Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Parlamentarzyści w Domu Wędkarza

Aktualności | 2012-09-14 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W Domu Wędkarza w Warszawie 12 września na swoim wyjazdowym spotkaniu zebrali się członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. wędkarstwa. Przybyłych do siedziby ZG PZW parlamentarzystów powitał kol. Eugeniusz Grabowski, prezes ZG PZW. Spotkanie prowadził poseł Tomasz Kamiński, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wędkarstwa. Udział wzięli posłowie Jerzy Wenderlich, Leszek Aleksandrzak, Jacek Czerniak, Artur Ostrowski i Marek Balt.

 

Ze strony PZW uczestniczyli członkowie Prezydium ZG kol. kol. Maciej Brudziński, Waldemar Gozdek, Wojciech Zuszek, a także zaproszeni do udziału prof. Tomasz Heese z Politechniki Koszalińskiej, członek Rady Naukowej przy ZG PZW i Robert Stabiński, dyr. Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach, Antoni Kustusz, rzecznik prasowy ZG PZW, oraz dyr. biura ZG Władysław Waligóra i główna księgowa ZG PZW Joanna Ozimek. 

 

Na wstępie kol. E. Grabowski przedstawił aktualny stan organizacyjny, strukturę i kondycję finansową Związku, a następnie kol. Maciej Brudziński, wiceprezes ds. zagospodarowania i ochrony wód przedstawił  działalność  PZW jako dzierżawcy i gospodarza obwodów rybackich dzierżawionych od Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, problemy związane z ochroną wód przed kłusownictwem rybackim i funkcjonowaniem straży rybackich, a także zakres i kierunki zagospodarowania wód użytkowanych przez PZW. Z kolei dyr. W. Waligóra omówił aktualne problemy prawne sportu wędkarskiego w związku z wymogami Ustawy o sporcie, a także zaprezentował osiągnięcia reprezentantów różnych dyscyplinach sportu wędkarskiego.

 

W dyskusji, odpowiadając na pytania parlamentarzystów, wypowiedzieli się pozostali uczestnicy spotkania, a kol. R. Stabiński przedstawił prezentację pokazującą stan i efekty działalności Gospodarstwa Rybackiego w Suwałkach na tle oczekiwań społecznych oraz programów gospodarczo- turystycznych w regionie działania zakładów tego gospodarstwa. Mówiono m.in. o działalności międzynarodowej PZW w ramach CIPS oraz Europejskiej Federacji Związków Wędkarskich, o roli nauki w zagospodarowaniu wód, o potrzebie ograniczenia presji kormorana czarnego i innych rybożernych drapieżników, a także o funkcjonowaniu PZW w samorządach lokalnych i na terenach zależnych od rybactwa w ramach Lokalnych Grup Rybackich.

 

Jak ocenił prowadzący poseł Tomasz Kamiński, spotkanie nosiło zapoznawczy charakter, ze względu na to, iż zespół, który powstał w lipcu br. po raz pierwszy w dziejach polskiego parlamentaryzmu, dopiero rozpoczyna swoją działalność. Podkreślił fakt jego ponadpartyjnego dążenia do wspierania rozwoju polskiego wędkarstwa oraz wielopartyjnego składu samego zespołu. Wicemarszałek Jerzy Wenderlich pogratulował przedstawicielom ZG PZW dotychczasowych dokonań organizacyjnych, sportowych i gospodarczych, a także zadeklarował aktywne uczestnictwo  członków zespołu w rozpoczynającej się kampanii sprawozdawczo-wyborczej, tak by dobrze rozpoznać różnorodne zagadnienia związane ze stanem polskiego wędkarstwa śródlądowego i morskiego.

 

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW

 

Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin