Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wyniki i relacja z V Zawodów o Puchar Zbiornika Murowaniec Parami

Aktualności | 2017-04-24 | Publikujący: Koło PZW WSK Kalisz

V Zawody o Puchar Murowańca Parami rozegrał się 22.04.2017r. nad zbiornikiem Murowaniec . Mimo drugiej połowy kwietnia pogoda nie rozpieszczała. Poranny chłód spotęgowany był dodatkowo przez silny wiatr. Tylko od czasu do czasu z za ciemnych chmur wyglądało na chwilę słońce. Nie przeszkodziło to wędkarzom licznie stawić się na starcie. Tylko dwie pary zrezygnowały w ostatniej chwili z udziału, stąd do rywalizacji przystąpiło 46 par. Zawody otworzył prezes kol. Zbyszek Górka. Sędzią głównym zawodów był kol. Górka Przemysław, sędzią sekretarzem Trębaczkiwicz Zbigniew. Pomagali sędziowie: kol Mirosław Musielak, kol. Ast Sławomir, kol. Piotr Janaszczyk.

Ryba nie brała zbyt dobrze, najczęstszym łupem padały płotki (niektóre ponad 30cm), ponad to leszcz, jaź i oczywiście jazgarz.  Jak wynika z końcowej listy najlepsze wyniki były w pobliżu tamy, choć i tam nie wszyscy punktowali. Nie ma na to oczywiście reguły, bo na 2 miejscu znalazła się para łowiąca na ostatnim stanowisku. Pod względem organizacyjnym wszystko przebiegło bardzo sprawnie i szybko, a wyniki pomógł policzyć komputer.

W zawodach zwyciężył team: kol. Załężny Zbigniew, Załężny Patryk wynikiem 1970 pkt., 2 miejsce zdobyli kol. Lis Sebastian, Dąbrowski Wojciech - 1795 pkt., trzecie miejsce przypadło kol. Grajek Marek, Grajek Andrzej - 1215 pkt.

  Zwycięzcy otrzymali sponsorowane upominki oraz puchary. Nieodzownym elementem był oczywiście uścisk dłoni prezesa, który zresztą wraz z swym wnuczkiem Martinem zajął miejsce tuż za „pudłem”. Sponsorami zawodów byli: Koło PZW przy WSK Kalisz, firma Harison oraz firma Agora. Dziękujemy za hojność.

Zawody zakończyła wspólna biesiada przy ciepłym bigosie i kiełbasce. Trzeba również zaznacz, że w tym samym czasie gospodarz zbiornika udostepnił miejsce do rozegrania zawodów PCK krwiodastwo, którego członkowie należą do kaliskich kół.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne zawody, tym razem spinningowe na rzece Prośnie. Pełna lista wyników w załączniku. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • uzytkownik123 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Wędkarz duża grupa wędkarzy , zna nasze wody i wie czego można się na nich spodziewać i jest przygotowana , że niekiedy trzeba coś tam powycinać . Tylko zawodowcy mają problemy , niech kapitanat ogłosi że dzień przed zawodami przygotowuje stanowiska zobaczymy ilu będzie . A może doprowadzi to ,do usprawnienia i tak dobrej organizacji zawodów.

 • wedkarz2013 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Po przeczytaniu artykułu w Życiu Kalisza o zawodach dochodzę do wniosku że takie zawody przy tej ilości można przeprowadzić tylko nad morzem wtedy stanowiska będą równe w lini brzegowej . W okręgu kaliskim nie ma takiej wody żeby na odległości 1 200m były równe stanowiska . Jak wiemy i to widać upominki na zawodach WSK są okej , ale czy tylko walczymy o pierwsze miejsce i tą nagrodę. Krytykujemy mięsiarzy ale czy pewna grupa nie idzie w tym samym kierunku z tą różnicą że na zawodach ryby wypuszczamy. Może trzeba wynająć firmę która , zabezpieczy stanowiska i całą obsługę . Tylko ile to będzie kosztowało i kto za to zapłaci.

 • PRZEMEK Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  gorczas1

  Więcej zdjęć na stronie koła na Facebooku
  https://www.facebook.com/pzwwskkalisz/

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Które łowisko lubisz najbardziej?
Szałe
Prosna
Warta
Gołuchów
Murowaniec
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin