Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wojskowe Koło ma już 35 lat !!!

Aktualności | 2017-03-24 | Publikujący: Wojskowe

35lat

 

Wojskowe Koło Wędkarskie ma już 35 lat.

W dniu dzisiejszym tj. 24 marca 2017 roku mija dokładnie 35 lat od utworzenia Wojskowego Koła Wędkarskiego w Chełmie. Z okazji tej okrągłej rocznicy pozwolicie Koledzy, że przybliżymy Wam historię naszego Koła oraz pochwalimy się osiągnięciami.

 

JAK TO BYŁO.

Wojskowe Koło Wędkarskie zostało założone w dniu 24 marca 1982 roku przy Jednostce Wojskowej 1710 (nieistniejąca już tzw. składnica sanitarna przy ul. Hrubieszowskiej) oraz nosiło nazwę WKW przy JW 1710 „STYNKA". Koło nasze utworzyli ówcześni żołnierze zawodowi i pracownicy cywilni trzech jednostek tj.:

- Jednostki Wojskowej 1710

- Jednostki Wojskowej 1991 (dawny 5 Kołobrzeski Pułk Artylerii Lekkiej)

- Wojska Ochrony Pogranicza (obecnie Straż Graniczna).

Pierwszym Prezesem nowo utworzonego Koła został ppłk Feliks Krzemiędak, który przewodniczył Kołu do 1986 roku.

CZŁONKOWIE KOŁA.

W pierwszych okresie funkcjonowania Koło nasze było bardzo hermetyczne i zrzeszało tylko żołnierzy zawodowych, pracowników cywilnych wojska oraz ich rodziny. Pod koniec lat 80-tych i na początku lat 90-tych na skutek reorganizacji jednostek wojskowych w garnizonie Chełm zaczął topnieć stan członków naszego Koła. Skutkiem takiego stanu było otwarcie się Koła na zewnątrz. Do szeregów Koła zaczęli napływać wędkarze niezwiązani z wojskiem, mieszkańcy Chełma i okolic. W poszczególnych latach stan członkowski naszego Koła różnie się układał, jednak ubiegły rok był rekordowy pod względem liczby członków, gdyż w naszych szeregach było 272 wędkarzy. Wielu z tych wędkarzy to dzieci i młodzież do lat 16-stu.

PRACA Z MŁODZIEŻĄ.

Od zawsze władze Koła kładły duży nacisk na pracę z młodzieżą, gdyż tylko w ten sposób będziemy mieli w przyszłości rzesze wędkarzy. W latach 2009-2012 przy Kole działała Szkółka Wędkarska dla dzieci i młodzieży. W zajęciach uczestniczyło każdorazowo ponad dwudziestka dzieci. Niestety jak to w dzisiejszych czasach bywa brak wolnego czasu jest przyczyną wszystkiego złego, w związku z tym nie znalazła się osoba na tyle dyspozycyjna aby dalej poprowadzić zajęcia szkółki. Zarząd Koła cały czas podejmuje działania, aby przywrócić działalność Szkółki Wędkarskiej. Każdego roku Zarząd Koła organizuje zawody z okazji Dnia Dziecka. Zawsze udaje nam się pozyskać sponsorów, którzy chcą wesprzeć naszą działalność z młodzieżą. Dość powiedzieć, że w naszym Kole jest najwięcej młodzieży do lat 16-stu spośród wszystkich chełmskich kół.

SPORT.

W naszym Kole co roku organizuje się wiele imprez sportowych czyli zawodów wędkarskich o charakterze towarzyskim i mistrzowskim. Zawody Wojskowego Koła Wędkarskiego zawsze miały dobrą i koleżeńską atmosferę, a to jest chyba najważniejsze. Chyba mało kto by powiedział, że po zawodach wraca w złym humorze czy niezadowolony lub głodny. Każdy kto choć raz uczestniczył w zawodach naszego Koła, chętnie wraca na kolejne.

Członkowie naszego Koła uczestniczą również w zawodach organizowanych przez Okręg PZW w Chełmie oraz w zawodach rangi krajowej. Reprezentanci Koła startują w takich dyscyplinach jak: spławik, grunt, spinning i metoda podlodowa. Największe sukcesy notują nasi spinningiści, a mianowicie już po raz drugi członkowie WKW będą reprezentować Chełmski Okręg PZW na Spinningowych Mistrzostwach Polski Seniorów. W pozostałych dyscyplinach również odnotowujemy sukcesy drużynowe i indywidualne.

 

WŁADZE KOŁA NA PRZESTRZENI LAT.

Prezesi Wojskowego Koła Wędkarskiego od czasu powstania Koła do chwili obecnej:

1. Feliks Krzemiędak od III.1982 r. - do II.1986 r.

2. Franciszek Misiewicz od II.1987 r. - do II.1991 r.

3. Jerzy Jokisz od II.1991 r. - do II.2001 r.

4. Piotr Dumicz od II.2001 r. - do I.2005 r.

5. Andrzej Witowski od I.2005 r. - do I. 2013 r.

6. Janusz Żyliński od I.2013 r. - do chwili obecnej

Jednak władze Koła to nie tylko prezesi. Przez 35 lat działalności w Zarządach Koła zasiadało kilkudziesięciu działaczy. Nie będziemy ich tu wszystkich wymieniać z imienia i nazwiska, pragniemy jednak tym osobom serdecznie podziękować za wkład pracy na rzecz Koła. To dzięki Wam jesteśmy w tym miejscu co dzisiaj jako jedno z większych Kół Okręgu Chełmskiego PZW.

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • tomek_88 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

    tomek_88

    Wszystkim sympatykom Wojskowego Koła Wędkarskiego w Chełmie z okazji 35 rocznicy powstania Koła życzę wszystkiego najlepszego, dużo ryb, mało zaczepów i żeby robaki z lodówki nie uciekały ;)
    Do zobaczenia nad wodą!!!

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak często wędkujesz ?
rzadziej niż raz w miesiącu
raz w miesiącu
raz na dwa tygodnie
raz w tygodniu
częściej niż raz w tygodniu
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin