Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zasadność wypełniania rejestrów połowów

Aktualności | 2010-04-21 | Publikujący: Koło PZW "KARAŚ" Olszanka

     Zarząd Koła zwraca się z prośbą do wędkarzy o wypełnianie i zwrot rejestrów połowów. Zawarte w nim dane służą do opracowania sprawozdania rocznego, które będzie ważną informacją o gatunkach ryb, ich ilościach, a także o zainteresowaniu, jakim cieszy się dany akwen wodny.
Zarząd prosi wszystkich wędkarzy,a zwłaszcza młodych członków o sumienne wypełnianie rejestru, ponieważ jest on jest wspólną sprawą i służy rozwojowi działalności rybacko – wędkarskiej.
     W przypadku nie wypełnienia rejestru wędkarz popełnia wykroczenie naruszające § 14 pkt.1 statutu PZW podlegające  orzecznictwu sądów koleżeńskich .

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • andy1 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 3 + / -

    a ja myślę, że wędkarstwo ma być formą REKREACJI a nie Urzędem statystycznym - kiedy wreszcie będzie odpowiednia tabelka na liczenie łusek u złowionych ryb???
    kilka lat temu w okręgu legnickim wyczytałem "sprawozdanie" z PROCESU ZARYBIANIA ODRY PŁOCIĄ aż siadłem z wrażenia - byłem "licencjonowanym wędkarzem" w USA licencja roczna na stan NEW Jersey wynosiła 12$ (1godz.pracy) i w tamtejszych wodach BYŁY RYBY!!!!!(złowione karpie nie wolno było wypuścić do wody!) i wiem dlaczego ---- tam po prostu NIE BYŁO DZIAŁACZY natomiast były zagospodarowane stanowiska wędkarskie z parkingami i miejscami wodowania łodzi (bezpłatne),na KAŻDEJ rzece dopuszczony ruch łodzi motorowych,skuterów wodnych i SĄ RYBY!!!! a u nas tylko ZAKAZY I SPRAWOZDANIA i coś jeszcze jest Społeczni i państwowi strażnicy zajeżdżający terenówką bezpośrednio na łowisko i nie daj boże abyś nie miał "wpisu" w statystyce - CORAZ CZĘŚCIEJ ZASTANAWIAM SIĘ NAD ŁOWISKAMI KOMERCYJNYMI przynajmniej płacę za to czego oczekuję i JEST RYBA!!!!
    a więc jak mówił Kwaśniewski do Dorna --panowie NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ!!!!bo to prowadzi prosto do komunizmu

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin