Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

INFORMACJA RZECZNIKA PRASOWEGO PZW OKRĘG WE WROCŁAWIU

Aktualności | 2018-12-19 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu

 

INFORMACJA RZECZNIKA PRASOWEGO

PZW OKRĘG WE WROCŁAWIU

 

 

      Jak już we wcześniejszej informacji podałem, 18.07.br zostało zawieszone, przez Prezydium Zarządu Głównego PZW,  8-osobowe Prezydium Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu za próbę zmiany terminu kontroli Głównej Komisji Rewizyjnej z jednoczesnym skierowaniem wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego.  Po zbadaniu sprawy Rzecznik Dyscyplinarny PZW umorzył postępowanie w stosunku do trzech V-ce prezesów Zarządu Okręgu, którzy uchwałą Zarządu Głównego w dniu 08.X. zostali przywróceni do wykonywania swych obowiązków.  Zgodnie z tą uchwałą odwieszony został również Sekretarz ZO, ale w stosunku do niego postępowanie dyscyplinarne toczyło się nadal. Finał pracy Rzecznika był taki, że skierował wniosek o ukaranie pięciu osób karą nagany do Głównego Sądu Koleżeńskiego PZW. Główny Sąd Koleżeński na posiedzeniu w dniu 08.11.2018r. nie uwzględnił wyjaśnień złożonych przez obwinionych, którzy argumentowali, że chcieli tylko przełożenia terminu kontroli i ukarał wszystkich pięciu członków Prezydium karą nagany. Wyrok nie jest prawomocny, - od tej decyzji odwołało się czterech Kolegów. Myślę, że epilog tej sprawy nastąpi pod koniec stycznia 2019 roku. Ponadto część Kolegów złożyła zażalenie do organu nadzorującego działalność Zarządu Głównego PZW jakim jest Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa oraz skierowali wniosek do Rzecznika Dyscyplinarnego PZW o zbadanie zgodności działań Przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej PZW z postanowieniami Statutu PZW.

      Pragnę również poinformować, że zaszły zmiany w składzie Zarządu. Zarząd Okręgu na swym posiedzeniu w dniu 23.11. 2018r. przyjął pisemne rezygnacje i wycofał ze składu Zarządu dwóch Kolegów: Leopolda Bakalarczyka i Karola Naporę.

      Nadal trwa kontrola naszego Okręgu prowadzona przez Główną Komisję Rewizyjną (od 25.09.br.!). Zespół kontrolny w międzyczasie został rozszerzony o następne dwie księgowe – w sumie w kontroli bierze udział 7 osób. Nietrudno zauważyć jak kuriozalna jest to sytuacja i jak dezorganizuje pracę Okręgu. Ponadto, jak zwrócili uwagę członkowie naszej Okręgowej Komisji Rewizyjnej, - Główna Komisja Rewizyjna prowadzi kontrolę z posiedzeń Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz protokołów kontroli bilansów za lata 2013 – 2017 pomimo, że powyższe dokumenty przesyłane są co roku do Zarządu Głównego i GKR-u i nigdy nie było do nich żadnych uwag i zastrzeżeń.

      W roku 2019 będzie kontynuowane Porozumienie (tzw. Trójprzymierze) z Okręgami Legnica i Wałbrzych o wzajemnym honorowania składek na ochronę i zagospodarowanie wód. W chwili obecnej finalizowane są też porozumienia tzw. 50/50 z ok. 23 okręgami PZW.

            Równocześnie informuje, że Zarząd Okręgu zakupił samochód marki ISUZU D-MAX przeznaczony na potrzeby Ośrodka Zarybieniowego PZW Szczodre, głównie do transportu ryb.

      Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę całej Braci Wędkarskiej radosnego ich przeżywania, a w nowym 2019 roku pokoju i spełnienia marzeń.

 

                                                              Rzecznik Prasowy ZO PZW we Wrocławiu 

 

 

 

 

 

     

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (10)

 • julio Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Rok mija a ja niczyja?!
  Panie rzeczniku prasowy, bez imienia i nazwiska, czyżbyś się pan wstydził swojego nazwiska?

 • dwoods Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Porozumienia?? Co to za porozumienia, gdzie wszędzie trzeba dopłaty robić!? Dlaczego nie dogadacie się między sobą (pytanie to kieruję do zarządu negocjującego porozumienia z innymi okręgami) na bezpłatne porozumienia?!! Czy Wy wędkarze z zarządu nie możecie się dogadać z sąsiednimi kolegami z okręgów,by nie było dopłat na zasadzie My- Wam,a Wy- Nam?

 • julio Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • julio Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Tego się spodziewałem, rzecznik prasowy ani też nikt inny nie potrafi udzielić odpowiedzi na proste pytania członków PZW, to jest jakaś paranoja bo słusznie napisał Stojanowski, że ZO jest powołany po to aby informować członków PZW a nie stroić się w piórka. Poza tym Panie rzeczniku, wie Pan , że to my płacimy Pana pensję czy może Pan o tym zapomniał?

 • karp195 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  A może Pan Rzecznik Prasowy ZO PZW we Wrocławiu poinformuje wędkarzy na jakim etapie jest sprawa domniemanej kradzieży ryb w Kole PZW Wołów ,wg ZO ""incydent w czasie zarybiania ''

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  Witam, może jakaś informacja o podjętych krokach przez GSK w sprawie naszego Prezydium ?
  Co było tematem spotkania z Prezesami Kół, jakie zapadły decyzje itd.
  Proszę nie zapominać, że ZO jest dla wędkarzy nie odwrotnie.
  Pozdrawiam

 • julio Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Spotkanie z prezesami kół odbyło się 14 stycznia i cisza, możne coś więcej o spotkaniu, rzecznik prasowy nabrał wody w usta czy co? Domagam się informacji na ten temat jako członek PZW we Wrocławiu.

 • julio Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Komentarze członków kół czytających tą informację są bardzo jednoznaczne, mało jest faktów i konkretnych informacji a to: Pragnę również poinformować, że zaszły zmiany w składzie Zarządu. Zarząd Okręgu na swym posiedzeniu w dniu 23.11. 2018r. przyjął pisemne rezygnacje i wycofał ze składu Zarządu dwóch Kolegów: Leopolda Bakalarczyka i Karola Naporę. powinno nastąpić już dawno. Jednak komentarz jednego ze skarbników koła jest bezcenny, skoro julio pisał przez całe święta to on pewnie czytał to dłużej, jeszcze dłużej, czyli parę dni po świętach skończył :) tj. 28 grudnia!

 • julio Data dodania: 2 lata temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Jak miło przeczytać informację o tym co dzieje się w naszym Okręgu. Uważam, że jest to bardzo ważna informacja dla wszystkich członków Okręgu Wrocław. Mam cichą nadzieję, że o kolejnych krokach GKR i GSK będziemy informowani. Fajnie też by było aby na bieżąco były informacje z posiedzeń Zarządu czy Prezydium i jakie zapadają decyzje, uchwały itd.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin