Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Rejestracja ryb w 2008 roku

Aktualności | 2010-03-22 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Racjonalna gospodarka rybacka to nie tylko zarybianie naszych wód, to również ich ochrona i przemyślane odłowy. Często podczas Walnych zebrań słyszałem zarzuty wobec Zarządu Okręgu, że wędkarze rejestrują ryby a i tak nikt tego nie zlicza. Często powtarzałem, że jest to nieprawda, że rejestry są zliczane w programie Akwarius, i tylko brak możliwości przedstawienia tego programu do publicznej wiadomości.
Już od dzisiaj jest inaczej. Wejdź w zakładkę Nasze wody i otwórz podstronę Rejestracja ryb lub po prostu kliknij tutaj.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Harasim Marek Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  marek

  Wykonując ten druk nie analizowałem zawartości merytorycznej rejestrów połowu. Ponieważ Bystrzyca wpada do Zalewu Zemborzyckiego, a tam jest zasiedlony lipień, to teoretycznie mógł się on przemieścić również do zalewu. Może to jednak "nieodpowiedzialne" działanie niektórych naszych kolegów, właśnie w ten sposób traktujących rejestry połowu. Na to już nie mamy wpływu. Skarbnik też tego nie wyłapie, a póki co rejestry są anonimowe, choć już teraz, po numerze rejestru możliwa jest identyfikacja rejestrującego. Mam nadzieję, że po upublicznieniu tej rejestracji i mentalność tych kolegów się zmieni i taka analiza da nam pełny obraz rybostanu w naszych wodach. Z drugiej strony, nawet odrzucając tego rodzaju wpisy, możemy już dokonać analizy zasobności naszych wód, chociaż w 2008 roku skuteczność odzyskiwania wydanych rejestrów była mała. Ale i tutaj również mamy nadzieję, że i to się zmieni.

 • cymes Data dodania: 11 lat temu Oceń: 0 + / -

  cymes

  Chyba wkradł się tu mały błąd - Zalew Zemborzycki 251 szt lipienia :D
  ..może bardzo "bazgrali" i z leszczy wyszły lipnienie.