Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

WYNIKI ZAWODÓW O PUCHAR BURMISTRZA SIECHNIC

WYNIKI ZAWODÓW O PUCHAR BURMISTRZA SIECHNIC
ORAZ PREZESA KOGENERACJI

Tradycyjnie już w ramach obchodów „Dni Siechnic” organizowane są Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Siechnic Pana Milana Usaka. . Impreza ta obok zawodów o Mistrzostwo Koła to jedna z najbardziej prestiżowych imprez organizowanych przez Koło PZW Zacisze. Dodatkowo w tym roku rozegrano zawody wędkarskie z okazji 100-lecia Elektrociepłowni Czechnica o puchar Prezesa Kogeneracji Pana Philippe Gagneux.

Punktualnie o godzinie szóstej w dniu 18.06.2011r. rozpoczęła się się zbiórka, na którą u sekretarza zawodów Kol. Soleckiego Henryka zapisało się czterdziestu jeden wędkarzy, w tym cztery kobiety i czterech juniorów Tym razem areną zmagań był zbiornik wodny  k/Gimnazjum w Siechnicach . Po przywitaniu przesz Prezesa koła Zacisze Kol. Zbyszka Janiszewskiego ,omówione zostały wszystkie sygnały obowiązujące na zawodach oraz regulamin zawodów. Po krótkiej odprawie zgodnie z regulaminem tych zawodów dozwolony był połów na jedną wędkę metodą spławikową. Ustalono ponadto, że zawodnicy do wagi zgłaszać mogą wszystkie złowione przez siebie ryby, w tym również niewymiarowe z wyjątkiem okresu ochronnego. Taka forma obliczania końcowego wyniku zawodnika daje bardziej obiektywny obraz umiejętności wędkarza, co w rezultacie przekłada się na zajęte miejsce. Ryby po zważeniu zostaną wypuszczone do wody. O godzinie 6,45 przystąpiono do losowania stanowisk., a po losowaniu wędkarze udali się na stanowisk O godzinie 6.55 nastąpił sygnał do nęcenia zanętą 'ciężką', a o 7,00 rozpoczęto łowienie o puchar Burmistrza Siechnic. Większość zawodników zdecydowała się łowić na 'tyczkę', tylko nieliczni stosowali 'bata' lub 'odległościówki'. Łowiono głównie płocie . Pojedyńczymi ozdobami zawodów był Karp oraz Karaś Pospolity. Godzina 9.00 sygnał kończący zawody. Komisja wagowa przystąpiła o ważenia ryb. Po zawżeniu przystąpiono do obliczania wyników.

W kategorii senior Puchar Burmistrza Siechnic zdobył:

1 miejsce - Skrzydło Jarosław koło Czarna Łacha 2020 pkt

2 miejsce – Zychowicz Jędrzej koło Czarna Łacha1030 pkt

3 miejsce – Janiszewski Darek koło Zacisze 910 pkt

W kategorii kobiet Puchar Burmistrza Siechnic zdobyli:

1 miejsce – Semeniuk Jagoda koło Czarna Łacha 470 pkt

2 miejsce – Bagińska Bożena koło Zacisze 240 pkt

3 miejsce – Pacanek Magdalena koło Zacisze 90 pkt

W kategorii junior Mendale zdobyli

1 – Płocki Mateusz koło Zacisze 260 pkt

2 – Prus Kamil koło Zacisze 140 pkt

3 – Marcinkowski Krystian koło Harpun 20 pkt

 

 W przerwie między zawodami zawodnicy zostali poczęstowani grochówką .O godzinie 10,00 rozpoczęły się zawody o Puchar Prezesa Kogeneracji z okazji 100-lecia EC Czechnica. Zawodnicy łowili na tych samych stanowiskach. W trakcie zawodów przybył  Prezes Kogeneracji z małżonka który spróbował swoich umiejętności wędkarskich. Należy podkreślić że nawet dobrze mu to wychodziło ,złowił trzy rybki. 0 godzinie 12 sygnał kończący zawody. Jak zwykle komisja sędziowska przystąpiła o ważenia ryb i obliczania wyników.

W kategorii senior Puchar Kogeneracji zdobył:

1 – Skrzydło Jarosław  z koła Cz. Łacha wynikiem 730 pkt

2 – Zychowicz Jędrzej z koła Cz. Łacha wynikiem 570 pkt

3 – Janiszewski Darek z koła Zacisze wynikiem 530 pkt

kategorii kobiet Puchar Kogeneracji zdobyli:

1 – Bagińska Bożena z koła Zacisze wynikiem 340 pkt

2 – Kołodziej Barbara z koła Zacisze wynikiem 220 pkt

3 – Semeniuk Jagoda z koła Cz. Łacha wynikiem 140 pkt

Dekoracja zawodników na scenie gdzie odbywały się uroczystości z okazji dni Siechnic Zawodnikom puchary za zdobycie czołowych miejsc wręczali Burmistrz Gminy Siechnice oraz Prezes Kogeneracji

W przemówieniu Burmistrza, który serdecznie dziękował za zaproszenie oraz za organizację zawodów, znalazły się również podziękowania od Prezesa Kogeneracji.

 

Zawody przebiegały w miłej i przyjacielskiej atmosferze, nie odczuwało się napięcia i zdenerwowania towarzyszącemu często na zawodach mistrzowskich

Po zakończeniu zawodów  Prezes koła zacisze zaprosił wszystkich na ognisko i kiełbaski.
Podsumowując, zawody były bardzo udane, nie było żadnych 'zgrzytów' i protestów, wszyscy świetnie się bawili, za co Prezes Koła, serdecznie podziękował wszystkim zawodnikom i sędziom . Do zobaczenie za rok.

 

 http://youtu.be/eZ2os_ysUjk

 

 http://youtu.be/Q5bFXdbYah4

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Terlecki Piotr Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

    kolozacisze

    siatki po pierwszej turze były sprawdzane jeżeli kolego masz wiedzę że ktoś nie miał pustej siatki to proszę dać znać tel 601 165 755

  • technium Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

    technium

    prawdopodobnie nie wszyscy zawodniki opróżnili do końca siatki z ryb po pierszych zawodach.... To o Tobie oszuście.