Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

14 edycja akcji społecznej „PŁYWAM BEZ PROMILI”

Aktualności | 2020-06-25 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

24 czerwca 2020 r. na zacumowanej przy Skwerze Karskiego na Bulwarach Wiślanych Barce "Kurier", odbyła się konferencja prasowa inaugurująca 14. edycję kampanii społecznej „Pływam bez promili”, której Polski Związek Wędkarski od 2007 roku jest patronatem wraz z dedykowaną akcją „Wędkuję bez promili”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Bez promili, Moi Mili”.

 

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), utonięcie to trzecia najczęstsza przyczyna niezamierzonej śmierci, odpowiadająca za 7% wszystkich zgonów na skutek obrażeń. Tylko w 2019 roku w Polsce utonęło 456 osób. Statystycznie najwięcej utonięć w Polsce dotyczy dorosłych mężczyzn będących pod wpływem alkoholu. Do wypadków najczęściej dochodzi nad jeziorami i rzekami. 

 

Odpowiedzią na alarmujące statystyki jest kampania społeczna \"Pływam bez promili\". Akcja propaguje zasady bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą i przestrzega przed łączeniem kąpieli i alkoholu. W jej ramach podejmowane są działania informacyjne, ale również aktywne działania edukacyjne w całej Polsce podczas spotkań, wydarzeń sportowych i inicjatyw lokalnych. 

 

Kampanię "Pływam bez Promili" od wielu lat popierają ludzie sportu, sztuki i telewizji. W tym roku do grona ambasadorów akcji dołączyli , m.in. Marta Walczykiewicz (kajakarka, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, wielokrotna mistrzyni Polski i świata), Maks Żakowski (mistrz Polski w kitesurfingu), Agnieszka Kobus-Zawojska (brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w wioślarstwie). 

 

Jak podkreślali w swoich wypowiedziach uczestnicy konferencji, aby wypoczynek nie zmienił się w tragedię, wystarczy zabrać ze sobą nad wodę zdrowy rozsądek, obserwować zmiany pogody i przestrzegać kilku prostych zasad bezpieczeństwa: 

 

1. Nie chodź do wody po spożyciu alkoholu 

2. Wybieraj kąpieliska strzeżone 

3. Przestrzegaj przepisów - znaków ostrzegawczych i zakazów 

4. Naucz się pływać 

5. Na otwartej wodzie wypływaj tylko z asekuracją 

6. Pamiętaj, że dno morskie i rzeczne może się zmieniać 

7. Nie skacz do nieznanej wody 

8. Pływaj z prądem nie pod prąd 

9. Do wody wchodź powoli i przyzwyczaj ciało do niższej temperatury 

10. Nie pływaj bezpośrednio po posiłku 

11. Podczas burzy nie przebywaj w wodzie ani na wodzie 

12. Pilnuj kąpiących się małych dzieci 

13. Podczas łowienia ryb używaj kamizelki asekuracyjnej lub ratunkowej 

 

 

Więcej informacji o kampanii: www.facebook.com/plywambezpromili

Informacja prasowa w załaczeniu.

 

[MM/MS]

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin