Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wybór Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna” - szansa dla rozwoju wędkarstwa PZW Opole.

Aktualności | 2010-11-19 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu informuje, ze w dniu 12 października 2010 r. została zaakceptowana, przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, długo oczekiwana lista rankingowa zawierająca ocenę punktową Lokalnych Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich złożonych przez Lokalne Grupy Rybackie w ramach osi priorytetowej 4 PO RYBY 2007-2013 w skład, której wchodzi również Okręg PZW Opole.

Spośród 61 złożonych przez stowarzyszenia wniosków, 44 pozytywnie przeszło weryfikację formalna i merytoryczną. Niestety, ze względu na ograniczone środki przewidziane w ramach rozstrzygniętego konkursu (ok. 800mln zł), dofinansowanie z PO RYBY 2007-2013 otrzyma 26 grup, które uzyskały największą liczbę punktów.
Lokalna Grupa Rybacka "Opolszczyzna" zajęła bardzo wysokie 3 miejsce na liście rankingowej, otrzymując dofinansowanie w wysokości 22 191 258,73zł.
Stowarzyszenie swoim zasięgiem obejmuje 11 opolskich gmin:

· Lasowice Wielkie

· Lewin Brzeski

· Murów

· Niemodlin

· Ozimek

· Pokój

· Popielów

· Świerczów

· Tułowice

· Turawa

· Zębowice

W ramach ogłaszanych przez Lokalną Grupę Rybacką konkursów o wybór wniosków o dofinansowanie, już od początku przyszłego roku, podmioty uprawnione do rybactwa, gminy, organizacje pozarządowe (Polski Związek Wędkarski Opole) oraz wszyscy pełnoletni mieszkańcy obszaru LGR, będą mogli składać przygotowane projekty, realizujące cele działania LGR.
Głównymi celami działania Lokalnej Grupy Rybackiej jest:

· rozwój sektora rybackiego (w tym wędkarskiego) na terenie LGR

· poprawa jakości życia mieszkańców

· zwiększenie atrakcyjności obszaru dla rybactwa i turystyki wędkarskiej

Okręg w ramach planowanych zamierzeń grupy zakłada miedzy innymi: modernizację stanic wędkarskich wraz z ich zapleczem, zagospodarowanie łowisk wędkarskich (budowa pomostów, ścieżek edukacyjnych, stanowisk dla niepełnosprawnych, remont dojazdów do łowisk itp.). Projekty te będą również wykonywane przy współudziale gmin znajdujących się na ternie działania grupy.
Pomoc będzie przyznawana projektom, które są zgodne z LSROR, są realizowane na obszarze LGR oraz zostały przez nią wytypowane.
Dofinansowanie obejmować będzie zwrot określonych w umowie o dofinansowanie kosztów kwalifikowalnych poniesionych przez beneficjenta na realizację operacji od dnia, w którym została zawarta umowa lub przed dniem podpisania umowy, lecz nie wcześniej niż w dniu, w którym został złożony wniosek o przyznanie pomocy.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • silesius Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

    silesius

    dzięki za odpowiedź, już doszedłem do podstaw prawnych ;P

  • silesius Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

    silesius

    Kto może złożyć akces do LGR ???