Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Rybactwo o sobie dzisiaj

Aktualności | 2012-07-25 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W Sali Kolumnowej Sejmu RP 25 lipca odbyła się konferencja ,,Rybactwo o sobie dzisiaj’’. Konferencję zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Rybackie, które reprezentował jego prezes Marek Ferlin, oraz Organizację Producentów Ryb Jesiotrowatych, którą reprezentował prezes Mirosław Purzycki, otworzył sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke. W konferencji uczestniczyli posłowie z Komisji Rolnictwa Sejmu RP, a także inni zainteresowani problematyka obrad.

 

W trakcie konferencji aktualną ocenę sytuacji branży rybackiej, a także stanu rybactwa morskiego i śródlądowego oraz gospodarki rybacko-wędkarskiej przedstawili referenci z Polskiego Towarzystwa Rybackiego, Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, Instytutu Rybactwa Morskiego w Gdyni, Związku Producentów Ryb, PZW, Polskiego Stowarzyszenia Przetwórców Ryb, Stowarzyszenia Producentów Ryb Łososiowatych, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zrzeszenia Rybaków Morskich, Państwowej Straży Rybackiej, ODR w Olsztynie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz z Departamentu Rybołówstwa MRiRW. Podkreślono duży postęp w unowocześnieniu infrastruktury i produktywności branży rybackiej po absorpcji środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego RYBY 2007-2013, ale jednocześnie wskazano na liczne trudności, jakie odczuwa rybactwo śródlądowe i morskie, głównie z powodu niespójności prawa wodnego i rybackiego, a także degradacji środowiska, kłusownictwa, rozwijającej się w zastraszającym tempie plagi kormoranów i innych zwierząt rybożernych itd.

 

W imieniu ZG PZW wystąpił Antoni Kustusz, rzecznik prasowy ZG PZW, który przedstawił zebranym aktualne dane dotyczące gospodarki rybacko-wędkarskiej prowadzonej przez nasz Związek oraz przekazał na ręce organizatorów wnioski dotyczące rybactwa śródlądowego. (Wystąpienie w imieniu ZG PZW – w załączeniu)

 

W konferencji ze strony PZW uczestniczyli członkowie Prezydium ZG PZW, a także dyrektorzy biur okręgów PZW w Bydgoszczy, Gdańsku, Krośnie, Opolu, Lublinie, Toruniu, Poznaniu oraz Nadnoteckiego i Mazowieckiego.

 

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW

 

Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia