Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Kartawedkarska.pl

Kartawedkarska.pl

Kartawedkarska.pl - nowy layout - sprawdź, czy zdasz ... lub zdałbyś ponownie!

Zobacz nowy layout serwisu Polskiego Związku Wędkarskiego kartawedkarska.pl.

 

Przypominamy, że serwis ten powstał, aby zarówno wspomóc proces przygotowania do egzaminu oraz wstępnego egzaminowania kandydatów na wędkarzy, jak i sprawdzić wiedzę już wędkujących.

 

Wstępny egzamin na kartę wędkarską on-line składa się z 20 losowo wybranych pytań. Pytania losowane są z bazy prawie 400 pytań, które podzielono na kilka kategorii tematycznych.

Pytania  związane są z następującymi zagadnieniami:

 • biologia ryb,
 • gospodarka wędkarsko-rybacka,
 • przepisy Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb,
 • sprzęt wędkarski,
 • postępowanie ze złowionymi rybami,
 • ochrona środowiska naturalnego,
 • przepisy prawne.

 

Kartawedkarska.pl - wirtualny egzamin - sprawdź, czy zdasz ... lub zdałbyś ponownie!

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Terlecki Piotr Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  kolozacisze

  Prawdą jest że Karta Wędkarska jest dokumentem urzędowym.
  Żeby zdać egzamin w celu uzyskania Karty Wędkarskiej która upoważnia do amatorskiego połowu ryb na wodach PZW należy zdać egzamin. Upoważnionym do przeprowadzenia egzaminu jest PZW. Do regulowaniem RAPR mają zastosowanie przepisy Statutu PZW, a także obowiązującego powszechnie prawa w tym: ustawa Prawo Wodne, ustawa Prawo o ochronie środowiska, ustawy o rybactwie śródlądowym, ustawy Prawo o Stowarzyszeniach, ustawy o ochronie przyrody itp.
  Prawdą jest że jeżeli ktoś nie chce łowić ryb na wodach PZW który jest dzierżawcą w 98% wód płynących oraz 65% jezior od Skarbu Państwa ,a chce łowić ryby na prywatnych wodach nie musi posiadać karty wędkarskiej ani żadnego zezwolenia poza obowiązującymi tam odrębnymi uregulowaniami. Każdy wędkarz oczywiście ma wolny wybór gdzie ma łowić ryby czy na wodach państwowych czy prywatnych.
  Podsumowując jeżeli chcemy zdać egzamin na kartę wędkarska musimy znać przepisy.
  Natomiast jeżeli chodzi RAPR jest to skrót ważniejszych przepisów obowiązujących ustaw z którymi wędkarz ma obowiązek zapoznać się. Serwis ten powstał, aby zarówno wspomóc proces przygotowania do egzaminu oraz wstępnego egzaminowania kandydatów na wędkarzy, jak i sprawdzić wiedzę już wędkujących.

 • osamark Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Karta wędkarska jest dokumentem urzędowym więc bezprawnym jest sprawdzanie wiadomości z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb (RAPR). RAPR jest wewnętrznym Regulaminem Stowarzyszenia PZW i nikt, kto nie zamierza wstąpić do PZW lub poławiać na jego wodach nie musi znać tego regulaminu ! Kargodne. Najpierw należy uzyskać Kartę Wędkarską. Po jej uzyskaniu mamy wolny wybór czy łowimy na wodach PZW czy na wodach innych dzierżawców wód. Proszę o usunięcie pytań dotyczących RAPR. Proszę o przestrzeganie prawa !

 • Terlecki Piotr Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  kolozacisze

  ciekawe kto już próbował zdać egzamin