Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Stanica wędkarska MIETKÓW w Borzygniewie

Witryna internetowa: http://mietkow.pzw.wroclaw.pl/

Facebook https://www.facebook.com/stanicapzwmietkow

 

 

Zbiornik wodny Mietków - zwany również Jeziorem Mietkowskim - jest zbiornikiem retencyjnym utworzonym w 1986r. w wyniku spiętrzenia rzeki Bystrzycy zaporą ziemną o wysokości 16 m. Jezioro liczące prawie 930 ha spełnia kilka funkcji: służy jako zbiornik retencyjny przeciwpowodziowy, jest wykorzystywany w celach energetycznych, gospodarki rybackiej, rekreacji oraz zaopatruje w wodę okoliczny przemysł.
   Rozporządzeniem Wojewody Wrocławskiego z dn. 27.X.1998r. Na terenie obejmującym zachodnią część Wrocławia poprzez dolinę Bystrzycy, obejmując gminy: Wrocław, Kąty Wr., Sobótkę i Mietków powołany został Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy. Stanowi on część Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych w Polsce. Korytarz ekologiczny doliny Bystrzycy łączy dobrze zachowane tereny leśne Sudetów z jednym z najlepiej wykształconych na terenie Polski korytarzem ekologicznym doliny Odry.
Na zbiorniku Mietków stwierdzono 105 gatunków ptaków wodnych i wodnobłotnych tj. 86% gatunków tej grupy ekologicznej występujących w Polsce. Lista lęgowych ptaków wodnych obejmuje, jak dotąd, 19 gatunków, wśród których są gatunki wyszczególnione w polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt.
Ten największy na terenie Dolnego Śląska zbiornik, w oparciu o zawartą z RZGW we Wrocławiu notarialną umowę dzierżawną, jest użytkowany rybacko przez PZW Okręg we Wrocławiu i intensywnie, od momentu zalania, zarybiany cennymi gatunkami ryb takimi jak: sandacz, szczupak, sum, boleń, jaź, lin, karp i węgorz.
   Prowadzona przez PZW Okręg we Wrocławiu gospodarka rybacka ukierunkowana jest na stworzenie na tym akwenie atrakcyjnego łowiska wędkarskiego, miejsca czynnego wypoczynku dla prawie 65 tys. wędkarzy z Dolnego Śląska oraz licznych przyjezdnych z kraju i z zagranicy. Dzięki znacznej poprawie czystości wód rz. Bystrzycy oraz konsekwentnej PZW Okręgu we Wrocławiu zb. Mietków stał się bardzo atrakcyjnym łowiskiem wędkarskim słynącym na terenie całego kraju z łowionych dużych ilości okazałych sandaczy, co znalazło swe odbicie w umieszczeniu w herbie gminy Mietków 3 sandaczy oraz organizowaniu ogólnopolskich zawodów spinningowych, zaliczanych do Grand Prix Polski.
  

 


   PZW Okręg we Wrocławiu, na swej blisko hektarowej działce, usytuowanej nad północnym brzegiem zbiornika w okolicy miejcowości Borzygniew, wybudował Stanicę Wędkarską (z domkami letniskowymi i polem namiotowym), z której mogą korzystać wędkarze oraz inni turyści. 

  Galeria "Stanica Mietków" (kliknij tutaj) przedstwia kilka  ciekawych zdjęć ośrodka.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin