Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Pora uregulować zasady turystyki wodnej

Aktualności | 2009-07-03 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W Domu Wędkarza w Warszawie 30 czerwca odbyło się spotkanie związane z potrzebą omówienia różnorodnych zagrożeń dla gospodarki rybacko-wędkarskiej, szczególnie na wodach górskich, ze strony masowej turystyki wodnej. O skali tych zagrożeń informowali w piśmie do Ministra Środowiska członkowie stowarzyszenia Klub Wędkujących Internautów, którzy przesłali swoja petycję także do wiadomości ZG PZW.

W naradzie uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Okręgu PZW w Zamościu z prezesem ZO PZW Jerzym Wiatrem, członkowie Salmo Club Zamość, Teresa Zań z Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz Agnieszka Zielińska, kierownik Wydziału ds. Gospodarki Rybackiej RZGW w Warszawie. Na spotkanie nie przybyli,  pomimo zaproszenia, przedstawicieleWWF, PTTK i Polskiego Związku Kajakowego

 

Członkowie Salmo Club Zamość przedstawili prezentację ukazująca skalę zagrożeń ze strony turystyki kajakowej na rzekach Roztocza. Po zapoznaniu się z materiałami prezentującymi rodzaje i skalę zagrożeń dla rybostanów rzek górskich, ale nie tylko górskich, oraz po wielostronnej dyskusji, uznano, że najpilniejszym zadaniem jest ustalenie w urzędach marszałkowskich stanu prac nad opracowaniem miejscowych programów rozwoju turystyki, zwłaszcza turystyki wodnej, a także ustalenie, w kontakcie z wojewodami, zasad regulujących organizacje ruchu turystycznego na ciekach, w których bytują ryby cenne dla wędkarzy. Przedstawiciele Salmo Clubu postulowali wprowadzenie w okresie letnim zakazu poruszania się kajakami oraz organizacji spływów kajakowych w godzinach do 10.00 oraz po 17.00, a także ustalenia dziennych limitów przepływu kajaków na poszczególne cieki.

 

Na zakończenie postanowiono, iż ZG PZW zbada skalę występowania tego zagrożenia dla gospodarki rybacko-wędkarskiej w okręgach PZW, a następnie opracuje wspólne wystąpienie z propozycjami uregulowania tej sprawy przez wszystkich zainteresowanych.

 

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin