Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Rybactwo o sobie dzisiaj

Aktualności | 2012-07-25 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W Sali Kolumnowej Sejmu RP 25 lipca odbyła się konferencja ,,Rybactwo o sobie dzisiaj’’. Konferencję zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Rybackie, które reprezentował jego prezes Marek Ferlin, oraz Organizację Producentów Ryb Jesiotrowatych, którą reprezentował prezes Mirosław Purzycki, otworzył sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke. W konferencji uczestniczyli posłowie z Komisji Rolnictwa Sejmu RP, a także inni zainteresowani problematyka obrad.

 

W trakcie konferencji aktualną ocenę sytuacji branży rybackiej, a także stanu rybactwa morskiego i śródlądowego oraz gospodarki rybacko-wędkarskiej przedstawili referenci z Polskiego Towarzystwa Rybackiego, Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, Instytutu Rybactwa Morskiego w Gdyni, Związku Producentów Ryb, PZW, Polskiego Stowarzyszenia Przetwórców Ryb, Stowarzyszenia Producentów Ryb Łososiowatych, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zrzeszenia Rybaków Morskich, Państwowej Straży Rybackiej, ODR w Olsztynie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz z Departamentu Rybołówstwa MRiRW. Podkreślono duży postęp w unowocześnieniu infrastruktury i produktywności branży rybackiej po absorpcji środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego RYBY 2007-2013, ale jednocześnie wskazano na liczne trudności, jakie odczuwa rybactwo śródlądowe i morskie, głównie z powodu niespójności prawa wodnego i rybackiego, a także degradacji środowiska, kłusownictwa, rozwijającej się w zastraszającym tempie plagi kormoranów i innych zwierząt rybożernych itd.

 

W imieniu ZG PZW wystąpił Antoni Kustusz, rzecznik prasowy ZG PZW, który przedstawił zebranym aktualne dane dotyczące gospodarki rybacko-wędkarskiej prowadzonej przez nasz Związek oraz przekazał na ręce organizatorów wnioski dotyczące rybactwa śródlądowego. (Wystąpienie w imieniu ZG PZW – w załączeniu)

 

W konferencji ze strony PZW uczestniczyli członkowie Prezydium ZG PZW, a także dyrektorzy biur okręgów PZW w Bydgoszczy, Gdańsku, Krośnie, Opolu, Lublinie, Toruniu, Poznaniu oraz Nadnoteckiego i Mazowieckiego.

 

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW

 

Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin