Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

POLSKA DRUŻYNA MISTRZEM ŚWIATA w spinningu !!! TOMASZ PODKUL MISTRZEM ŚWIATA w klasyfikacji indywidualnej !!!

Aktualności | 2019-06-06 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W tym roku areną XVII spinningowych Mistrzostw Świata z brzegu była rzeka Cere w miejscowości AURILLAC  we Francji. W Mistrzostwach wystartowała rekordowa liczba 76 zawodników z 19 państw. Skład łowiący reprezentacji Polski PZW stanowili: z Okręgu PZW w Krośnie Tomasz Podkul i Piotr Bałda, Łukasz Panas z Okręgu PZW we Wrocławiu, Marcin Romańczuk i Sebastian Mazur z Okręgu PZW w Katowicach. Rolę pomocników na sektorach  pełnił Brunon Akonom i Daniel Kowalski z Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp, Robert Sęp i Stanisław Wojdyła z Okręgu PZW w Krośnie, Wojciech Miernik z Okręgu Mazowieckiego PZW, Józef Wyspiański z Okręgu PZW w Wałbrzychu i Tomasz Gątarski z okręgu PZW w Rzeszowie. Polska Reprezentacja PZW rozpoczęła przygotowania do wyjazdu na mistrzostwa  zgrupowaniem Kadry nad wodami  Okręgu PZW w Jeleniej Górze. W malowniczej scenerii Karkonoszy  na rzece granicznej Izera zawodnicy szlifowali formę oraz omawiano scenariusze i taktyki z jakimi można będzie się spotkać na Mistrzostwach Świata.

Sama Francja powitała reprezentacje deszczem i chłodem. Jednak z dnia na dzień robiło się cieplej co miało również wpływ na poziom rzeki Cere. Woda w rzece  opadała i zmieniały się przepływy. Samo obejście sektorów i trening dały wiele pytań jak zachowają się ryby. Rzeka była bardzo urozmaicona. Miejscami woda w rzece stała, miejscami pędziła z wielką siłą, raz było pytko raz głęboko. Dno piaszczyste, żwirowe z kamieniami lub kamiennymi płytami. Rzeka posiada wiele urozmaiceń i z miejscami trudnymi technicznie ze względu na strome brzegowe burty lub dużą szerokość.

Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł wiele odpowiedzi na pytania, ale i świetne wyniki Polskiej Reprezentacji PZW. Swój sektor wygrał Tomasz Podkul, drugie miejsce zajął Marcin Romańczuk, a Łukasz Panas był 9. Sebastian Mazur awansował w swoim sektorze z 3 na 2 miejsce po uwzględnieniu złożonego protestu za niezaliczenie prawidłowo złowionej ryby w pierwszej turze zawodów.  Po pierwszym dniu Mistrzostw Świata atmosfera była gorąca nie tylko z powodu upału jaki panował we Francji, ale również z powodu wyjścia na prowadzenie reprezentacji PZW w klasyfikacji drużynowej, a Tomasz Podkul prowadził w klasyfikacji indywidualnej zawodów. 

W drugim dniu zawodów losy wyników mistrzostw decydowały się do ostatnich minut 8 tury. Różnice były minimalne, a każda kolejna ryba decydowała o wyniku końcowym. Z niecierpliwością oczekiwano na wyniki drugiego dnia. Swój sektor wygrywa w wielkim stylu drugi raz Tomasz Podkul, Sebastian Mazur był w sektorze 3, Marcin Romańczuk 4, a Łukasz Panas 8. To świetny wynik, ale reprezentacja Słowacji i Włoch odrabia punkty z pierwszego dnia. Podliczone punkty pokazują, że po dwóch dniach rywalizacji Słowacja ma tyle samo punktów co Polska. Decydują więc małe punkty, a w nich Polska miała jeszcze przewagę z pierwszego dnia zawodów. Oczekiwano w wyjątkowym napięciu na oficjalne wyniki i gdy w końcu okazuje się, że Polska po wielu latach szans zdobywa drużynowo Mistrzostwo Świata przed drużyną Słowacji i Czech. Tomasz Podkul zostaje indywidualnym Mistrzem Świata, radości nie ma końca.

Tomasz Podkul – spinningowy Mistrz Świata 2019 : „ To moje 4  Mistrzostwa Świata  jako zawodnik. Do tej pory za każdym razem czegoś małego brakowało, ale tu we Francji wszystko poszło po mojej myśli.  Rzeka Cere bardzo mi odpowiadała. Skupiłem się na wysokiej skuteczności łowienia, a dzięki znakomitym opiekunom na sektorze mogłem to zrealizować. Dodatkowo Piotr Bałda przekazywał mi wiele cennych informacji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Do tego wielki sukces drużyny, która od lat ocierała się o medal Mistrzostw Świata. Wszystko wyszło perfekcyjnie.”

Trener Kadry i zawodnik Sebastian Mazur - Po trzech  latach pracy i dwóch od stworzenia spinningowej ligi brzegowej Polska reprezentacja PZW odnosi swój wielki sukces zdobywając tytuł Mistrza Świata. Swój najlepszy wynik osiąga Tomasz Podkul zdobywając tytuł indywidualny. Wynika to z faktu wciąż rosnącego poziomu sportowego zawodników startujących w spinningowej lidze brzegowej. Zmianą do przednich lat w reprezentacji było wprowadzenie po dwóch  opiekunów zawodnika na sektor, które ze względu na dużo ilość startujących we Francji zawodników były bardzo długie, bo ponad 800 metrów. Poziom najlepszych drużyn był bardzo wysoki. Świadczą o tym wyniki w klasyfikacji końcowej mistrzostw, w których w 4 punktach sektorowych zmieściły się 4 drużyny co przy 4 łowiących, 4 sektorach i dwóch dniach rywalizacji to bardzo mało. Aby wygrać należało na 19 startujących zawodników w sektorze łowić na poziomie 3,75 miejsca w sektorze. Mam osobiście nie małą satysfakcję prowadzić tak zdeterminowaną kadrę i wielką przyjemność, że swoim 8 miejscem w zawodach przyczyniłem  się również jako zawodnik do sukcesu reprezentacji. W odniesieniu do wyniku Tomasza Podkula to łowił w swojej lidze, na poziomie nie osiągalnych dla innych.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • stan75_ Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  stan75_

  Wykorzystuje niniejsza możliwości wpisania komentarza a zarazem pytania do władz ZO PZW- W SPRAWIE APELU-W związku z zaistniałą sytuacją awarii kolektorów ściekowych na rzece Wiśle w rejonie Warszawy, członkowie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego wyrażają ogromne zaniepokojenie stanem technologicznym urządzeń odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa polskich wód oraz szkód, które zostały wyrządzone środowisku.
  CZY NINIEJSZY APEL ZOSTAŁ PISEMNIE SKIEROWANY DO ADRESATA CZYLI PREZYDENTA MIASTA WARSZAWY I CZY ŁASKAWIE JAKIKOLWIEK URZĘDNIK WYSILIŁ SIĘ ODPOWIEDZIEĆ DO ZO PZW-bo publikujecie apel na łamach tej strony a gdzie apel pisemny skierowany do instytucji które odpowiadają za stan i ochronę środowiska .

  A PRO PO BLOKADY WPISYWANIA KOMENTARZY W INNYCH PUBLIKACJACH MORZE ŁASKAWIE ZARZĄD OKREŚLI SIĘ W TEJ SPRAWIE i zacznie słuchać kolegów wędkarzy.

 • Mariusz Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  letsfish

  Gratulacje dla Mistrzów . A do innych informacji nie da się dodać komentarza??

 • spinbr Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  Gratulacje dla wszystkich w naszej reprezentacji a w szczególności dla Mistrza , pozdrawiam.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin