Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

Porozumienia na rok 2016

Porozumienia | 2016-05-12 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu

POROZUMIENIA NA 2016 ROK

 

      Okręg PZW we Wrocławiu kontynuuje porozumienia z następującymi Okręgami PZW, w których wędkujemy bez wnoszenia dodatkowych opłat po uzyskaniu stosownego zezwolenia (dostępne w biurze Zarządu Okręgu lub w sklepie wędkarskim Krokodyl):

-                   Częstochowa

-                   Kalisz,

-                   Kielce

-                   Sieradz

 

 Ponadto kontynuowane jest porozumienie z Brandenburgią i Meklemburgią oraz

tzw. „przygraniczne” z Opolem.

 

Zawarto też porozumienia tzw. 50% z:

Białymstokiem, Bielsko-Białą, Bydgoszczą, Elblągiem, Jelenią Górą, Katowicami, Legnicą, Lublinem, Łodzią, Olsztynem, Piotrkowem Trybunalskim, Radomiem, Szczecinem, Tarnowem, Toruniem, Wałbrzychem i Zieloną Górą.

 

Zezwolenia można otrzymać u skarbników poniżej wymienionych Kół oraz w siedzibie Okręgu i Stanicy PZW Mietków w Borzygniewie.

 

W celu otrzymania zezwolenia na amatorski połów ryb wędką w Okręgu PZW Wrocław należy na konto Okręgu we Wrocławiu wpłacić (przelewem lub przekazem pocztowym) kwotę 70 zł z dopiskiem \"Opłata roczna za wędkowanie – imię i nazwisko\". Następnie z dowodem wpłaty należy zgłosić się do jednego z n/w punktów celem pobrania zezwolenia wraz z wklejeniem znaku 50 % składki członkowskiej okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód Okręgu PZW we Wrocławiu.

W siedzibie Okręgu, na stanicy oraz w Kole PZW Krokodyl można dokonać opłaty na miejscu.

 

Koło PZW Góra Strumyk – Kol. Janusz Wojtysiak, tel. 603786558

Koło PZW Góra Miasto - Kol. Henryk Węglewski, tel. 722 232 822, 71/317 91 81

Koło PZW Wąsosz - Kol. Jan Kosarzewski, tel. 663 751 872

Koło PZW Malczyce - Kol. Jerzy Prucnal, tel. 728 367 603

Koło PZW Brzeg Dolny - Kol. Zenon Piszczyk, tel. 696 442 586

Koło PZW Środa Śląska - Kol. Bogdan Siedlecki, tel. 697 531 124

Koło PZW Krokodyl – sklep -71 792 30 53

Stanica Wędkarska Mietków - Kol. Mirosław Malec, tel. 601 342 393

Biuro ZO PZW we Wrocławiu ul. Kazimierza Wielkiego 65, tel. 71/344 44 01

 

Dane do przelewu:

Polski Związek Wędkarski

Okręg we Wrocławiu

ul. Kazimierza Wielkiego 65

50-077 Wrocław

Nr konta: 97 2030 0045 1110 0000 0035 5610

 

Porozumienie z Opolem za opłatą w wysokości 100 zł.

Zawarto porozumienie przygraniczne z Poznaniem na rz. Orla (nieodpłatne)

 

      W w/w 50% porozumieniach nie stosuje się w opłatach ulg z wyjątkiem odznaczonych Złotą Odznaką PZW z Wieńcami oraz członków–uczestników - są one zwolnione z opłat. 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (168)

 • Senetra Władysław Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  senwladek

  Kolego exmx. Jak Ty to sobie wyobrażasz, że "nad wodami powinny być 2 rodzaje oznakowań - 1. WODA PAŃSTWOWA i 2. WODA PRYWATNA. Opłatę za wodę państwową na cały kraj powinno się uiszczać na poczcie lub przelewem bankowym a na wodę prywatną odpowiednio właścicielowi wody." Jeśli chodzi o wody prywatne to nie ma problemu, każdy prywatny właściciel będzie dbał o te wody i będzie zarybiał aby z tego interesu czerpać kożyści. Natomiast o wody państwowe kto Twoim zdaniem bedzie dbał i je zarybiał, może ten gdzie proponujesz dokonywać opłat czyli poczta i bank ?? Jak Ty to sobie wyobrażasz. Chciałbym poznać Twój tok myśleni ??

 • Ossowski Tomasz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 8 + / -

  Szanowni Wędkarze! Przestańcie udawać, że angażujecie się w działalność Związku! Śmiać mi się chce jak czytam dobre rady i mądrości ludzi, którzy pewnie często nawet nie byli nigdy na zebraniu swojego macierzystego Koła!!! Zapraszam wszystkich chętnych do działania do współpracy! Postawa w stylu "źle się dzieje i niech ktoś coś z tym coś zrobi, bo przecież za to płacę!" jest przejawem ignorancji i ... nie dopowiem ponieważ nie chcę nikogo obrażać! Kończąc dodam tylko "nic o nas bez nas" i mam nadzieję, że zrozumiecie to i przyjmiecie sobie do serca!

 • exmx Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

  Władze poszczególnych okręgów PZW zapomniały czym jest Stowarzyszenie Ogólnopolskie Wędkarzy PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI i doją kasę na dodatkowych dopłatach 50/50 co za żenada - PZW powinno zniknąć - nad wodami powinny być 2 rodzaje oznakowań - 1. WODA PAŃSTWOWA i 2. WODA PRYWATNA. Opłatę za wodę państwową na cały kraj powinno się uiszczać na poczcie lub przelewem bankowym a na wodę prywatną odpowiednio właścicielowi wody. Takiego prostego rozwiązania wszystkim wędkarzom życzę bez żadnych fikcyjnych rejestrów połowu ciągłego użerania się z władzami PZW i zbędnych komplikacji.

 • exmx Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  Władze poszczególnych okręgów PZW zapomniały czym jest Stowarzyszenie Ogólnopolskie Wędkarzy PZW - POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI i doją kasę na dodatkowych dopłatach 50/50 co za żenada - PZW powinno zniknąć - nad wodami powinny być 2 rodzaje oznakowań - 1. WODA PAŃSTWOWA i 2. WODA PRYWATNA. Opłatę za wodę państwową na cały kraj powinno się uiszczać na poczcie lub przelewem bankowym a na wodę prywatną odpowiednio właścicielowi wody. Takiego prostego rozwiązania wszystkim wędkarzom życzę bez żadnych fikcyjnych rejestrów połowu ciągłego użerania się z władzami PZW i zbędnych komplikacji.

 • orzeszkiziemne Data dodania: 5 lat temu Oceń: 19 + / -

  Dzień dobry. Zwracam się do Panów z zapytaniem jak to się stało, że we Wrocławiu jest najprawdopodobniej najgorsze PZW w Polsce? Dlaczego do tej pory nikt z Panów nie jest w stanie zmienić tego co te leśne dziadki robią z porozumieniami? Opłacanie składek na nowy rok jest tylko przyklepywaniem tego co już zostało powiedziane i w gruncie żeby akceptacją tego jak jest. To, że wędkarz z Wrocławia nie może sobie połowić na Mietkowie, pod Wałbrzychem, czy pod Legnicą jest sytuacją kuriozalną! Jak długo jeszcze będzie akceptowane przez Panów okradanie nas wszystkich? Mam wrażenie, że obecna struktura PZW przypomina jeszcze głęboką komunę gdzie każdy tylko patrzy na swój stołek. Mam nadzieję, że za kilkanaście lat może przyjdzie ktoś normalny i zaora PZW w ten sposób, że zostaną podzielone co najwyżej na województwa! Wiecie Panowie jak to powinno wyglądać w normalnym kraju? Opłaca się składkę na konkretny typ wód w całym kraju i można sobie jeździć i łowić. Chce mi się rzygać tą sytuacją. Jeszcze jakby we Wrocławiu były nie wiadomo jakie ryby!

 • julio Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  tadek55 nie mów że, " Szanowni koledzy wasze koło Wrocław jest Bankrutem" bo nie ma takiego koła a że okręg dał dupy z premedytacją to fakt, nie biorą pod uwagę kół z Góry,. Te koła zostaną zlikwidowane w przyszłym roku a stawy okręgu wrocławskiego zostaną sprzedane gminie. W końcu zacznie się zdrowa gospodarka rybacka a wędkarze poczują ulgę.

 • julio Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

  Nie znam lepszego aferzysty niż pewien człowiek na przeciętnym stanowisku w kole, jest jak chorągiewka na wietrze, potrafi tak się podlizać, że zawsze jest na wierzchu..............
  Jednak biorąc pod uwagę kierunek wiatru a raczej jego brak, to raczej zwisa!

 • tadek55 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 4 + / -

  Szanowni koledzy wasze koło Wrocław jest Bankrutem, nie ma pieniędzy na działalność i sięga do kieszeni kolegów wędkarzy, zamiast podpisać porozumienia Dolnośląskie. My sąsiedzi, którzy chcą łapać na waszych wodach muszą opłaci tylko składkę na Wrocław a wy wszystkie okręgi 50%, przemyślcie to przy wyborach do władz. Zapraszamy do opłat w naszych ościennych kołach.Pozdrawiam

 • henryk_p Data dodania: 5 lat temu Oceń: 7 + / -

  Szkoda że strona z porozumieniami na 2017 jest zablokowana.Pozdrawiam "sąsiad"

 • henryk_p Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

  Czytam Waszą stronę i w komentarzach zauważyłem że nie rozszyfrowaliście powód przybycia do Waszego Okręgu Komisarza z ZG powód jest tylko jeden OKRĘG WE WROCŁAWIU JEST BANKRUTEM i dlatego sięga do kieszeni sąsiadów po kasę o porozumieniach w opcji zero zapomnijcie na parę lat.Pozdrawiam "sąsiad"

 • Wytrwaly Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Greg60 nie dziw się wpisowi Julia. To sfrustrowany człek któremu nie pomogła się metoda rodem wzięta z Restauracji "Sowa i przyjaciele" więc musi się wyżyć pisząc takie głupoty.

 • greg60 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 19 + / -

  greg60

  Kto ma kontrolowač koła?(zawieszony zatrząd).Dobrze że Ci co siali zamęt i nie mieli nic do zaproponowania uciekli z podwieszonym ogonem.Pisanie że zawody w kołach organizowane są dla profitów to oznaką że nasza medycyna jest mało skuteczna

 • julio Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  W kołach trzeba wybrać rzetelnych delegatów, takich co nie cenią sobie zaszczytów, pieniędzy i chwały na rzecz swojego Ja. Ważne jest aby zarząd był zgrany. Działania powinny być skierowane na prace dla koła a nie tylko na zawody z których można uzyskać profity. Brak kontroli ZO powoduje patologię. W kołach nie ma często komisji rewizyjnej, z prawdziwego zdarzenia co powoduje nadużycia ale to już pozostawiam okręgowi.
  Odrębną sprawą są porozumienia na 2017 rok, to jest porażka i śmiech na sali. Popatrzcie na Poznań, można? Można!

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 5 lat temu Oceń: 26 + / -

  Szanowni Koledzy w mojej ocenie powinny polecieć wszystkie organy Okręgu. Gdzie była Okręgowa Komisja Rewizyjna, która powinna nadzorować, sprawdzać działalność Zarządu. A "ONI" teraz kontrolują KOŁA - ŻENADA !!! Nie wspomnę o innych organach ZO Wrocław. Zmieńmy to wspólnie, dajmy szanse młodym aktywnym członkom. Nie udzielać ABSOLUTORIUM USTĘPUJĄCEMU ZARZĄDOWI - PODSTAWA !!!!!!!! Jeżeli jego nie otrzymają to nie będą mogli być ponownie wybrani do władz.

 • greg60 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 26 + / -

  greg60

  Ryba psuje się od głowy.Rządy zarządu okręgu to wstyd na cały wędkarski kraj.Czas wymienić tych skompromitowanych działaczy (zawieszony zarząd)na ludzi którym na sercu leży dobro wędkarstwa.Ciekawe czy koła wybiorą takich delegatów którzy są w stanie zmienić ten chaos w normalność.Oby w przyszłym roku nowy zarząd okręgu podejmował decyzje dla dobra wszystkich wędkarzy ,a nie dla kolesiów i oby nas uchronić od jakiegoś ,,pełnomocnika,,

 • Wytrwaly Data dodania: 5 lat temu Oceń: 29 + / -

  Wybory do okręgu już niedługo. Mam nadzieję że członkowie kół niezadowolonych z braku porozumienia dolnośląskiego /ponad 70%/ wybiorą delegatów takich delegatów którzy zagłosują za nieudzieleniem absolutorium dla ustępującego zarządu i wybiorą do zarządu okręgu takich ludzi którym będzie zależało na wędkarzach. W przeciwnym razie stali delegaci zagłosują na siebie by nie stracić stołków.

 • greg60 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 23 + / -

  greg60

  Po co utrzymywać stronę skoro zero wiadomości.Czy zawieszenie zarządu i za co to jakaś tajemnica,i wszystko to za nasze pieniądze.Wprowadzenie punktacji dla kół ma na celu okradanie wędkarzy (mniejsze odpisy dla kół,likwidacja kół ościennych,większa kasa dla okręgu).Jeśli członkowie zawieszonego zarządu będą mieli prawo kandydowania w nowych wyborach to będzie dno.Pełnomocnik to ćwiek do trumny dla okregu,jego decyzje to kpina z wędkarzy.

 • Wytrwaly Data dodania: 5 lat temu Oceń: 25 + / -

  A czym ma się chwalić rzecznik? Za nowy zarząd miało być lepiej a jest jeszcze gorzej. Tak poprawiali sytuację aż Ich zawiesili. Mimo iż są zawieszeni w dalszym ciągu - teraz za pomocą pełnomocnika - działają na szkodę wędkarzy mam na myśli porozumienie dolnośląskie a właściwie jego brak. Rzekomo dążą do tego by nie było żadnych porozumień. Pełnomocnik obiecał że jak 50% + 1 kół opowie się za przywróceniem porozumienia dolnośląskiego to przystąpi do rozmów. Jest ponad 70% a jemu to po prostu nie przeszkadza. Ale dla kolegi z ZG " czyli okręgu poznańskiego udostępnił rybną rzekę Barycz w zamian za rzekę Orla którą latem można przy odrobinie wysiłku przeskoczyć. Ponadto wprowadza jakąś punktację dla kół /prawdopodobnie opracowaną przez zawieszonego sekretarza okręgu/ od której będzie zależała wysokość odpisu dla kół ze składek. To wszystko świadczy o dążeniu do likwidacji kół odległych od Wrocławia i większej kasy dla okręgu. Takie działania do liczniejszego niż w tym roku odchodzenia wędkarzy do ościennych okręgów. Wiele kół ulegnie likwidacji. Ale co to obchodzi pełnomocnika skoro i tak niedługo zakończy swoją "misję".

 • tomasz_b Data dodania: 5 lat temu Oceń: 13 + / -

  Zarząd Okręgu zawieszony? Teraz dopiero się dowiedziałem, a w miarę regularnie przeglądałem stronę PZW i nic na to nie wskazywało. Może pan Rzecznik "wiszącego" Zarządu nam coś na ten temat powie? No bo musiały być naprawdę mocne przesłanki do takiego ruchu ze strony Zarządu Głównego PZW. A nam wędkarzom i członkom PZW należy się chyba jakieś wyjaśnienie.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 5 lat temu Oceń: 14 + / -

  Cześć Władziu, masz rację, nie powinni ale wiesz jak jest. Szkoda tylko, że nigdzie nie można się dowiedzieć (przeczytać) za co zostali zawieszeni. W kuluarach dużo się mówi za co, ale faktycznie zwykli członkowie Okręgu Wrocław czyli Ci którzy obdarzyli zaufaniem swoich delegatów, prezesów nie wiemy za co ZO został zawieszony. Uważam, że przy uchwale o zawieszeniu i powołaniu Pełnomocnika powinna znaleźć się informacja co było przyczyną zawieszenia. Czas na zmiany - wybory już na dniach. Podziękujmy tym panom. Pozdrawiam.

 • Senetra Władysław Data dodania: 5 lat temu Oceń: 16 + / -

  senwladek

  Wytrwały, masz rację nie powinni otrzymać absolutorium. Ale najlepiej by było gdyby nie zostali wybrani w swoich macierzystych kołach delegatami na Zjazd Okręgu. Wszystko w rękach Członków Kół Okręgu Wrocławskiego.

 • Wytrwaly Data dodania: 5 lat temu Oceń: 26 + / -

  Mam pytanie na które może zna ktoś odpowiedz:. Czy członkowie zawieszonego przez ZG PZW mają prawo kandydować w zbliżających się wyborach? Uważam, że skoro zostali zawieszeni nie powinni otrzymać absolutorium czy też się mylę?

 • endi9999 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 28 + / -

  W końcu chyba ktoś wkurzył się w ZG w Warszawie skoro zawiesili Zarząd Okręgu we Wrocławiu i powołali PEŁNOMOCNIKA ZG .
  Ciekawe co będzie z POROZUMIENIAMI . Szczególnie z porozumieniami na Dolnym Śląsku..........Czy znowu nasi wędkarze będą płacić w każdym okręgu ???????? A może w końcu znajdzie się KILKU mądrych naszych działaczy i doprowadzą do reaktywowania POROZUMIENIA DOLNOŚLĄSKIEGO ......................czekamy!!!!!

 • greg60 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 4 + / -

  greg60

  Ciekawe jakich to głupców i ignorantów miał były prezes Julio na myśli.Jeśli chodzi o radzenie sobie i podejście do ludzi to klapa.Zanim zacznie się kogoś obrażać lub zganiać winę za swoje niepowodzenia na innych trzeba spojrzeć w lustro

 • julio Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Prezes Błachuta, tłumacząc brak porozumienia z Legnicą, zganiał wszystko na swój zarząd - mówił " ..taki mam zarząd...." Każdy prezes jest atakowany przez ignorantów i głupców z tą różnicą że prezes funkcyjny bierze pieniądze a nie funkcyjny nie bierze pieniędzy a musi mieć ich mieć i jeszcze sobie radzić.

 • greg60 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 5 + / -

  greg60

  Z tym zapraszaniem na fotel prezesa Koła Góra-Miasto to bym nie przesadzał.Od wybierania Prezesa i zarządu koła jest walne wyborcze.

 • julio Data dodania: 5 lat temu Oceń: 10 + / -

  Zawsze uważałem, że okręg jest dla wędkarzy a nie odwrotnie ale, przekonałem się, że to bzdura. Nawet najlepsi działacze koła ale myślący inaczej niż większość zarządu ( okręgu ) to zakała związkowa.
  Po kolei, informacji zwrotnej, zero. Forum nie jest dla zarządu okręgu, prawda. Rzecznik prasowy nabrał wody w usta, prawda. Prezes okręgu jest mało zorientowany w działaniach okręgu, prawda.
  Po zebraniu sprawozdawczym, w Górze, nic nowego nie wniesiono, nie zostały wyjaśnione żadne oskarżenia min. w temacie nie uczestnictwa prezesa w spotkaniach " na szczycie "
  Prezes nie został przeproszony!
  Bo jak to prezes okręgu powiedział cyt. ".....a kim jest prezes koła............? A nikim Panie Prezesie Błachuta.
  Prezes koła jest tylko członkiem koła opłacającym Pana pensję!
  A tak na marginesie, prezes koła, czyli ja już zrezygnował z prezesowania na rzecz Pana, zapraszam na moje miejsce!

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 5 lat temu Oceń: 16 + / -

  Koledzy mamy już połowę maja i jestem ciekaw czy dowiemy się ilu jest członków w "okręgu wrocław". W ubiegłym roku było ich ok. 25.000 podejrzewam, że wskutek "wspaniałych" porozumień jest ich znacznie mniej. Mam cichą nadzieję, że panowie z ZO Wrocław staną na wysokości zadania i odpowiedzą ilu wędkarzy mamy obecnie w naszym Okręgu. Z naszego Koła uciekło około 15% i głównym powodem było niepodpisanie porozumienia dolnośląskiego. Koledzy wybory już niedługo. Czas na zmiany i wprowadzenie młodej krwi. Połamania !

 • parweniusz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 44 + / -

  Co z tymi przeprosinami? Czyżby odbyły się w tajemnicy za zamkniętymi drzwiami?
  A Uchwał za 2016 na stronie brak! Czy Zarząd w tym roku jeszcze się nie spotykał?
  Tak oto pokazują jak liczą się z nami, wędkarzami ze swojego okręgu. Dostaliśmy sygnał MY WŁADZA- robimy co chcemy. Kto odpowiada za publikację Uchwał: Cały Zarząd- Okręg, Prezes, czy nasz komunikatywny Rzecznik?

 • julio Data dodania: 5 lat temu Oceń: 18 + / -

  Ja jednak czekam na przeprosiny dla zarządu koła, dla prezesa za nieprawdziwe wypowiedzi i przede wszystkim za narażenie naszych wędkarzy na dodatkowe opłaty za łowienie na Odrze. Przede wszystkim dziękuję prezesowi za przypomnienie wszystkim wędkarzom z koła Góra Miasto o tym, że koła nie mają osobowości prawnej a mimo to zarabiają pieniądze na wypłaty dla członków zarządu i biura. Za to, że obiecał załatwić wędkowanie na zawodach za darmo. Członkowi z zarządu z Wołowa za pamięć, ulotną zresztą.
  Pan Wszołek powinien moim zdaniem, oficjalnie ustosunkować się do wszystkich wypowiedzi przedstawicieli zarządu będących na zebraniu w Górze bo od tego jest rzecznik okręgu.
  Czekamy na przeprosiny oraz sprostowanie zarzutów.

 • greg60 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 67 + / -

  greg60

  Żeby przepraszać to trzeba się przyznać do błędu. a na to bym nie liczył ze strony obecnego zarządu.Na walnym w Górze było tylko mydlenie oczu,merytoryczne wyjaśnienia Prezesa do bani,pozostali panowie czyli dwaj członkowie zarządu nie przygotowani można odnieść wrażenie że za nasze pieniądze tylko się przejechali , posiedzieli i zaliczone.Najważniejszy jest Wrocław i okolice ,a reszta to prowincja i mogą sobie na rowach łowić.Brak rozeznania o terenie okręgu wrocławskiego to dewiza obecnych władz.

 • julio Data dodania: 5 lat temu Oceń: -24 + / -

  Rozwiń
 • endi9999 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 7 + / -

  ........................cisza przed burzą!!!!

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 77 + / -

  greg60

  Bardzo dobry pomysł anka85.Wszystkie koła poszkodowane decyzjami zarządu okręgu wrocławskiego powinny napisać skargę do ZG PZW.ZG PZW powinien dokładnie się zbadać sprawę porozumień,gospodarność,brak wymiany informacji między zarządem okręgu a kołami i to czy zarząd działa zgodnie z tym do czego jest powołany,czyli dla dobra wędkarstwa a nie małej grupki skupionej przy okręgu.Ja na pewno będę namawiał zarząd naszego koła do wysłania takiego pisma.

 • ANIA Data dodania: 6 lat temu Oceń: 74 + / -

  Witam, jutro wysyłam pismo ze skargą do PZW i zachęcam wszystkich to tego typu akcji. Złość i gadanie na forum nic nie da trzeba działać i tępić coś takiego bo zaraz będzie zakaz dosłownie wszystkiego a i tak trzeba będzie płacić. Jeśli ktoś zainteresowany podaję e-maila mogę podesłać kopię na wzór takiej skargi.
  ankasiedlecka@wp.pl

 • tomasz_b Data dodania: 6 lat temu Oceń: 34 + / -

  To wszystko jest tak typowe w naszym kraju:
  "wybraliście nas na Zarząd, teraz my rządzimy i nic wam do tego. Zarząd ma zawsze rację a jak coś jest nie tak to i tak jest wasza wina. A tak w ogóle nie musimy się z niczego tłumaczyć i nie zawracajcie nam d..y ".
  Nie chce mi się już gadać.

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  Dzięki paragon71 za wsparcie i dobre rady, wszystko to zostało już zrobione. Prawie wszystko, pismo do ZG PZW jeszcze nie "poszło" tylko dlatego, że nie znamy odpowiedzi na pytania zadane ZO we Wrocławiu, ponieważ nie mamy odpowiedzi na pisma wysłane do nich. Poczekamy na walne zebranie, może dowiemy się wtedy dlaczego ZO tak bardzo dyskryminuje swoich członków z Góry, to nie oni patrzą na nas z góry, to my jesteśmy z Góry.
  Jednocześnie zastanawiam się czy powiedzą, członkowie zarządu, to samo nam w Kole PZW Góra Miasto co mówili w kole Strumyk?!
  Jeśli tak, to znamy już odpowiedzi.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 13 + / -

  greg60

  Właśnie chodzi o równe traktowanie wszystkich kół okręgu wrocławskiego.Koła ościenne są w najgorszej sytuacji,tylko porozumienia zerowe ułatwiają nam wędkowanie.Z naszego koła junior został mistrzem okręgu na 2015r w spinningu,a umiejętności zdobywał na rzece Odra którą okręg nam odebrał.Tak właśnie są traktowani wędkarze z kół które nie maję swoich przedstawicieli w zarządzie okręgu.Takie właśnie jest równe traktowanie przez Prezesa i jego zarząd. Gadanie że wypowiedzenie porozumień jest ze względów finansowych oznacza że Prezes i zarząd źle prowadzą okręg i to za nasze pieniądze.Jestem ciekaw czy na stronie ukarze się informacja ile i jakie odznaki dostali członkowie zarządu okręgu w 2016r.

 • paragon71 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 71 + / -

  Jeżeli jesteście zdania o nierównym traktowaniu - gorszym w stosunku do kół wrocławskich wcale nie musicie się z tym zgadzać. W PZW obowiązuje zasada równego traktowania członków PZW i nie stosowania wobec nich praktyk dyskryminacyjnych. Jest to zawarte w postanowieniach XXX Krajowego Zjazdu Delegatów z dnia 24-25 października 2013r. oraz Uchwałą nr 103 Zarządu Głównego PZW z dnia 27.09.2008roku a także w Statucie.
  Pisanie na forum niewiele da, należy zapoznawać się z przepisami i wtedy walczyć o swoje. My, wędkarze mamy swoje prawa, ale oprócz frustracji niewiele działamy. Od tego należy zaczynać zmiany.
  Może trzeba napisać pismo do Zarządu we Wrocławiu a jeżeli nie odniesie skutku to do Zarządu Głównego?

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 78 + / -

  greg60

  Dla okręgu brakuje kasy?,popatrzcie ile osób jest w zarządzie okręgu i co oni robią.Przykład wód powiatu górowskiego jest dowodem że nic nie robią (rzeka Barycz ze względu na spływy kajakowe oraz na odłowy prądem nie jest żadnym łowiskiem,Balejka to walące się drzewa które miały być wycięte,Czarny staw zarośnięty,staw Kolejowy tylko z nazwy,staw w Ligocie już kilka lat temu miał być oczyszczony,zalew w Ryczeniu brak wody,staw w Ryczeniu podobnie).Co to za okręg który nie ma kasy,nie ma rozeznania gdzie i w jakim stanie są wody którymi zarządza.Kleszcza można wyrwać ale rana się długo goi,lub nawet jest gorzej.

 • janon Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  Kolego tomaszu jestes optymista . Oni wedkarzy z O.Wroclaw z Okregami przygranicznymi po prostu nas
  olali i dalej to beda robic . Czy zauwazyliscie koledzy , ze nikt z m.Wroclawia i okolic nie komentuje negatywnie
  tego faktu . My mamy placic za to , ze wladze Okregu zawarly z RZGW Wroclaw umowy dzierzawne na korzystanie z wod dla celow rybackich , na warunkach takich z ktorych nie potrafia sie wywiazac , Brakuje im
  kasy , aby zapisy umowy dzierzawnej zrealizowac. Przywalili nam , tym z daleka od Okregu , tym malym kolom
  ktore nie maja swoich delegatow w ZO Wroclaw. Pomslcie o nas czlonkowie ZO ,ze my tez wedkujemy , ze my
  dokonujac oplat liczymy na to , ze Wy bedziecie te pieniadze sprawiedliwie rozdzielac

 • tomasz_b Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  Stało się i ten rok mamy z głowy. Teraz pozostaje tylko czekać a pod jesień cisnąć Zarząd o porozumienia na 2017 rok. Co planują, jakie będą itd. Mając próbkę chęci Zarządu do dyskusji będzie ciężko ale "w kupie siła". Dajmy im ognia.

 • Senetra Władysław Data dodania: 6 lat temu Oceń: 36 + / -

  senwladek

  Pozdrawiam wędkarzy z miasta Góra Śl.
  Wy naprawdę macie ciężkie życie w okręgu Wrocławskim, przez to położenie geograficzne.
  Julio, a z tymi stowarzyszeniami to bym uważał tak samo z RZGW. Bo może dojść do tego, że będziesz płacił za każde łowisko, na którym będziesz chciał powędkować. Najlepiej to dbajmy o to co mamy, a do władz PZW wybierajmy osoby kompetentne, od szczebla koła poprzez okręgi do władz głównych.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 8 + / -

  greg60

  Może nie PZW jest winne tego bajzlu tylko ci co się tam wygodnie urządzili .Państwo w państwie czas żeby nowy minister wziął się za ten anty-wędkarki twór.Rozwiązać okręgi wtedy tyle będzie pieniędzy ze składek na zarybianie ,a nie finansowanie okręgów i rozbudowanego zarządu.Powinien być tylko zarząd główny PZW i koła ,a okręgi w kosmos.Tyle głów w zarządzie okręgu myślało jak zniszczyć koła ,a tylu jest zwykłych wędkarzy żeby zlikwidować okręgi.

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Powiem tak Włodek, niejednokrotnie rozmawialiśmy u Janka w sklepie, dyskusja była na temat zarządów koła, problemach i ignorancji zarządu okręgu. Jakiego to teraz jest bez znaczenia, powiem tak zawsze mieliśmy wspólne zdanie.
  Ty ze Świdnicy masz około 20 km, ja mam 100 do Mietkowa. Za co mamy być ukarani? Za to, że należymy do PZW czy za to że Ty masz bliżej a ja mam dalej? Dlaczego Okręg Wrocławski PZW zabrania nam dostępu swobodnego do wód, które tak naprawdę do nich nie należą. PZW dzierżawi około 90 % wód powierzchniowych w Polsce. Nie zarybia ich a czerpie zyski. Może RZGW przejrzy na oczy i zacznie samodzielnie gospodarować wodami i je użytkować, tym samym zarabiać. Może nasz rząd zamiast przyjmować delegację PZW w ministerstwie i wysłuchiwać jak to PZW gospodaruje wodami i dba o środowisko, zajmie się tym stowarzyszeniem i przyjrzy się jego "zasługom" ?
  Ale co tam, Włodek, wpadnij do Janka :)

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Senetra Władysławie co mogą zrobić delegaci a szczególnie ci z ościennych kół jeżeli spojrzysz na wykaz jednostek terenowych okręgu. Na 99 kół aż 47 + 1 Szczodre stanowią koła z Wrocławia. Mimo szczerych chęci nic nie wskórają bo oni mają odrę ze wszelkimi kanałami przed oknem a reszta niech płaci jak chce blisko domu łowić.

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 16 + / -

  Okręg PZW Legnica chciał stworzyć dla wędkarzy swojego okręgu dogodne warunki do wędkowania na terenie całego kraju i zawarł z innymi Okręgami PZW na 2016 rok 32 porozumienia, w tym 20 porozumień opcji "0" i 12 ulgowych bo bardzo im zależało na wędkarzach. szczególnie zależało im na porozumieniu ze wszystkimi okręgami Dolnego Śląska.
  Wniosek jest prosty, okręgowi wrocławskiemu nie zależało na wędkarzach z kół górowskich im zależało jedynie na kasie. Tak trzymać.
  Na zebraniu koła w Górze wyszło jak wyszło; najlepiej całą winę zwalić na koło a bo to nie stara się o finanse bo nie pracuje jak potrzeba. Swoją drogą ileż potrzeba głupoty aby tak nisko cenić działania zarząd koła aby bezpodstawnie wytykać mu błędy, tym bardziej, że koła są " bezwolne" zawsze, wszystkie decyzje podejmuje zarząd we Wrocławiu. Błędy, które popełnia koło zawsze są odbiciem lustrzanym niemocy zarządu wrocławskiego.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 8 + / -

  greg60

  Senetra Władysław.Masz rację jak to mówią ,,jak sobie pościelisz tak się wyśpisz,,.Mamy nauczkę na przyszłość.Następnym razem wybierzmy wędkarzy ,a nie matematyków,statystyków i celebrytów.

 • Senetra Władysław Data dodania: 6 lat temu Oceń: 12 + / -

  senwladek

  greg60, "Prezes i członkowie zarządu na zebraniach walnych kół tłumaczą brak porozumień winą wędkarzy." I to się zgadza bo winę ponoszą wędkarze że taki Zarząd i Prezesa wybrali.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  greg60

  Prezes i członkowie zarządu na zebraniach walnych kół tłumaczą brak porozumień winą wędkarzy.To co Oni mówią jest tym czym szklarze uszczelniają szyby.

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  ".............zostało zawarte w dniu 26 listopada 2016 roku..."
  Błąd - zostało zawarte w dniu 26 listopada 2015 roku, za błąd przepraszam

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 24 + / -

  Porozumienie Dolnośląskie funkcjonowało przez 15 lat. Zostało jednostronnie zerwane przez Zarząd Okręgu PZW we Wrocławiu w listopadzie 2014 roku bez podania konkretnych przyczyn, pomimo jego zawarcia w 2013 na okres kadencji, tj. na lata 2014-2017 oraz pomimo uzgodnień jego warunków na 2015 rok a które uzgodnienia zostały zaakceptowane i w "aneksie" do porozumienia i podpisane w X. 2014 r. Jedynym ustępstwem ZO we Wrocławiu było wyrażenie zgody na zawarcie porozumień dwustronnych w tzw. opcji "0"na rok 2015.
  W czerwcu 2015 r. Okręgi PZW Jelenia Góra, Legnica i Wałbrzych zaproponowali porozumienie, strona wrocławska nie wyraziła na to zgody. Wyraziła jedynie zgodę na spotkanie i kontynuowanie rozmów. W październiku 2015 r. przedstawiciele ZO we Wrocławiu na to spotkanie nie przyjechali. Każdy z okręgów wystąpił indywidualnie do ZO we Wrocławiu o zawarcie porozumienia dwustronnego w opcji "0".
  Pomimo tych propozycji Okręg PZW we Wrocławiu podjął decyzję o zawarciu porozumień na 2016 r. wyłącznie tzw. porozumień w opcji 50%. Porozumienie z Legnicą zostało zawarte w dniu 26 listopada 2016 roku.
  WĘDKARZE, WĘDKARZOM ZGOTOWALI TEN LOS. I to by było na tyle...................

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  greg60

  Winą wędkarzy jest to że powstało PZW.Sugerowanie się jakimiś bzdurnymi wpisami to wymówka żeby oddalič od siebie winę .Zrezygnowali z porozumień zrezygnujcie z delegacji.

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 23 + / -

  Prawda wyszła na jaw Koledzy. Na wczorajszym Walnym Zebraniu Sprawozdawczym swoją obecnością "zaszczyciło" nas aż 3 przedstawicieli okręgu z prezesem na czele /chyba chcieli odrobić 3 letnią nieobecność/.
  Według nich winę za brak porozumień ponoszą wędkarze bo nie rzetelnie wypełniają rejestry. Po analizie wpisów stwierdzili że z wód ościennych okręgów korzystało tylko ca 2000 wędkarzy natomiast z ościennych okręgów na wodach okręgu wrocławskiego gościło ponad 3 razy tyle wędkarzy z ościennych okręgów.
  Ciekawi mnie tylko skąd mieli te dane skoro twierdzą że okręgi takie jak Legnica, Wałbrzych i Jelenia Góra nie chcą im przesyłać danych o ilości złowionych ryb na wodach okręgu wrocławskiego co też miało wpływ na brak porozumień. Coś chyba jest nie tak.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  greg60

  Wytrwały spokojnie , bo jak ruszymy na Mietków taką duża ekipą to Prezes zwoła zarząd i wyłączą Mietków z wędkowania dla tych co są z poza Wrocławia.Mam propozycję dla zarządu,żeby w przyszłym roku zabronić wędkowania w całym okręgu dla wszystkich (składki zapłacą,ryb nie wyłowią,na zawody kasy się nie wyda,)oczywiście moja propozycja jest bezinteresowna,bo wiem że okręg jest bardzo biedny i nie będzie brał pożyczki w Providencie,mi wystarczy że usłyszę ciepłe słowo od tak wspaniałych włodarzy okręgu.

 • tomasz_b Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Zawsze można pojechać też do Brandenburgi . He he he.

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  greg60 jak będziesz jechał do Mietkowa to daj znać chętnie się zabiorę bo ja też chciałbym mieć fotkę z tak "wspaniałym i dbającym o swoich wędkarzy" zarządem. Nawet oprawiłbym to w ramkę.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 24 + / -

  greg60

  Zarząd Okręgu PZW w Legnicy informuje, że w celu stworzenia wędkarzom naszego Okręgu dogodnych warunków do wędkowania w 2016 r. zawarł z innymi okręgami następujące porozumienia:
  Taki zapis jest na stronie Okręgu Legnica.
  Człowiek jak to czyta to się dziwi jak można zawierać porozumienia po to żeby wędkarze mieli dogodne warunki do realizowania swojego hobby,przecież to niedopuszczalne żeby wędkarz łowił gdzie chciał.Prezes i członkowie zarządu okręgu wrocławskiego skończyli z tą rozpustą,twardą ręką trzymają dyscyplinę .Dzięki zarządowi że zaoszczędzę na paliwie ,bo po co mam jechać na legnicką Odrę 12 km,jak mogę skoczyć na Mietków 90km i tam jak mi szczęście dopisze spotkam prezesa może paru członków zarządu no i będę szczęśliwy i zadowolony,zdjęcia sobie z nimi zrobię,a co.

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 19 + / -

  greg60

  Julio zmień okulary bo piszesz ,,wstyd panowie,,gdzie widziałeś PANÓW,prędzej zobaczysz UFO.
  P jak prywatny
  Z jak zlepek
  W jak wybrańców

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 9 + / -

  Panowie, dajcie spokój już temu zarządowi. Niech pracują w spokoju nad bieżącymi, ważnymi sprawami dotyczącymi sportu, młodzieży i innymi sprawami dotyczącymi finansów okręgu. Bo pieniędzy będzie brakowało na podstawowe potrzeby. Koła też będą borykały się z finansami ale zarządu to nie obchodzi bo odpis dla kół i tak jest rażąco wysoki i to jest solą w oku.
  Pytania do zarządu czy admina pozostaną bez echa a szkoda bo moim zdaniem rzecznik prasowy opłacany przez nas powinien zabrać głos i wydać stosowne oświadczenie w sprawach nurtujących wędkarzy.
  Dzisiaj grupa kolegów oczekująca na decyzję ZO PZW Wrocław, po informacji o niepodpisaniu porozumienia " przygranicznego" udała się do Wschowy, tam opłacą składki. Kołom w Górze ubyła kolejna "setka" członków. Tak więc panowie i dla was zabraknie kasy na dietki i delegacje a koła upadną. To jest cel zarządu opłacanego przez wędkarzy? Tak działa demokratycznie wybrany zarząd? Wstyd panowie!

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  greg60

  Pytanie do admina ,a możne do jego pryncypałów z zarządu CZEMU FORUM NA INNE TEMATY JEST ZABLOKOWANE.Boicie się prawdy,strona jest opłacana z naszych składek i łaski nikomu ni robicie.Jeśli ma być tak jak za komuny to opłatę za stronę niech ponoszą prezes , członkowie zarządu okręgu i wtedy będą pisać jacy to oni mądrzy ,operatywni jak to idą ręka w rękę z wszystkimi wędkarzami,a hasło to proletariusze wszystkich krajów łączcie się.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  greg60

  Dnia 14.02.2016r. odbędzie się zebranie sprawozdawcze koła Strumyk ciekawe czy na walnym będzie członek zarządu okręgu.Jestem członkiem koła Góra-Miasto ale sprawy są wspólne chodzi o dobro wędkarzy.Prośba do zarządu okręgu żeby osoba reprezentująca okręg umiała odpowiedzieć na pytania.Takie samo zadanie czeka was czyli okręg 5.03.2016 na walnym koła Góra-Miasto.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 34 + / -

  greg60

  Kolego endi9999 na miejscu Legnicy postąpił bym tak samo (czym wojujesz od tego giniesz).Wiadomo że ościenne koła chcą porozumień z okręgami z którymi są po sąsiedzku.Wrocław się obwarował żeby nikt z innych okręgów nie łowił na Mietkowie.Ja jak i inni wędkarze z naszego koła mają gdzieś Mietków chociaż masę kasy na ten zbiornik idzie z naszej kieszeni.Sam się zastanawiam ile zła można jeszcze zrobić przez rok.W naszym powiecie jeszcze tak źle nigdy nie było(zaniedbane stawy które są własnością okręgu,nie odnowione dzierżawy)jak pod obecnymi rządami.Nie porównuj zarządu z żabą bo to dla żaby obelga.Julio napisał żeby okręg zwracał pieniądze wedkarzą którzy opłacili 70zł na inny okręg bo do tego jesteśmy zmuszani z winny pseudo zarządu okręgu wrocławskiego.

 • endi9999 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 24 + / -

  Kolego greg60 , podoba mi się Twoja wypowiedź, ale to co kojarzę to Wrocław zerwał porozumienie w 2014 r. i nie tylko wypiął się na Legnicę, ale również na Jelenią Górę i Wałbrzych. Te trzy okręgi jakoś dalej współpracują a Wrocław………….szkoda gadać i pisać. Czy Ty przyjąłbyś po takim potraktowaniu jakąkolwiek propozycję porozumienia, a do tego jeszcze propozycję dot. tylko dwóch powiatów- no przecież to jest kpina z drugiego okręgu , któremu składa się taką propozycję. Wcale mnie nie dziwi stanowisko Legnicy. A co z porozumieniem z Jelenią Górą i Wałbrzychem, czy w ogóle złożono im jakąś propozycję, czy zaproponowano jakieś spotkanie i rozmowy???????
  Jaka jest różnica pomiędzy Zarządem Okręgu Wrocław a żabą ……………………żaba KUMA, a oni??????
  Piszemy na tym forum i jesteśmy totalnie olewani, ja zmieniłem okręg i pewnie wielu z Was zrobi to samo, a do wyborów pozostało jeszcze ponad rok. Czy coś jeszcze zostanie po tym naszym okręgu, ilu zostanie w nim członków? Zarządzie , czy zastanowiłeś się nad tym?????????

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 31 + / -

  greg60

  ,, Propozycję naszą, Okręg Legnicki weźmie pod uwagę przy ewentualnych rozmowach na rok 2017,,.
  Wypięliście się na wszystkich ,a teraz skamlacie.Chcecie winę zrzucić na Legnicę ale kto w to uwierzy.
  W 2015 zerwaliście porozumienia i dalej tkwicie w tym zakłamaniu.Doprowadzacie do ruiny koła.Nawet wody Mietkowa nie są w stanie wyprać tych brudów.Moim zdaniem wszystkie koła poszkodowane decyzjami okręgu wrocławskiego powinny napisać o tym do zarządu głównego PZW.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 45 + / -

  greg60

  a)złota odznaka PZW z wieńcami
  b) złota odznaka PZW,
  c) srebrna odznaka PZW,
  d) medal „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa,,
  ciekawe czy dla Wrocławia starczy metalu w Polsce,ostatni rok to trzeba się obwiesić
  Julio około 1500 wędkarzy odejdzie , ale na zezwoleniach odrobimy to dopiero kalkulacja(nie ludzie lecz kasa się liczy przecież trzeba mieć na diety , delegacje)

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 8 + / -

  Proszę Admina aby uruchomił możliwość dodawania postów do informacji " nie będzie porozumienia przygranicznego"
  To jest fajne - jedna Polska, PZW a granica na Odrze.
  Legnica jednoznacznie określiła zasady i terminy. Wrocław zaspał w temacie -
  Czy my mamy wędkarzy w Górze? Daj spokój, te 1500 to odrobimy w zezwoleniach z Legnicy.

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  Kolega greg60 napisał w prostym języku plemienia PaZióW, wodom - płyńcie po wodach naszych i siejcie nieporozumienia. Czyńcie swoją powinność.
  Macie Panowie z Zarządu Okręgu PZW Wrocław jeszcze jedną szansę - 70 złotych dla wędkarza łowiącego na Odrze a opłacającego składki w naszym kole.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  greg60

  Piszę w zrozumiałym języku.
  Ja być w waszym plemieniu,ja chciec zapalić z wami fajka pokoju tylko mi nie smakować to co palita , ja wam przysłać szaman on was uzdrowić,oczyścić umysł,wy być zdrowe,wy poszerzyć nasze terytorium wody,wy być spokojne my być zadowolone.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 14 + / -

  greg60

  Ciekawi mnie jakim językiem porozumiewają się prezes i członkowie zarządu okręgu wrocławskiego ,bo z tego co wiem Legnica to język polski, Poznań język polski,a Wrocław (zarząd i prezes)zostali w epoce kamienia łupanego i dlatego nie potrafią się z nikim dogadać.Dziwi mnie dlaczego istnieje strona internetowa okręgu wrocławskiego skoro nikt tam nic nie kuma .Teraz koledzy rozumiecie tą ciszę ( obrazki i bełkot czasami jakaś mowa migowa).Ja być mało zadowolona z wodzów naszego plemienia.

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 11 + / -

  Dowiedziałem się o częściowym porozumieniu Wrocław-Poznań. Musiałem długo szukać na stronie poznania treści tego porozumienia /ukryte w wykazie porozumień/ oto one:
  Porozumienia częściowe w opcji tzw. zerowej limitowane

  Zawarto porozumienie na honorowanie składek wniesionych w macierzystym okręgu uprawniające do wędkowania na części wód umawiających się okręgów:

  1. Okręg PZW we Wrocławiu - limit 500 zezwoleń

  Wędkarze Okręgu Poznańskiego nabywają prawo do wędkowania na rzece Barycz obwód rybacki nr 3 na odcinku od mostu w m. Wierzowice do ujścia rzeki Barycz do rzeki Odry. Wędkarze Okręgu Wrocławskiego nabywają prawo do wędkowania na rzece Orli obwód rybacki nr 1.

  Kolego Adminie czy wędkarze naszego okręgu muszą dowiadywać się od innych - bo nie każdy ma internet - że będzie można wędkować na Orli? Traktuję to jako kolejną ignorancję przez zarząd i Kolegę Admina swoich wędkarzy.

  Ale co się dziwić jak zarząd i admin tej strony lekceważą sobie nawet uchwałę XXX-go KZD PZW wyrażonych uchwałą z dn. 15.X.2013r. Nic innego jak pytania wysyłać do ZG PZW może oni nam odpowiedzą.

  Jest już prawie połowa lutego 2016 roku a nie ma żadnych uchwał? Może nie było żadnych zebrań, podejmowanych uchwał? To po co nam zarząd niech koła żądzą się sami i zawierają porozumienia dla nich najkorzystniejsze.

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 18 + / -

  Kolego "julio". W komentarzach nie będą tolerowane słowa powszechnie uznane za obraźliwe. Wszelkie tego typu posty będą kasowane.
  Admin
  Jaki trzeba użyć słów abyście zrozumieli, jaką krzywdę wyrządziliście wędkarzom?
  Dzisiejsza informacja, że nie będzie porozumienia przygranicznego z Legnicą jest na miejscu, szybko i sprawnie!
  Szkoda tylko, że wybory są w przyszłym roku, bo was już by nie było w zarządzie. Mam jednak propozycję, podajcie się wszyscy do dymisji! Gorąco polecam.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 40 + / -

  greg60

  Strona nie jest własnością okręgu bo wszyscy za nią płacimy.Łaski nikt nie robi,a zwłaszcza zarząd żeby udzielać odpowiedzi na pytania wędkarzy.Jak się podejmuje absurdalne decyzje to głowa w piasek.Brak odwagi na dialog świadczy o ignorancji,małostkowości i o nieomylności ,,prominentów,, z zarządu.Trochę odwagi jak się nawarzyło piwa to teraz trzeba to wypić.PIO1966 piszesz za rok to długo ile zła można jeszcze wyrządzić ilu wędkarzy ucieknie ile łowisk stracimy.Niedawno staliśmy nad przepaścią a teraz zrobiliśmy duży krok do przodu taki napis powinien wisieć nad siedzibą okręgu. Smutny koniec ościennych kół okręgu wrocławskiego.Moje gratulacje dla zarządu.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 6 lat temu Oceń: 35 + / -

  Kolego greg60 i inni uważam, że szkoda naszego czasu na czekanie wyjaśnień ze strony Okręgu. Jak widzicie mają Nas Wędkarzy w głębokim poważaniu. Zapomnieli , że to oni są dla nas, nie odwrotnie. Musimy się uzbroić w cierpliwość , poczekać do wyborów ( a to już za rok) i wybrać ludzi którym ufamy i wierzymy, że zrobią wszystko aby przywrócić dolnośląskie porozumienie. W zakładce Zarząd Okręgu można zobaczyć kto jest we władzach Zarządu i tym Panom podziękować. Połamania

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  greg60

  Czemu brak odpowiedzi rzecznika na pytania .Admin powinien uaktualnić stronę bo wiadomości z 2009r to już historia Strona powinna zawierać najnowsze informacje bo kogo obchodzi sprzątanie Mietkowa w 2009r.

 • admin_portalu Data dodania: 6 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Niedźwiedź Paweł Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  bic1

  Na Drozdowicach nie łowię przynajmniej od 3 lat (chyba tylko z 2 razy na zawodach) więc trudno mi się na ten temat wypowiadać ale z tego co wiem to było sporo uwag dotyczących etyczności niektórych kolegów i to jest powodem tej niechęci. Inna sprawa, że niejednokrotnie uczestniczyłem w robieniu porządków po "ekologicznych" wędkarzach którzy nie za bardzo mieli czas się dołączyć do sprzątania, bo przecież przyjechali "po ryby"! Kilka lat temu łowili nawet endemiczny gatunek karpia który zaraz po złowieniu tracił wąsy i stawał się dużym karasiem! To są m.in. powody "zawładnięcia zbiornikiem" :-)

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Pawle napisałeś:
  .. Mi wędkarze z innych okręgów nad wodą nie przeszkadzają i pewnie większości moich kolegów z koła też nie.

  Ciekawi mnie co na to powiedzieli by wędkarze z Wińska którym zarzucają wędkarze koła Wąsosz że wyłapują ryby w Drozdowicach? Chyba stąd pomysł żeby ten staw zawładnąć wyłącznie dla własnego koła. Chyba się nie mylę prawda?

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 21 + / -

  greg60

  Prawdą jest że cała ta zadyma jest winą zarządu okręgu.Właśnie oto im chodzi żeby lokalne koła skłócić i oddalić od siebie uwagę.Ale wędkarze tego nie zapomną jak nas potraktowano.Jedna składka ogólnopolska to jedyne wyjście żeby niekompetentni ludzie poszli w odstawkę,ale stołki ciężko będzie im wyrwać .

 • Niedźwiedź Paweł Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  bic1

  Wytrwały napisał: "Ale nie Wy chcecie mieć Orlę i spokój nad Baryczą a Góra niech się tłoczy na swoim terenie"
  Nie można tak pisać, bo to nie jest prawda. Mi wędkarze z innych okręgów nad wodą nie przeszkadzają i pewnie większości moich kolegów z koła też nie. Jestem za tym aby całkowicie znieść składkę okręgową, zrobić jedną na cały kraj, a okręgi niech dostają środki w zależności od ilości członków lub ilości wód. Zniknie niepotrzebna robota przy porozumieniach, które zaczynają nas dzielić i budzić niepotrzebne emocje. Szanujmy się :-)

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 19 + / -

  greg60

  Cicho wszędzie ,głucho wszędzie odpowiedzi od rzecznika już nie będzie.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  greg60

  Kolego Giwojno Marek.Pytam o zezwolenia bo co nam zostało.Barycz do spółki z Poznaniem,wiosną kajaki cały dzień,chłopcy ze szczodrego walący prądem,zalew w Ryczeniu bez wody i z nieodnowioną dzierżawą,Balejka z walącymi się drzewami.Co do wrogości to się mylisz,ale nie można handlować wodami.Odra płynie też przez powiat górowski a łowić nam na niej nie wolno to dopiero kretynizm.

 • Giwojno Marek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolego wytrwały przeczytaj dokładnie mój komentarz, a poznasz moje rozumowanie.

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  To prawda że Orla płynie przez Wąsosz więc czemu nie udostępniono Baryczy w Waszej gminie tylko w gminie Góra. Można przecież było udostępnić Barycz w gminach gdzie płynie Orla. Ale nie Wy chcecie mieć Orlę i spokój nad Baryczą a Góra niech się tłoczy na swoim terenie. Takie jest Twoje rozumowanie?

 • Giwojno Marek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolego greg60 skąd nagle to wielkie zainteresowanie rozdziałem zezwoleń na "zarośnięty ściek Orlę" przecież ona leży w gminie Wąsosz nie w gminie Góra,czytając Twoje komentarze wyczuwam wielką wrogość wzgledem Koła Wąsosz,ale gwarantuje że inaczej byś pisał gdyby ten ściek płynął przez miejscowość w której mieszkasz a Ty nie mógłbyś na nim łowić. To nie Koło Wąsosz jest tutaj wrogiem , wszyscy nasi wędkarze uważają że powinnna być jedna składka na wszystkie wody nizinne , jak już kiedyś było.Dla nas absurdem jest nasza sytuacja z rzeką Orlą. Mam nadzieję że to kiedyś się zmieni.

 • Giwojno Marek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolego greg60 skąd nagle to wielkie zainteresowanie rozdziałem zezwoleń na "zarośnięty ściek Orlę" przecież ona leży w gminie Wąsosz nie w gminie Góra,czytając Twoje komentarze wyczuwam wielką wrogość wzgledem Koła Wąsosz,ale gwarantuje że inaczej byś pisał gdyby ten ściek płynął przez miejscowość w której mieszkasz a Ty nie mógłbyś na nim łowić. To nie Koło Wąsosz jest tutaj wrogiem , wszyscy nasi wędkarze uważają że powinnna być jedna składka na wszystkie wody nizinne , jak już kiedyś było.Dla nas absurdem jest nasza sytuacja z rzeką Orlą. Mam nadzieję że to kiedyś się zmieni.

 • artek74 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 47 + / -

  Cierpliwość to tu trzeba mieć………i to cholerną zanim Pan Rzecznik cokolwiek wyjaśni – widocznie nie ma zgody na udzielanie wyjasnień.
  „Okręg PZW we Wrocławiu - limit 500 zezwoleń”
  Ciekawe dlaczego Poznań dogadał się z Wałbrzychem i Legnicą na porozumienie „0” , a z nami ………………..j.w.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 8 + / -

  greg60

  Mam jeszcze kilka pytań do rzecznika:
  1.Kto będzie przydzielał dla kół zezwolenia na Orlę.
  2.Jakie są procedury zwrotu znaczków wykupionych na Wrocław,bo wędkarze przez brak lub świadome zatajenie informacji o porozumieniach chcą teraz zmienić okręg na taki który gwarantuje większy dostęp do łowisk np.Odra , jeziora okręgu poznańskiego .Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 34 + / -

  Panie Karolu Wszołek, rzeczniku prasowy okręgu, co Pan na to?

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  greg60

  Rzeczka Orla leży w gminie Wąsosz,więc dlaczego okręg Wrocław przehandlował rzekę Barycz w gminie Góra,a nie w gminie Wąsosz.Bardzo proszę o wyjaśnienie tego absurdu przez rzecznika i dlaczego nie ma na ten temat żadnej informacji .Czy chodzi o zniszczenie kół Góra-Miasto i Strumyk.Czekamy na odpowiedż

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 22 + / -

  Kolejna kpina Zarządu Okręgu Wrocławskiego ze swoich wędkarzy.
  Dzisiaj przeczytałem na stronie okręgu poznańskiego:

  POROZUMIENIA ZAWARTE PRZEZ OKRĘG PZW W POZNANIU NA ROK 2016
  wg stanu na dzień 3 lutego 2016 r.


  Porozumienia częściowe w opcji tzw. zerowej limitowane

  Zawarto porozumienie na honorowanie składek wniesionych w macierzystym okręgu uprawniające do wędkowania na części wód umawiających się okręgów:

  1. Okręg PZW we Wrocławiu - limit 500 zezwoleń

  Wędkarze Okręgu Poznańskiego nabywają prawo do wędkowania na rzece Barycz obwód rybacki nr 3 na odcinku od mostu w m. Wierzowice do ujścia rzeki Barycz do rzeki Odry. Wędkarze Okręgu Wrocławskiego nabywają prawo do wędkowania na rzece Orli obwód rybacki nr 1.

  Oczywiście na stronie okręgu wrocławskiego milczenie. Czyżby ta wiadomość była tylko dla wybranych?
  Jak długo można tak lekceważąco traktować swoich członków?

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 49 + / -

  greg60

  Może tych co te uchwały przegłosowali to nie dotyczy.Lekceważenie kół z poza Wrocławia jest wizytówką obecnego zarządu.Brak komunikacji z prezesami kół (zarybianie,zbiorniki wodne,porozumienia).Brak rozeznania gdzie wygasły dzierżawy,zero zainteresowania stanem łowisk będących pod opieką okręgu oczywiście oprócz Mietkowa.Pytam gdzie etyka,rozsądek,działanie dla dobra wędkarzy.Brak publikacji najnowszych uchwał zarządu to lenistwo czy świadome działanie rzecznika.Wszyscy członkowie zarządu okręgu na czele z prezesem na zebraniu powinni poczytać i zrozumieć statut PZW.

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 18 + / -

  greg60 napisał:
  Dlaczego na walne kół nikt z zarządu nie chce przyjechać mimo zaproszeń.W Kole Góra-miasto czekamy już 3 lata. Może w tym roku znajdzie się chętny.

  Tu nie ma mowy o chętnych bo wyraźnie mówi o tym
  UCHWAŁA NR 89

  ZO 15 głosami za, 1 przeciw i 3 wstrzymującymi się zatwierdza uchwałę w sprawie zasad reprezentacji Zarządu na zebraniach sprawozdawczych i sprawozdawczo-wyborczych kół. Przedmiotowe zebrania obsługiwane będą przez delegacje składające się wyłącznie z członków ZO.

  Brak mi również wszystkich i pełnych treści Uchwał mimo że

  UCHWAŁA NR 87
  ZO jednomyślnie zatwierdza uchwałę w sprawie niezwłocznej publikacji na stronie gł. Okręgu treści uchwał podejmowanych na posiedzeniach Zarządu, w tym również wszystkich uchwał archiwalnych podjętych przez Zarząd w roku 2014. Uchwałę podejmuje się celem realizacji zaleceń XXX-go KZD PZW wyrażonych uchwałą z dn. 15.X.2013r. Realizację niniejszej uchwały powierza się pracownikom BZO pod nadzorem Rzecznika Prasowego.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 23 + / -

  greg60

  Taki artykuł jest na stronie Zarządu Głównego PZW


  POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI – NAJWIĘKSZE STOWARZYSZENIE POLSKICH WĘDKARZY

  Polski Związek Wędkarski zrzesza 630 tys. członków, reprezentujących wszystkie środowiska i grupy społeczne. Jest kontynuatorem ponad 135-letniej historii i tradycji zorganizowanego wędkarstwa polskiego.

  Struktury organizacyjne PZW tworzą koła (2500) i okręgi (44) jako jednostki terenowe.

  Związek opiera działalność na pracy społecznej członków.

  Celem Związku jest organizowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie wód, działania na rzecz ochrony przyrody i kształtowania etyki wędkarskiej.


  Ciekawe czy członkowie Zarządu Okręgu czytali ten artykuł .

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 69 + / -

  greg60

  Smrodek w okręgu był od dawna.Są takie żuczki które kulają kulki gnojowe , a jeśli jest takich żuczków dużo to zbiera się duża kupa gnoju.

 • parweniusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 8 + / -

  Wiesz Wyrwały podrzuciłeś mi tezę. Nasz WSPANIAłY Zarząd też traktuje to jako żart. Pewnie nawet dobrze się bawią. Szkoda, że my mamy mniejszą ochotę do śmiechu. Tu nawet nie chodzi o wysokość dopłat tylko o sposób rozwiązania tej sprawy. Zapomniano, że okręg jest nasz, wspólny, a nie Zarządu.
  Miejmy nadzieję, że już niedługo? A jaki smrodek zostanie, trzeba będzie długo wietrzyć okręg,

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  Perweniusz jest w tym pewna różnica - wtedy narzucili by wędkarzom płacenie dodatkowych 2 zł a zarząd w trosce o kieszeń wędkarza na to się nie zgodził. Poza tym ZG podniósł składkę o 7 zł. Byłoby to za duże obciążenie.
  Teraz żeby łowić na tych samych terenach co wtedy trzeba zapłacić: Legnica - 70 zł, Wałbrzych - 70 zł, Jelenia Góra - 70 zł. Ale to wyłączna decyzja wędkarza i wcale nie musi płacić jak nie chce tam łowić. Tylko że teraz jak ZG nie podniósł składki to zrobił to okręg.
  Oczywiście traktuję swoje rozważania jako żart.

 • parweniusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 65 + / -

  Cóż za dwulicowość. W ubiegłym roku takie pismo wystosowali kiedy Prezes Szczeciński podpisywał Porozumienia. Tacy byli zatroskani o naszą kieszeń.
  To może teraz niech przez Rzecznika przedstawią swoje stanowisko!!!!
  http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/105400/60/informacja_zarzadu_okregu

 • parweniusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 7 + / -

  To może Rzecznik odpowie nam jakimi sposobami te cele działania Zarządu są realizowane w PZW Wrocław. Szczególnie interesujący jest odnośnik do szeroko rozumianej etyki wędkarskiej, czyli koleżeństwa, współpracy na każdym szczeblu PZW, życzliwości!
  Ten Zarząd działa już 3 lata, co zrobił oprócz tego, że pozbył się już kilku prezesów i kilku członków Zarządu? To znaczy sami odeszli, ciekawe dlaczego, w poprzednich kadencjach takich cyrków nie było. Może po prostu jakaś grupa ludzi uniemożliwia współpracę i dobrze się przy tym bawi?
  Może żaden prezes nie może wytrzymać współpracy z tym konkretnym Zarządem?
  Trudno te zdarzenia uznać za przypadek, biorąc pod uwagę obecną sytuację.

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 11 + / -

  ROZDZIAŁ II
  Cele i środki działania Związku
  § 6
  Celem Związku jest organizowanie i promowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego,
  uŜytkowanie i ochrona wód, działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki
  wędkarskiej.
  § 7
  Cele Związku realizowane są poprzez:
  1) reprezentowanie interesów Związku w kraju i za granicą;
  2) współpracę z krajowymi, międzynarodowymi i zagranicznymi organizacjami
  wędkarskimi;
  3) współpracę z organizacjami i instytucjami proekologicznymi;
  4) współdziałanie z podmiotami powołanymi do ochrony przyrody, ekosystemów
  wodnych, zwalczania kłusownictwa rybackiego i innych szkód w środowisku wodnym;
  5) współdziałanie z ośrodkami naukowo-badawczymi, między innymi w zakresie ochrony
  ginących gatunków ryb i ich restytucji;
  6) nabywanie i uŜytkowanie wód, prowadzenie racjonalnej gospodarki rybackiej
  i wędkarskiej;
  7) prowadzenie ośrodków zarybieniowych;
  8) prowadzenie działalności gospodarczej z przeznaczeniem dochodów na działalność
  statutową;
  9) prowadzenie schronisk i przystani oraz innych obiektów słuŜących uprawianiu
  wędkarstwa i rekreacji;
  10) upowszechnianie sportu wędkarskiego, organizowanie zawodów wędkarskich w kraju
  oraz uczestnictwo w takich zawodach za granicą;
  11) organizowanie rekreacyjnych imprez wędkarskich;
  12) organizowanie współzawodnictwa sportowego opartego o zasady obowiązujące
  w polskich związkach sportowych;
  13) wyłanianie kadry narodowej w dyscyplinach kwalifikowanego sportu wędkarskiego;
  14) popularyzowanie idei wędkarstwa i działalności PZW wśród dzieci i młodzieŜy oraz
  prowadzenie pracy oświatowo-wychowawczej w tym zakresie;
  15) edukację wędkarską i turystykę;
  16) resocjalizację, zwalczanie nałogów i patologii społecznych oraz pracę ze
  środowiskami zagroŜonymi wychowawczo;
  17) prowadzenie egzaminów na kartę wędkarską;
  18) prowadzenie działalności wydawniczej;
  19) działania na rzecz osób niepełnosprawnych;
  20) podejmowanie innych przedsięwzięć i pozyskiwanie środków słuŜących do realizacji
  celów Związku.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  greg60

  Ni ma takiej opcji.Stare przysłowie mówi ,,jeśli trafisz między wrony musisz krakać tak jak one,,.Ja mam swoje zdanie i za żadne przywileje go nie zmienię.Jak rano bym spojrzał w lustro gdybym wykręcił wędkarzom taki numer z porozumieniami.Jestem członkiem PZW nie dla korzyści materialnych tylko z zamiłowania do wędkarstwa, co dla niektórych jest może niezrozumiałe.Wędkarstwo to sport,rekreacja,wypoczynek nad wodą,hobby , a dla tych co myślą ze to walka to jest Irak,Afganistan no i jeszcze Legia Cudzoziemska.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  greg60

  Ni ma takiej opcji.Stare przysłowie mówi ,,jeśli trafisz między wrony musisz krakać tak jak one,,.Ja mam swoje zdanie i za żadne przywileje go nie zmienię.Jak rano bym spojrzał w lustro gdybym wykręcił wędkarzom taki numer z porozumieniami.Jestem członkiem PZW nie dla korzyści materialnych tylko z zamiłowania do wędkarstwa, co dla niektórych jest może niezrozumiałe.Wędkarstwo to sport,rekreacja,wypoczynek nad wodą,hobby , a dla tych co myślą ze to walka to jest Irak,Afganistan no i jeszcze Legia Cudzoziemska.

 • parweniusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 55 + / -

  Od udzielania odpowiedzi to jest Rzecznik Prasowy. Po to został wybrany przez Zarząd , aby wypowiadać się w Ich imieniu . Właśnie on powinien przedstawić nam stanowisko Zarządu. Musimy pamiętać, że Prezes według Statutu działa według głosowań Członków Zarządu.
  Najlepiej to faktycznie byłoby umówić się aby razem udać się na zebranie Zarządu i pokazać im naszą siłę, której nie doceniają. A może mają z nas dobrą zabawę.

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 6 + / -

  greg60; zobacz jak nagle uchwały wskoczyły na stronę, bata trzeba, bata! Ty nie krytykuj zarządu bo nie wiesz czy i Ty tam kiedyś nie zasiądziesz jak otworzą się Tobie oczy na " zasługi " :)

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 15 + / -

  greg60

  Miło czytać odpowiedzi zarządu okręgu na posty.Serce rośnie gdy człowiek wie że w naszym interesie członkowie zarządu okręgu flaki z siebie wypruwają.Wszystko dla dobra wędkarstwa.Nowy Prezes , nowy zarząd i jest super.Inne okręgi z zazdrością patrzą jaką wspaniałą robotę dla dobra wędkarstwa dolnośląskiego robi zarząd.BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( taki żarcik)

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  Pan Prezes Błachuta nie musi odpowiadać na pytania Wytrwałego ani innych szeregowych członków PZW, nie musi odpowiadać na pisma do Niego skierowane ani nie musi podawać nr tel. do kontaktu, chociaż ma tel. służbowy. A nawet nie musi odpowiadać takim delegatom wybranym przez koła. On nic nie musi a ja twierdzę, musi podać się do dymisji!

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 76 + / -

  Przytoczę tutaj część informacji ze strony okręgu:
  Nowe władze Okręgu.
  Aktualności | 2015-09-29 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu
  Informujemy, że w dniu 28.09.2015r. na posiedzeniu plenarnym Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu ukonstytuowały się nowe władze naszego Okręgu. Tym samym dobiegł końca okres zmian personalnych, których świadkami byliśmy od czasu lutowego przekazania obowiązków Prezesa przez kol. Jerzego Szczecińskiego dotychczasowemu Vice-Prezesowi ds. Młodzieży, kol. Grzegorzowi Szymańskiemu.
  ……………………………
  Nowym Rzecznikiem Prasowym Okręgu mianowany został kol. Karol Wszołek.
  Przed nami jesień. Dla wędkarzy doskonały czas na wyprawy nad nasze wody, a dla nowo wybranych władz okres wytężonej pracy nad przyszłorocznym budżetem, planowaniem inwestycji, tworzeniem kalendarza imprez sportowych i zasad wg. których będziemy wędkować w roku 2016-tym. To również gorący czas jesiennych odłowów w Ośrodku Zarybieniowym w Szczodrem i zarybień naszych wód. Nowo wybranym władzom, pod kierownictwem Prezesa Jana Błachuty, życzmy wszelkiej pomyślności i owocnej pracy na rzecz wszystkich wędkarzy naszego Okręgu.


  Karol Wszołek

  Rzecznik Prasowy ZO PZW we Wrocławiu

  I co z tych życzeń Panie rzeczniku zostało? Nic nie może być skoro nowy prezes -z tego co słyszałem - nie raczy nawet przychodzić na zebrania zarządu.
  A powrócił do zarządu tylko dlatego, że nie mógł już patrzeć na to zło jakie się dzieje w okręgu. Co Pan na to Prezesie?

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 53 + / -

  Moim zdaniem zarząd działa irracjonalnie. Taka bakteria dba o organizm na którym żyje - zarząd, nie! Czyżby walczył o niebyt w przyszłym roku? Szkoda okręgu z kołami wędkarskimi gdzie społecznicy ciężko pracują po to aby teraz Wrocław to zaprzepaścił. W przyszłym roku Koło Góra Miasto obchodził będzie ( chyba ) piękny jubileusz 70 - lecia koła, to więcej niż okręg ma lat. To ma zostać zaprzepaszczone przez bzdurne decyzja członków zarządu pozbawionych logicznego myślenia? Każdy kto ma na sercu dobro wędkarzy nie powinien pracować już w tym zarządzie absurdów. Powinien zrezygnować aby nie robić sobie wstydu pracując w takim towarzystwie. W końcu robi to za pieniądze, za nasze pieniądze. Działacze kół pracują za darmo i mądrze gospodarują finansami koła w przeciwieństwie do Was. Współczuję serdecznie tym co drapią się po tym miejscu gdzie inni mają głowę. Taaaaaaaaaaaaaaaaakiej satysfakcji.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 6 + / -

  greg60

  Mam pytanie do zarządu.Dlaczego zarząd w sprawach dotyczących działalności koła Góra-Miasto np.zarybianie,sprawy zbiorników znalazł sobie pośrednika który już od dawna nie jest członkiem zarządu koła ,ani jego prezesem.Są prezesi kół np. Góra-miasto i Strumyk którzy powinni być pierwsi informowani (nr.telefonów są dostępne),a nie przez obcą osobę choć by nawet koleś.Proszę o odpowiedz (chyba że ta osoba jest na etacie okręgu ,a nam nic o tym nie wiadomo ,a możne jest jakimś koordynatorem z ramienia zarządu)

 • paragon71 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 80 + / -

  Decyzja o braku porozumień została już podjęta 20 lipca 2015r.
  UCHWAŁA NR 132

  Zarząd Okręgu PZW we Wrocławiu nie wyraża zgody na zawarcie Porozumienia Dolnośląskiego w dotychczasowej formie, tj. na zasadzie tzw. porozumień „zerowych”.

  Wtedy prezesem był chyba Szymański.
  Skoro w lipcu podjęto tą uchwałę, Zarząd miał dużo czasu, żeby w jakiejkolwiek formie skonsultować to z Kołami. A tutaj była cisza i nagle, BACH!!
  Teraz próbują wciskać nam bajki.
  Faktycznie umknęło mi, że mamy jeszcze Głównego ichtiologa, który jak wynika z informacji na stronie jest też kierownikiem stawów w Szczodrym. Umknęło mi chyba dlatego, że umiejscowiony jest na samym końcu listy, po strażnikach i sekretariacie. Czyli wniosek, że nie jest to osoba decyzyjna. Nie mam pewności czy był przedtem. Może on wyjaśni zarybienia i Porozumienia? Główny ichtiolog, to raczej duże kompetencje dotyczące ryb.
  Zwróciłem uwagę, że strona zmieniła kształt osobowy nie ma już zastępcy dyrektora. Oszczędności?
  Jeżeli chodzi o uchwały, nie są do końca czytelne. Na stronach Zarządu Głównego i innych Okręgów są osobno umieszczane uchwały Prezydium, a osobno Zarządu.
  Koledzy z Zarządu, Wy nie robicie łaski, Wasza polityka ma być jawna, diety macie z naszych składek, więc mamy prawo Was rozliczać.
  Piszemy na oficjalnej stronie Naszego Okręgu, Kolego Rzeczniku proszę wyczerpujące wyjaśnienia w sprawie Porozumień i nie tylko umieszczać na Stronie, żeby WSZYSCY wędkarze mogli uzyskać te informacje. Jak Kolega pisał, jest to eksperyment, chcemy mieć prawo do oceny!
  Uchwały powinny być podzielone na uchwały Prezydium oraz Zarządu, wtedy jest to czytelne i wiadomo kto ponosi odpowiedzialność za określone decyzje. Chyba macie odwagę odpowiadać za decyzje?
  Rzecznik jeszcze pisał,że powodem braku porozumień są wysokie nakłady na ochronę wód.
  Ze strony- Komisja Ochrony Wód: Przewodniczący Franciszek Frysiak. To chyba właśnie Kolega Frysiak powinien napisać,dlaczego ochrona tak bardzo obciąża finanse Okręgu?
  Czekamy na wyczerpujące wyjaśnienia, mamy do tego PRAWO

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 29 + / -

  greg60

  Odebraliście nam Odrę ,oddaliście Barycz Poznaniowi w zamian za ściek zarośnięty zwany Orlą.Pytam gdzie etyka,dobro wędkarzy ,zdrowy rozsądek ,ROZUM.Zarośnięty zalew w Ryczeniu z braku wody,stawy w powiecie górowskim będące własnością okręgu zaniedbane ( drzewa które miały być wycięte na jesień dalej stoją,stare śmietniki dalej stoją)pytam gdzie jest gospodarz tych wód.Obecny zarząd okręgu kpi sobie z wędkarzy.W przyszłym roku prawdopodobnie na terenie powiatu górowskiego zostanie tylko jedno koło Wąsosz.Życzę powrotu do zdrowia.

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 8 + / -

  Mało tego że nie dbają o wędkarzy to i brak zainteresowania wodami. U nas jest duży zalew /57 ha / który na oczach wędkarzy zarasta z powodu niskiego stanu wody. Mimo wielokrotnych próśb kierowanych do okręgu brak skutecznej reakcji na dopuszczenie wody. Szkoda ryb w tym zbiorniku po którym można w woderach przejść wzdłuż i na poprzek. A może o to chodzi by główny ichtiolog ze Szczodrego mógł skuteczniej odłowić prądem ryby które są mu potrzebne tak jak to czyni na rzece Barycz gdzie od maja prowadzone są odłowy praktycznie co drugi dzień. Na domiar złego w okresie letnim "plagą" wędkarzy są kajakarze którzy niejednokrotnie pod wpływem alkoholu specjalnie wpływają na stanowiska nie patrząc na to że siedzi wędkarz. A jak grzecznie się zwróci im uwagę to niestety trzeba szybko uciekać gdyż przybijają do brzeg z zamiarem pobicia. Wiele takich skarg pochodziło szczególnie od starszych wędkarzy.

 • turmaster Data dodania: 6 lat temu Oceń: 73 + / -

  Może by tak pojechać na zebranie główne PZW i wywieźć ich na taczkach? Zlikwidować to całe towarzystwo wzajemnej adoracji. Dlaczego nie ma głosowań we wszystkich okręgach nad wnioskami tylko kilku baranów o tym decyduje. Tato mi wspomina czasy opłata na cały kraj i koniec i ryby też było. A trzeba wiedzieć, że powiększa się grono osób dla których szczególnie radosną chwilą jest wypuszczenie zdobyczy z powrotem na wolność. I nie trzeba zarządów nad wodą. Wędkarze powoli uczą się szanować wodę i można to zauważyć. A kłusownictwo i mięsiarstwo i tak nie zostanie wytępione. Biorą nasze pieniążki na swoje własne cele. Ciekawe ile zarabia taki zarząd na nas. Pewnie dużo więcej rybki by wylądowało w wodzie bez nich.

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 11 + / -

  Mam pytanie kto jest władny do podejmowania decyzji o porozumieniach? Z tego co widzę to nie tylko zarząd ale i prezes koła. Na terenie naszego górowskiego powiatu prezes koła kontaktował się z dyrektorem Poznania i wynegocjował - nie korzystne dla nas - warunki porozumienia. A okręg wspaniałomyślnie zaakceptował narzucone warunki oddając ponad 30 km rzeki Barycz w najlepszym odcinku za 21 km wąskiej zarośniętej Orli. Jeżeli tak można to pozostałe koła naszego powiatu wystąpią do dyrektora Legnicy o udostępnienie Odry na naszym terenie w zamian za Mietków bo i tak nas nie stać na wyjazd na tak odległe wody. Chyba możemy wystąpić z taką propozycją bowiem wędkarze składali się - wykupując cegiełki - na budowę tego ośrodka. Poza tym słyszę że wędkarzy z okręgu wrocławskiego na Mietkowie jest 20 - 30 natomiast z ościennych okręgów 200-300 i wyłapują ryby stąd brak porozumień. Widać że dla naszych wędkarzy zbiornik ten nie jest atrakcyjny więc złóżmy go w "ofierze" w zamian za porozumienia.

 • endi9999 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 72 + / -

  A poza Kolegą Tomaszem , to innym wyjaśnienia już się nie nalezą ???????
  Faktycznie Panie RZECZNIKU - bijesz Pan pianę. BRAWO!!!!!

 • Wszołek Karol Data dodania: 6 lat temu Oceń: -79 + / -

  Rozwiń
 • endi9999 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 15 + / -

  Miałem nie odzywać się, bo nie jestem już członkiem okręgu Wrocław , ale szlag mnie trafia.
  Rzecznik prasowy obiecuje wyjaśnienia, publikacje stosownych uchwał i cisza, cytuję Pana RZECZNIKA : „Wracając do porozumień stosowne uchwały w najbliższych dniach ukażą się na stronie okręgu Wrocławskiego”
  I mamy tylko uchwałę, zresztą bardzo szeroko uzasadnioną :
  UCHWAŁA nr 151 z dnia 09.11.15r.
  Zgodnie z § 46 ust. 27 Statutu PZW, ZO PZW we Wrocławiu postanowił podpisywać porozumienia na przyszły rok na poziomie 50%.
  I koniec wyjaśnień .
  I jeszcze dwa cytaty Pana Wszołka :
  „Obecnie wędkarze z naszego okręgu muszą być informowani o podejmowanych uchwałach i tym się zgadzam, będą publikowane na bieżąco !!!.”
  „Witam w najbliższym czasie postaram się więcej napisać w sprawie porozumień .....”

  Minęły kolejne dni i dalej nie ma żadnych wyjaśnień czy ich uzasadnienia
  To co …..rzecznik nie wie jakie było uzasadnienie do nie zawierania porozumień zerowych na Dolnym Śląsku. To pozostałe okręgi mogły dogadać się , a Wrocław NIE.
  Jak długo będziemy czekać na wyjaśnienie decyzji w tej sprawie i podania do publicznej wiadomości sensownego uzasadnienia z ewentualnym wyliczeniem finansowym.
  Jeżeli coś takiego tu przeczytam i jak to wszystko mnie przekona , to z pełną odpowiedzialnością wrócę do Okręgu PZW Wrocław i będę jego wzorowym członkiem

 • tomasz_b Data dodania: 6 lat temu Oceń: 60 + / -

  Wobec szerokiej fali krytyki wśród wędkarzy wobec Zarządu i niemocy dokonania wyjaśnień na forum strony internetowej jedynym rozwiązaniem jest obecność członka Zarządu Okręgu na Zebraniu Walnym Członków poszczególnych kół. Jeżeli więc Zarząd jest pewny swoich decyzji i się ich nie wstydzi to zapraszamy na zebrania. Może się czegoś w końcu dowiemy. I proponuję kolegom wędkarzom przedstawić potem na forum swoje spostrzeżenia z rozmów z Członkami Zarządu Okręgu ( o ile mam nadzieję się odbędą) bo na obecną chwilę przy jawnej niechęci Zarządu do wyjaśnień cała ta dyskusja to jałowe bicie piany.

 • Wszołek Karol Data dodania: 6 lat temu Oceń: -84 + / -

  Rozwiń
 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  greg60

  Przepraszam za pomyłkę walne w Kole Góra-Miasto będzie 5.03.2016.Poszedłem tokiem myślenia członków zarządu okręgu,tylko ja potrafiłem swój błąd naprawić.

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 19 + / -

  greg60

  Dlaczego na walne kół nikt z zarządu nie chce przyjechać mimo zaproszeń.W Kole Góra-miasto czekamy już 3 lata.Może w tym roku znajdzie się chętny.Zapraszamy tu nie ma kanibali.Przypomnę adres Powiat Górowski,gmina Góra,miasto Góra ,województwo dolnośląskie.koło PZW Góra-Miasto 5.03.2026

 • greg60 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 15 + / -

  greg60

  Kpina zarybiacie i nie wiecie co zarybiacie Drozdowice gmina Wąsosz.W okregu olewają wędkarzy,brak porozumień to rozpad kół,przykład powiat Góra.Obecny zarząd okręgu jest dla wędkarzy czy przeciw,parodia ,kpiny.

 • julio Data dodania: 6 lat temu Oceń: 36 + / -

  Kpina z wędkarzy bo porozumienia nie ma z Legnicą a okręg porozumiewa się z okręgiem w Poznaniu na rzekę Barycz patrz co napisał wytrwały. Za Orlę Barycz na jej ujściowym odcinku to kpina. Może by tak Poznań dodał jakieś jeziora? Może by tak Wrocław dał im Barycz w górnym biegu?

  Panowie, za głupotę obecnego zarządu zapłacą wędkarze a bezwolny prezes okręgu powinien się już podać do dymisji bo nie potrafi sobie poradzić z kilkoma członkami zarządu.

 • Wszołek Karol Data dodania: 6 lat temu Oceń: -73 + / -

  Rozwiń
 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 14 + / -

  Ponadto okręg w swoim wykazie wód drobnych wykazuje akwen którego dzierżawa wygasła 3 lata temu a dalszym ciągu jest zarybiany przez okręg. To jeszcze można przemilczeć bo wędkarze z tego korzystali. Ale obecnie wodę tą przejmuje koło od gminy nie wiem czy jako użyczenie czy dzierżawę. Zamiast ta ryba zostać odłowiona i przerzucona do wód okręgu to koło otrzymało zapewnienie od okręgu że w dalszym ciągu z naszych środków będzie zarybiany ten zbiornik. Więc o jakich oszczędnościach mówi nam zarząd?

 • Wytrwaly Data dodania: 6 lat temu Oceń: 52 + / -

  To co robi obecny zarząd zakrawa na kpinę. Twierdzą że brak porozumień wynika z większych kosztów zarybienia a tymczasem udostępnia dla poznania najlepszy odcinek Baryczy w powiecie górowskim w zamian za tej samej długości odcinek Orli przepływający przez nasz okręg. Na pytanie czemu nie udostępnili Baryczy w widłach Orli i Baryczy usłyszałem że poznań zażyczył sobie odcinek od ujścia Baryczy do Odry. Czyli zarząd ma w wielkim poważaniu koła i robi pod dyktando innych okręgów.

 • parweniusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 86 + / -

  Jak to robią w Okręgu Wałbrzych.
  Mają na zarybienia, Porozumienia?
  Właśnie będą zarybiać na ponad 200 Tysięcy.
  Oto link do artykułu http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19579572,800-tys-pstragow-trafi-w-kwietniu-do-dolnoslaskich-rzek.html#BoxLokWrocLink

 • parweniusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  PIO, może dostali nagrody ze względu na wysoki wynik finansowy. Zwróć uwagę na datę tej uchwały, to był rok 2014. Nagrody mogły być za rok 2013. Czyli niedługo po wyborach, które były bodajże w połowie 2013roku. Można mniemać - tutaj były jeszcze efekty działalności poprzedniego Zarządu.
  Jeżeli ktoś pracuje efektywnie, to należy mu się wyróżnienie. Tutaj bym się nie czepiał.
  Musiały minąć dwa lata, do obecnego roku, abyśmy poczuli i zobaczyli efekty działalności obecnego Zarządu.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Cześć Paragon71 piszesz o problemach finansowych Okręgu a znasz uchwałę nr 38/2014 ?

  UCHWAŁA NR 38
  ZO PZW we Wrocławiu zatwierdza uchwałę nr 22 Prezydium ZO dotyczącą przyznania nagród w wysokości po 5 tys. zł. dla Dyr. BZO Kol. Karola Napory, Z-cy Dyr. BZO Kol. Waldemara Szmajdy i Gł. Księgowej BZO Kol. Ewy Babś.
  A jeszcze poinformuję kolegów wędkarzy, że członek Zarządu p. Horedecki wspólnie ze swoim Zarządem Koło Wiązów w roku 2015 podjęli uchwałę o likwidacji bardzo dobrze prężnie działającej Szkółce Wędkarskiej do której nie dokładali złotówki - działania niezgodne ze Statutem. Co prawda Okręg Wrocław ta uchwałę oddalił ale niestety w skład Zarządu wchodzą tacy ludzie - TRAGEDIA !!! Ale to wszystko za przyzwoleniem Okręgu. Miedzy innymi tacy ludzie decydują o porozumieniach. Panowie proszę Was nie wybierajcie kogokolwiek na prezesów i delegatów. To oni decydują o porozumieniach i nie tylko . Pozdrawiam !

 • paragon71 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 114 + / -

  Przeczytałem wypowiedź K. Wszołka, informuje, że powodem zerwania Porozumień są problemy finansowe Okręgu, w związku z tym mam kilka pytań.
  Dane ze strony naszego Okręgu:
  Skarbnik A. Lisowski
  Komisja Finansowa D. Gancarek i R. Olma.
  Okręgowa Komisja Rewizyjna_ Przewodniczący E. Ziobrowski plus 8 członków tejże Komisji. Oprócz tego jeszcze 2 ekspertów OKR.
  Co robiły te osoby przez cały rok, dopiero przy porozumieniach zorientowali się, że Okręg ma problemy finansowe?
  Można jeszcze myśleć o prezesie, jednak z tego co wiemy w ubiegłym roku było ich 3 czy 4.
  Ponadto jak wejdziemy na stronę ZG to można zobaczyć, że R. Olma jest Członkiem Zarządu Głównego, czyli doskonale powinien wiedzieć jak gospodarować finansami, dlatego też chyba jest w Komisji Finansowej!
  Dalej czytając dane ze strony Okręgu Wr. widzimy Komisja Zagospodarowania Wód- Przewodniczący
  Dariusz Gancarek, a wsród członków Roman Olma jak również nasz Rzecznik K. Wszołek. Jak mówi nazwa tej Komisji powinni chyba zajmować się wodami, czyli też Porozumieniami. Dwóch z nich jest również w Komisji Finansowej- D. Gancarek i R. Olma. Nie trzyma się to wszystko w kupie, albo wygląda na jakieś ukryte działania, a nam się mydli oczy.Czy członkowie Komisji Finansowej wraz z Komisją Rewizyjną ( która gdzie
  była nie powinni wydać oświadczenia, dlaczego stan finansowy Okręgu jest zły? Dlaczego kiedyś nie było takich problemów.
  Patrząc dalej W. Szmajda-Dyrektor
  K. Wawer- Zastępca Dyr.
  E. Babś- Główna Księgowa.
  Gdzie byli Ci wszyscy ludzie w ciągu całego roku? Licząc lekko, 17 osób zostało powołanych do pilnowania finansów Okręgu.
  Czy nie należy prosić Głównej Komisji Rewizyjnej o wyjaśnienie tego fenomenu?
  Czy nie sądzicie Koledzy, że należy żądać aby Skarbnik, Członkowie Komisji Finansowej, Dyrektorzy, Główna Księgowa wytłumaczyli nam skąd się wzięła obecna sytuacja finansowa?
  Kolego Wszołek oczekujemy wyjaśnienia na Naszej, okręgowej stronie sytuacji finansowej i Porozumienia Dolnośląskiego, a nie w osobistych rozmowach.
  Wszyscy wędkarze chcą znać fakty!

 • Wszołek Karol Data dodania: 6 lat temu Oceń: -109 + / -

  Rozwiń
 • tomasz_b Data dodania: 6 lat temu Oceń: 33 + / -

  Dziękuję kol. Karolowi Wszołkowi za podjęcie dyskusji w imieniu Zarządu ( jako jedynemu) ale przyznam że jestem trochę rozczarowany. Odniosłem wrażenie o unikaniu odpowiedzi na temat porozumień. Nadal nie wiemy dlaczego zrezygnowano z porozumień a stwierdzenie że " zrezygnowaliśmy bo podrożały pasze" jest co najmniej niezadowalające. Nie wiem też co w tej dyskusji pomoże tabela zarybień. Czy jest to celowe odchodzenie od tematu? Chciałbym jak już wcześniej mówiłem uzyskać informację jaka jest przyczyna zaistniałego stanu rzeczy. Czy rezygnacja z porozumień ma przynieść jakieś korzyści, dochody czy oszczędności? W jakiej wysokości i na jakiej podstawie to oszacowano? Podejmując takie decyzje Zarząd MUSIAŁ mieć przecież poważne powody prawda? Mam tylko nadzieję że nie jest to wynik działania lobby gruntowo-mięsiarskiego zbiornika Mietków którzy przybiegli z krzykiem: "bo oni ( z innych okręgów) łowią nasze ryby !! ". Chcemy jako członkowie PZW Okręg Wrocław aby dokładnie wytłumaczono się z tej sprawy bo mamy do tego prawo, ponadto nie jest to objęte żadną tajemnicą prawda? Panie Karolu, Panu jako Rzecznikowi Prasowemu powinno najbardziej zależeć na wytłumaczeniu tej sprawy, dokładnie i dogłębnie, bez niejasności. Powinien poczytywać to sobie za punkt honoru swojego i Zarządu. Liczę na Pana. Jeszcze.

 • radowan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 57 + / -

  Łowię w czterech okręgach (Wrocław- do niedawna macierzysty, Jelenia Góra- najczęściej, Wałbrzych i Legnica). Oprócz tego zawsze podrózuję z co najmniej jednym kijem w bagażniku samochodu. Lubię czasem nawet na godzinkę czy dwie wyskoczyć nad ciekawie zapowiadającą się wodę. Nie ustawiam jeża gruntówek na odrzańskiej główce, tylko aktywnie ze spiningiem i od tego roku z muchą latam nad wodą. Z forumowymi kolegami jeździmy po całej polsce na spotkania wędkarskie, bo lubimy poznawać nowe miejsca. Nie zgadzam się z opinią, że większość to grunciarze i z ich opinią trzeba się liczyć. PZW zrzesza wszystkich wędkarzy i wszystkie możliwe metody wędkowania.
  Sztuczny twór jakim jest PZW jako relikt przeszłości doprowadza do kuriozalnych sytuacji z których o dziwo ( a może i nie) najbardziej korzysta sam zarząd i ośrodki chodowlane.
  Przemyślenia są takie: woda sama sobie poradzi jeśli ludzie będą z nią współżyć a nie ją eksploatować.

  Proponuję zarządowi we Wrocławiu pójście jeszcze dalej: w 2017 całkowita rezygnację z porozumień, wtedy sami grunciarze wesprą zarząd, będzie jeszcze lepiej i na pewno mniej pieniędzy wycieknie.
  Uszczelni to system na pewno PZW Wrocław będzie najrybniejszym okręgiem w galaktyce.
  Ja w każdym razie dziękuję za współpracę z takim okręgiem. Wolę w świeltle prawa wykorzystywać sytuację i legalnie w ramach opłat (bez złotówki dla Wrocławia) łowić na tych wodach.

  15 minut zajęło mi znalezienie koła (miałem dylemat czy Kielce czy Częstochowa), które mnie przyjęło i pieniądze poszły do nich i na zarybienie i na ochronę i na zarząd. Zapłaciłem też za ubezpieczenie i ekwiwalent za prace społeczne. Wyszło taniej jak we Wrocławiu podstawowych. Mam cały dolny śląsk i kawałek polski w promocji.
  Zostając we Wro musiałbym dopłacić 3x70pln na okoliczne wody. Nawet wariant ucieczki do któregoś z ościennych okręgów daje tylko 70pln dopłaty.
  Chętnie pomogę w przeniesieniu do Jeleniej, Częstochowy czy Kielc. Z innymi okręgami też nie ma problemu. Wędkarze dzisiaj wiedzą co to Internet.
  Warto to przemyśleć.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  Witam Panie Karolu, dzięki, że się odezwał ktoś z Zarządu i próbuje wyjaśnić dlaczego jest tak a nie inaczej. Jak Pan widzi, czyta, wędkarze nie są zadowoleni z tego porozumienia. Uważam, że po podjęciu tej uchwały powinna się ona znaleźć na głównej stronie Okręgu Wrocław, aby każdy wiedział na czym stoi. Niestety porozumienie ukazało się bardzo późno. W zakładkach Uchwał ostatnia uchwała to nr 122 a gdzie do 151 odnośnie porozumień. Stronka i aktualności niestety wiele do życzenia.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 6 lat temu Oceń: 21 + / -

  Witam Panie Karolu, dzięki, że się odezwał ktoś z Zarządu i próbuje wyjaśnić dlaczego jest tak a nie inaczej. Jak Pan widzi, czyta, wędkarze nie są zadowoleni z tego porozumienia. Uważam, że po podjęciu tej uchwały powinna się ona znaleźć na głównej stronie Okręgu Wrocław, aby każdy wiedział na czym stoi. Niestety porozumienie ukazało się bardzo późno. W zakładkach Uchwał ostatnia uchwała to nr 122 a gdzie do 151 odnośnie porozumień. Stronka i aktualności niestety wiele do życzenia.

 • parweniusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 17 + / -

  Czyli z wypowiedzi Członka Zarządu wynika, że postanowiliście sobie zrobić eksperyment, wyjdzie, czy też nie? Co to ma wspólnego z ekonomią, odpowiedzialnością za swoje decyzje, nie mówiąc już o tym, że zadziwiający jest kiepski wynik finansowy.
  Dlaczego za poprzednich Zarządów nie było takich problemów? Z tego co wiadomo z pobieżnych danych z poprzednich lat, Okręg nie miał problemów finansowych. Czyżby mało odpowiedzialne decyzje wpłynęły na stan finansowy okręgu.
  I jeszcze jedno pytanie: w sąsiednich okręgach nie zarybiają swoich wód? Czy ich ryby żyją powietrzem? Nie dostają paszy? Czy my mamy jakąś super profesjonalną ochronę wód, która kosztuje niebotyczne pieniądze, doprowadzając do zapaści finansowej?
  Może po prostu ich postępowanie ( Zarządów) jest bardziej zrównoważone, nastawione na dobro i interes ogółu wędkarzy i racjonalną gospodarkę?

 • parweniusz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 105 + / -

  Przy wejściu do Okręgu PZW Wrocław powinien wisieć napis
  WITAMY W OKRĘGU AUTORYTARNYM!
  Jak się komuś nie podoba to wypad. Chętnie to zrobimy, sąsiednie Okręgi są nam bardzo przyjazne, wręcz mówią- LUBIĘ TO.
  K. Sylwester, Twoje intencje są tak oczywiste, że wygląda to na kpinę z wędkarzy. Cóż czytamy" ja.ja. mnie" , egoizm i egocentryzm pełną gębą! Ciekawe, że tylko wypowiedź Twoja i Karola Wszołka się zwija. Za kogo nas macie?
  Drodzy Koledzy z Zarządu magia obecnych mediów jest olbrzymia, my mamy naprawdę duże możliwości komunikowania się ze sobą w dobie obecnych technologii. Czy naprawdę sądzicie, że macie do czynienia z głupkami. Wędkarze z sąsiednich okręgów chętnie opowiadają o trybie zawierania porozumień na obecny rok. Parodia!

 • Wszołek Karol Data dodania: 6 lat temu Oceń: -115 + / -

  Rozwiń
 • Nowak Tomasz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 45 + / -

  szatan_666

  K Sylwester, masz naprawdę potężny światopogląd (własne ja), bogaty w liczne przykłady (własne ja). Szkoda, że pominąłeś jakość i ilość dróg, które co roku przybywają i podróże są szybsze i mogłyby być tańsze. Takie działania nie wpływają pozytywnie na rozwój turystyki wędkarskiej. Twoje podejście do sytuacji to coś na wzór: "Paliwo zawsze kosztuje tyle samo, ponieważ leję za 100 zł." Piszesz o tym partycypowaniu... wiesz coś na temat partycypowania Okręgu PZW Wrocław w kosztach zarybień np. wód górskich w Okręgu PZW Wałbrzych. Nigdy taka oficjalna informacja do mnie nie dotarła. Ja z dziewczyną zmieniliśmy okręg na wałbrzyski, ponieważ dużo jeździmy po Polsce na ryby. Znajomy poprosił mnie, żebym go też przeniósł mimo, że prawie wcale nie wędkuje na wodach PZW. Dlaczego? Po prostu woli za te same pieniądze mieć zezwolenie na niemal pół Polski, a dopłacając 70 zł na całe woj. dolnośląskie. Przykre dla PZW Wrocław będzie, jeżeli ich plan "nie wypali" i podczas rozmów nt porozumień 2017 czy dalej, pozostałe okręgi dolnośląskie zagrają na nosie i powiedzą NIE! Teraz my mamy kilka procent członków więcej. Pozdrawiam.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 6 lat temu Oceń: 28 + / -

  Witam Kolegę Sylwestra ! Bardzo podoba mi się tok Twojego rozumowania cyt. " z mojego punktu widzenia nie zmienia się nic , bo nie wędkuję w tych Okręgach" . Typowy snobizm skoro ja nie łowie to o innych nie myślę. Zarząd Okręgu ma myśleć o wszystkich członkach swojego Okręgu a nie o sobie jak Ty Kolego. Z "mojego" Koła już uciekło kilku członków a inni mówią, że zrobią to samo. Snujesz domysły podejrzenia a jak jest nie wiesz i zresztą chyba nikt po za Zarządem. Moi znajomi opłacili składkę w Okręgu Wałbrzyskim w którym jest porozumienie dolnośląskie po za Wrocławiem i robiąc dopłatę 70 zł łowią w całym dolnośląskim. Gdyby opłacili składkę w Okręgu Wrocławskim to dopłaty musieli by uiszczać w każdym Okręgu na Dolnym Śląsku a więc 70 Legnicki, 70 Jeleniogórski i 70 Wałbrzyski. Nie wiem jak Ty ale ja i inni potrafią liczyć. A myślałeś o wędkarzach którzy łowią pstrągi, lipienie ? Oni dużo jeżdżą po dolnośląskim. Świetnie tez porównałeś do Europy , Anglia , Niemcy,Francja. Rozumiem, że byłeś łowiłeś i wiesz jak tam zdobywa się uprawnienia do wędkowania i jaki jest koszt łowienia. Szukałem organizacji podobnej do PZW i ................ ? Pozdrawiam i proponuję zacząć myśleć tez o innych . A wiedz, że mięsiarze którzy zapłacą 70 zł na Wrocław to będą musieli sobie to odbić i będą tłuc ile wlezie. Uważam, że kontrole i konkretne kary by to ukróciły np jak w Europie, Anglii, Niemczech, Francji. Zarząd strzelił sobie w kolano - wybory już za rok. Połamania

 • francuski hydraulik Data dodania: 6 lat temu Oceń: -118 + / -

  Rozwiń
 • tomasz_b Data dodania: 6 lat temu Oceń: 15 + / -

  Zdziwiłem się czytając o tegorocznych porozumieniach. I trochę zirytowałem bo będę musiał zmieniać chyba plany urlopowe. Obserwując dyskusję mam propozycję aby kol. Karol Wszołek jako Rzecznik Prasowy wytłumaczył nam wędkarzom dlaczego podjęto taką uchwałę a nie inną. I bez cytowania jakiś pism tylko normalnie i rzeczowo, w jasnym przekazie. Bo na razie widzę pewne niejasności i niekonsekwencje np. w cytowanym piśmie jest mowa o rezygnacji z porozumień zerowych z okręgami a więc skąd dalej porozumienia z Sieradzem czy innymi okręgami? I czy rezygnacja z porozumień z okręgami dolnośląskimi przyniesie jakieś dochody czy inne korzyści? Może oszczędności? Bo jak zrozumiałem decyzje Okręgu mają charakter ekonomiczny? A tak na marginesie zawsze uważałem że najlepsze stosunki należy utrzymywać z sąsiednimi okręgami a jak ktoś chce wyjechać dalej to bierze pod uwagę dodatkowe koszty związane z opłatami za wędkowanie. Cała ta sytuacja dotyczy przede wszystkim kolegów wędkarzy zamieszkałych przy granicy okręgu wrocławskiego i to ich interesy powinny być również brane pod uwagę przez Zarząd. Tak więc kol. Rzeczniku liczę na Pana odpowiedź.

 • paragon71 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 19 + / -

  Byłoby co najmniej dziwne gdyby Rzecznik Prasowy Okręgu pisał pod jakimś nikiem, nieprawdaż?
  Czytając informacje od Kolegi Rzecznika nasuwa się pytanie- czy Okręgi kontynuujące Porozumienie nie realizują zaleceń XXX Krajowego Zjazdu Delegatów? A może im przybywa Członków w Okręgach, a co za tym idzie mają większe sumy do dyspozycji. Odwrotnie do naszego. Czy już przeliczyliście ilu wędkarzy w tym roku przeniosło się do innych Okręgów? Okręgów gdzie myśli się o wędkarzach, a nie uprawia różne, co najmniej kontrowersyjne działania. Z mojego granicznego koła odeszło bardzo dużo, przenieśli się do innych Okręgów. Brawo, oby tak dalej. Poza tym żenujące jest, że trzeba przypominać Członkom Zarządu jakie pełnią funkcję w Zarządzie, aby uzyskać jakąkolwiek informację. Najłatwiej napisać gdzie dokonywać wpłat, w jakiej wysokości, bo tylko takie informacje były zawarte na stronie Okręgu.
  Poza tym dlaczego Prezes odpowiadał na pismo z 2013 roku. Przecież prezesem jest dopiero od połowy 2015r. A w 2014 i 2015 Porozumienia były kontynuowane. To przedtem były pieniądze na zarybienia, a teraz nagle nie ma? A co to znaczy decyzja Zarządu, decyzja Prezesa, większości Zarządu, czy o co chodzi?
  W sprawie Uchwał- poczytajcie może jaki kształt mają Uchwały na stronie Zarządu Głównego i innych Okręgów, są przejrzyste i wiadomo w jakiej sprawie. A informacja, taka jak na Naszej stronie, że podjęto uchwałę jest co najmniej śmieszna, wiadomo przecież, że podjęto, ale nic z tego nie wynika, żadne konkretne informacje.Podobno polityka Zarządu ma być jawna, czyż nie?
  Jeżeli chodzi o pracę z młodzieżą, to faktycznie popisaliście się w ubiegłym roku. Przecież Zarząd Główny- (jest informacja na stronie ZG.) -odebrał Wam organizację Olimpiady dla Młodzieży. Jak wynikało z informacji nie podołaliście temu zadaniu. Kto był wtedy prezesem, jeszcze nie Kol. Błachuta, chyba ktoś z Zarządu. A przecież Prezes Szczeciński zrobił to pięknie.
  Szkoda, że był to fajny Okręg, BYŁ!
  Moje prywatne pytanie Kolego Wszołek, co oznacza tajemniczy skrót ( K.N.

 • endi9999 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 124 + / -

  Kol.Wszołek przestań Pan pieprzyć i wciskać nam kit. Mówisz Pan , że zarybianie wg nowych operatów zwiększy się o wartość 145 tys. zł, szczególnie obwody rzeki Odry i zb. Mietkowa i dlatego trzeba było zerwać Porozumienie Dolnosląskie. A dlaczego akurat Odra i Mietków, o ile Mietków jeszcze mogę zrozumieć to Odra sama da sobie radę bez Waszego zarybiania. Z tego co zdołałem dowiedzieć się w RZGW to można zwiększyć minimalne zarybianie o ok. 20 % więc skąd wzięło się 145 tys. zł…… Po nadto jeżeli już , to podnieśliście składkę o 6 zł, czyli mniej więcej w skali okręgu to kwota ok.120 tys.zł , a 25 tys w takim dużym okręgu można zaoszczędzić na byle czym, nawet na WASZYCH DIETACH. W ub. roku odwołaliście Prezesa Szczecińskiego i i doprowadziliście do zwolnienia Dyrektora Napory za…………..2 zł - kpina, a teraz mydlicie nam oczy. W br. po 23 latach członkowstwa w okręgu wrocławskim zmieniłem okręg i cieszę się z tego powodu. A wracając jeszcze do tych szukanych przez Was 145.tys.zł zrozumiałem z pisma Prezesa Błachuty że tę kwotę zapłacą wędkarze przede wszystkim z okręgów dolnośląskich. A czy szanowny zarząd okręgu PZW Wrocław policzył straty finansowe związane z migracją wędkarzy wrocławskich do innych okręgów. I nie tylko tych dolnośląskich, ale z tego co już wiem to nawet do Kielc, Częstochowy, Sieradza. Panowie puknijcie się w te puste łby, bo jak tak będziecie rządzić dalej Panie rzeczniku, to za rok zostanie garstka członków, a Was taczkami wywiozą do najbliższej fosy. A najlepiej , to podajcie się do dymisji i wybierzemy nowy zarząd , który godnie będzie nas reprezentował.
  Pozdrawiam.........po raz ostatni, szkoda czasu na pisanie

 • Wszołek Karol Data dodania: 6 lat temu Oceń: -136 + / -

  Rozwiń
 • paragon71 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 45 + / -

  Ze strony Okręgu, Rzecznik Prasowy Karol Wszołek. Tak więc Kolego Karolu prosimy o wyjaśnienia w sprawie porozumień. A może Kolęgę interesują tylko połowy morskie i interes pozostałych wędkarzy ma w poważaniu. Chyba zapominacie Koledzy z Zarządu, że to Wy jesteście dla nas a nie odwrotnie. Najprościej chyba byłoby opublikować uchwałę, z której powinno wynikać kto głosował za zerwaniem porozumień dolnośląskich. Łaski zresztą nie robicie, taki jest Wasz obowiązek. Pamiętacie awanturę z ubiegłego roku z sprawie zgody byłego Prezesa Szczecińskiego na podwyżkę o 2 złote i kontynuację porozumień. Jakież to pismo opublikowalście na stronie Okręgu, zresztą ono dalej jest. A co Wy zrobiliście. Tak fatalny Zarząd to chyba trafia się raz na 60 lat.
  Jest Bystrzyca dla wybrańców i odcinek No Kill na Odrze, chyba tylko dla określonej grupy wędkarzy, a co z resztą? Reszta niech płaci składki i siedzi cicho, co? Pomyłka, my potraktujemy Was tak samo, jak wy nas.
  Chyba , że chodzi Wam tylko o to, żebyście sami zostali w Okręgu. Pełna samowolka.
  Tak więc Kolego Rzeczniku Prasowy- Karolu, prosimy, bo czyż mielibyśmy śmiałość żądać, proszę o publikację zaległych uchwał i wyjaśnienia w sprawie porozumień. Chyba każdy wędkarz ma prawo znać fakty, a nie tylko wybrani?

 • turmaster Data dodania: 6 lat temu Oceń: 13 + / -

  Witam serdecznie wszystkich. Chcę przedstawić swoją sytuację z opłatami na 2016 rok, gdzie brak porozumień szokuje strasznie. Mamy problem bo w tym roku będzie trzeba więcej zapłacić za kartę jeżeli będziemy chcieli łowić na okręgu Wrocławskim i Wałbrzyskim. Moim skromnym zdaniem jest to celowe działanie mające na celu wyjęcie pieniążków z naszych kieszeni. Dlaczego mieszkając w małej wiosce pod Świdnicą (8km) do rzeki Bystrzycy mam 50 metrów i jest ona pod rządami PZW Wrocław przechodząc przez most i idąc około 800 metrów mam staw Kalno pod rządami PZW Wałbrzych. Paradoks jakich wiele w PZW. Żeby nie rzucać słów na wiatr wystarczy otworzyć sobie mapę porozumień w całej Polsce i klikając na wybrany okręg ukaże nam się proceder skutecznie uprawiany przez zarządy wielu okręgów. Pytanie po co mi i na cholerę porozumienia z Białym Stokiem albo Kielcami (przez 15 lat wędkowania nie byłem tam ani razu na rybach) i innymi podobnymi jak pod nosem muszę płacić za okręg Opole i Wrocław. Wiem, że nasze komentarze władze PZW mają głęboko w poważaniu, ale spokojnie za parę lat co łowisko to będziemy płacić osobno bo to pod zarządem Zdzicha z Parzymiechów Dolnych. To jest tak samo jak z podatkiem za drogi krajowe, gdzie jadąc musimy płacić dodatkowo za autostradę bo to obcy inwestor sobie wybudował. Dla mnie to zostaliśmy podwójnie opodatkowani za nasze hobby. . Gratuluję wyzysku. Dla zarządu to jest zwykły zarobek a w tym roku sobie podnieśli wypłatę naszym kosztem no bo skąd wziąć dodatkowe pieniążki jak nie z kieszeni członków. Najprostsza metoda, którą uskuteczniają urzędy, politycy itp. Pozdrowienia dla wszystkich wędkarzy, a zarządom PZW niech się przez cały rok i następny odbija zepsutymi sardynkami z puszki. Połamania kija na plecach z nerwów, że żyjemy w kraju pełnym ludzi nie wiedzących co to jest budowanie i rozwijanie tylko rujnowanie i rozgrabianie!!!!!!!

 • paragon71 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 13 + / -

  Witam. Każdy kto zadał sobie trud przeczytania Statutu wie, że kluczowe decyzje są podejmowane przez Zarząd w drodze głosowania. Czyli wniosek, że decyzję o braku porozumień podjęła większość. Pewnie niektórzy, możliwe, że też prezes nie zgadzają się z tą decyzją, nie mają jednak pewnie możliwości działania. Decyduje większość. A wiemy przecież, że takiego Zarządu to jeszcze w naszym okręgu nie mieliśmy. Właściwe odkąd zostali wybrani są tylko ciągłe awantury i nieciekawe decyzje. Strach myśleć, co jeszcze mogą zniszczyć. Koledzy z sąsiednich okręgów nieźle się z nas śmieją i chętnie przyjmują nowych członków. I jak widać dobro i interes wszystkich wędkarzy mają w głębokim poważaniu. Ciekawe dokąd zaprowadzą nasz okręg ich rządzenie. Może chodzi o całkowite zniszczenie naszego okręgu? A na wyjaśnienia w sprawie braku porozumień to raczej nie ma co liczyć. Jak żywo jawi mi się w tej chwili, do czego doprowadzono w Koszalinie.

 • endi9999 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 26 + / -

  Nie wiem czy "mistrz1313" zauważyłeś że Wrocław ma porozumienie z Legnicą, ale również i z Jelenią Górą i Wałbrzychem, tyle tylko że tak zwane 50 % . Ale dlaczego tak się stało to coś Panowie z zarządu wrocławskiego jakoś nie chcą gadać. Tylko ciekawe że te pozostałe 3 okręgi z Dolnego Śląska jakoś dogadały się ...........
  Na stronce Wałbrzycha i Legnicy piszą , że to podobno Wrocław pierw zerwał porozumienie dolnośląskie a potem nie chciał zgodzić się na opcję 0 - ale dlaczego.......................tego nie wie nikt

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 6 lat temu Oceń: 10 + / -

  Cześć Mistrzu 1313 jeżeli wiesz o czymś na temat zaginionych pieniędzy to polecam zgłoszenie do Prokuratury ewentualnie Policji. Jeżeli nie masz dowodów to lepiej nic nie mów bo oskarżą Cie o pomówienie. Waż słowa, aczkolwiek w mojej i nie tylko mojej ocenie Zarząd działa na szkodę Okręgu. Pozdrawiam.

 • mistrz1313 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 15 + / -

  mistrz1313

  To jest kpina by Wroclaw z Legnica nie mieli porozumienia jak wiedzac Taka Scinawa tam rzeka jest Odra i z drociej strony za mostem jest inne wojewodztwo no cyrk tam W zwiazku macie i czy znalazly sie pieniadze ktore zginely .

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 6 lat temu Oceń: 22 + / -

  Cześć Józefie - MISTRZU ! Dzięki za zaproszenie, wiem, że macie coraz więcej członków z Okręgu Wrocław. Ale uważam nie nie tędy droga. Według mnie należy jak najszybciej wprowadzić zmiany w Okręgu. A tak jak pisałem wcześniej to zasługa Zarządu możecie zobaczyć na stronie Okręgu kto wchodzi w jego skład, z jakich Kół są i przy najbliższych wyborach odpowiednio ich ocenić.

 • Niedźwiedź Paweł Data dodania: 6 lat temu Oceń: 31 + / -

  bic1

  Dlaczego nie ma zerowego porozumienia Wrocławia z Poznaniem dotyczącym rzeki Orla !!! komu zależy na tym żeby zmieniać to co było dobre i działało? Porozumienie z Legnicą było to tej pory też było zerowe, a teraz 50%. Z tego wynika, że mieszkając w powiecie górowskim i chcąc łowić na rzece Orli i Odrze które przepływają przez nasz teren musimy oprócz składki wrocławskiej zapłacić 100% poznańskiej i 50% legnickiej. Ktoś mądry musiał długo nad tym myśleć. DZIĘKUJEMY !!!

 • radowan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 7 + / -

  @Krzysztof, ja zapłacę albo Kielce, albo Częstochowa. Jak chcesz mogę w tym temacie pomóc. Sieradz ma porozumienia tylko na nizinne. Tamte dwa mają porozumienia na wszystkie wody, więc bardziej chyba się opłaca.

 • endi9999 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 15 + / -

  A ja opłacę w Szwecji, tam sobie będę łowił . A w Polsce będę obserwował jak wszystkich szlag trafia i jak Okręgi skaczą sobie do oczu...............jak w polityce., a moi koledzy krążą po całym kraju i oszczędzają parę dyszek, które i tak wydają przy pierwszej wyprawie na rybki.
  To jest po prostu chore.

 • Krzysztof Data dodania: 6 lat temu Oceń: 13 + / -

  Najlepiej przenieść się do SIERADZA oni mają porozumienia bez dopłaty z LEGNICĄ , WROCŁAWIEM , J . G€RA , WAŁBRZYCHEM . Jestem z LEGNICY i też się zastanawiam gdzie opłacić kartę . Może SIERADZ zrobi punkty opłat wszyscy będą zadowoleni oprócz WROCŁAWIA i kół ościennych .

 • radowan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 19 + / -

  Już wiem co należy zrobić.
  Mieć gdzieś lokalny patriotyzm.
  Okręg Kielce ma porozumienia 100% i z Jelenią i z Wrocławiem. Do tego w promocji Wałbrzych i Legnica.
  Zapłacę tam składki i mam gdzieś nasz okręg z jego szanownym zarządem.

  Może warto do nich uderzyć z petycją, jak nie odniesie skutku to do ZG w połączeniu z innymi okręgami (może to pomoże?). A przy okazji proponuję jak największej liczbie wędkarzy dać informację, że są okręgi troszkę bardziej nastawione na wędkarzy. Może jak korytko przyschnie to z głodu się otrząsną i bzdur nie będą robić.

 • janon Data dodania: 6 lat temu Oceń: 21 + / -

  Tak sie zastanawiam nad tym co my tu sobie wypisujemy . Zadnej raakcji jak i odpowiedzize strony ZO we wroclawiu nie bedzie . ZO zdominowany przez przedstawicieli kol z mista Wroclaw przeglosuje wszystko
  zrobia tak , aby im bylo dobrze nie myslac o kolach malych , polozonych na obrzezach wod okregu . Prowadza strone internetowa na , ktorej wypisuja bzdety a o sprawach kluczowych dla wedarzy - milczą .
  Jest na stronie zakladka Uchwaly zarzadu okregu - wazna dla nas wedkarzy a oni od maja nie maja czasu ją
  uaktualnic . Byc moze wg. wladz i nowego prezesa wszystko jest ok i nie podejmuja zadnych uchwal bo i po co ?

 • radowan Data dodania: 6 lat temu Oceń: 18 + / -

  Kurde, nie wiem co robić.
  Mieszkam w Jeleniej Górze i we Wrocławiu. Do tej pory płaciłem we Wrocławiu i mogłem spokojnie wędkować w Jeleniej bez żadnej dodatkowej opłaty. Teraz żadna z opcji nie jest dla mnie korzystna. Wędkuję i tu i tu tak samo często. Przyznam szczerze, że od paru lat zastanawiam się czy PZW jest organizacją dla wędkarzy? Odczuwam, że to wędkarze są "złem koniecznym" dla PZW i najlepiej jakby płacili składkę w swoim okręgu i w każdym innym dopłacali. A jeszcze lepiej siedzieli w domu i tylko płacili. Jako Polski Związek Wędkarki składka powinna obowiązywać na terenie całej Polski.
  A czy jako niezabierający żadnej ryby muszę płacić składkę? Przecież jeśli nie zabieram i wypuszczam wszystkie ryby, to składka powinna być mocno zredukowana. Jako obywatel państwa mam konstytucyjne prawo do nieskrępowanego korzystania z dobrodziejstw natury, podobnie jak kajakarz czy kąpiący się w publicznej wodzie nie płaci za "uszkodzoną roślinność wodną". To dlaczego wędkarz który tylko "macha kijem" musi płacić w tym wypadku za samo prawo do tego machania.

  Proszę o pomoc, bo nie chce mi się płacić niemałych pieniędzy, za samą możliwość i dopłacać jeszcze połowę za taką samą możliwość w innym okręgu.

  Władzy PZW o. Wrocław gratuluję aktualnego podejścia do tematu podróżowania po polsce z wędką. Czas chyba zdjąć gumofilce i zobaczyć, że świat poszedł do przodu i ludzie łowią w różnych miejscach, okręgach i wodach. Warto o nich pomyśleć.
  Przepraszam jeśli KOGOŚ obraziłem. Moim celem jest wytknięcie problemu i sytuacji a nie personale wycieczki.

 • Senetra Władysław Data dodania: 6 lat temu Oceń: 37 + / -

  senwladek

  Witam kolegów z Okręgu Wrocław. Jestem członkiem koła w Świdnicy, dopiero rok się zaczął a my już mamy nowych członków w kole. Są to byli Wasi członkowie z Wrocławia, Oławy, Środy Śl. i innych miejscowości. Niezłego psikusa zrobiły Wam władze Okręgu we Wrocławiu na 2016 rok. Wasze władze chcąc uchronić zalew w Mietkowie przed wędkarzami z innych okręgów dolnośląskich, całkowicie zapomnieli, kto ich wybrał do władz i kogo mają reprezentować i komu mają służyć.
  Ja jako wędkarz okręgu Wałbrzych przy normalnej opłacie mogę łowić w trzech Okręgach strefy dolnośląskiej. Jak będę chciał łowić w Waszym Okręgu muszę wpłacić dodatkowo 50%, czyli 70 pln. Natomiast Wy musicie płacić dodatkowo 50% w każdym z tych okręgów co daje 3x70=210 pln.
  Naprawdę współczuję Wszystkim muszkarzom z Waszego Okręgu bo to Oni poniosą największe koszty, chcąc uprawiać tą królewską metodę wędkarską. W przyszłym roku czekają Was wybory, mam nadzieję że będziecie pamiętać jaki prezent zrobił Wam nowy Prezes wraz z Zarządem Okręgu na 2016 rok.
  Pozdrawiam wszystkich a szczególnie muszkarzy.
  Taaaakiej ryby w nowym roku :-)

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 6 lat temu Oceń: 34 + / -

  Coś czuję, że Okręg Wałbrzych w 2016 będzie miał masę nowych członków. Z moich znajomych dużo uciekło już od Wałbrzycha i wcale się nie dziwię. Szkoda, że nikt z Okręgu Wrocław nie odezwie się i nie napisze - DLACZEGO ?
  Widać jak nas wędkarzy traktują. Zapamiętajcie to na wyborach bo to już za rok. Pozdrawiam

 • mspalek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 25 + / -

  Witam
  Chociaż jestem początkującym wędkarzem, z uwagi na ubogie porozumienia kolejną składkę opłacę w okręgu wałbrzyskim.
  Ciężko pojąć dlaczego okręg wrocławski nie chciał dogadać się z wałbrzyskim. Z tego co można przeczytać na podstronie wałbrzyskiej, to właśnie nasz okręg nie wyrażał dobrej woli podpisania porozumienia.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 6 lat temu Oceń: 35 + / -

  Cześć "janon" nie sądzę abyśmy tutaj otrzymali odpowiedź od ZO na temat porozumień. Zobaczcie wpis na stronie Okręgu Wałbrzych odnośnie porozumienia z Okręgiem Wrocław.
  http://www.pzw.org.pl/walbrzych/wiadomosci/123256/64/porozumienia_na_rok_2016
  UWAGA**: ZO PZW w Wałbrzychu informuje, że pomimo usilnych starań ZO PZW Wrocław nie wyraził zgody na kontynuację porozumienia w opcji „0” z Okręgami strefy dolnośląskiej (Jelenia Góra, Legnica i Wałbrzych) !
  Jeżeli to ma być działanie na korzyść naszych wędkarzy i ogólnie wędkarstwa to gratulacje.
  Uważam , że z wielkim rozsądkiem należy wybierać naszych Prezesów i Delegatów gdyż to oni nas reprezentują i działają lub powinni działać dla naszego i dobra.

 • janon Data dodania: 6 lat temu Oceń: 35 + / -

  Moze Zarzad okregu wyda jakies oswiadczenie o powodzie nie podpisania tzw. ,, Porozumienia dolnoslaskiego,,
  Bo my wedkarze z terenu graniczacego z okregiem walbrzyskim , zastanawiamy sie dlaczego podpisujac
  porozumienia z innymi okregami nie pomyslano o nas . Pewnie nieliczni pojada do Meklenburgii i pewnie
  jednostki beda lowic w okregach z ktorymi podpisaliscie porozumienia , zapominajac o innych waszych czlonkach. Wielu z nas lowi na lowiskach sasiedniego okregu , a wiec znajdujacego sie w poblizu miejsca
  zamieszkania i teraz mamy za wasza niezrozumiala polityke doplacac.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 6 lat temu Oceń: 44 + / -

  Witam, witam. No niestety żółta kartka dla Okręgu, czyli Zarząd Prezesi i Delegaci. Myślę , że niedługo obudzą się z ręką w nocniku, jeżeli komuś zależy na ilości członków. Z mojego podwórka też ucieka dużo wędkarzy do innych Okręgów. Proszę porównać tzw. zerówki Wałbrzych 20 porozumień a Wrocław 4. Mamy Meklenburgię i Magddeburgię, myślę, że gro wędkarzy już tam jadzie i z tego porozumienia są bardzo zadowoleni. W mojej ocenie i nie tylko, wędkarze najbardziej byliby zadowoleni z porozumień z ościennymi Okręgami a im więcej tym lepiej. Dlaczego inne okręgi potrafią zawierać porozumienia z myślą o swoich wędkarzach a tutaj ..................? Szkoda, że nie myśli się o wędkarzach. Tylko czemu to ma służyć ? A może jakieś uzasadnienie przeczytamy ? Czy głowa w piasek ?

 • endi9999 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 49 + / -

  BRAWO BRAWO BRAWO!!!!!!!
  Zarządzie Okręgu we Wrocławiu ………DZIĘKUJEMY CI za prezenty noworoczne i zawarcie tak wspaniałych porozumień , po prostu koszmar i skandal. Pierw rozpier………….POROZUMIENIE DOLNOSLĄSKIE , a na bieżący rok zawarliście wspaniałe porozumienia. Gdzie by się nie obrócić to do zapłacenia wszędzie 50 % składki sąsiadującego okręgu , po prostu REWELACJA………………WY to potraficie pocieszać i dbać o kieszeń wędkarza . Tylko tak zastanawiam się do czego zostaliście powołani………….chyba do reprezentowania nas wędkarzy i działania na naszą korzyść – robicie to wręcz rewelacyjnie. Zobaczymy ilu naszych wędkarzy będzie zadowolonych z zawartych porozumień a ilu palnie się w główkę i zmieni Okręg. APELUJĘ O ROZWAGĘ bo pod koniec roku okręg wrocławski może zniknąć z mapy okręgów – a MOŻE KOMUŚ WŁAŚNIE O TO CHODZI??????
  Ja już okręg zmieniłem………………………..hehehe

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin