Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

41. Kongres CIPS 2020 r.

Aktualności | 2020-09-19 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W dniu 19 września 2020 roku odbył się Kongres Międzynarodowej Konfederacji Sportu Wędkarskiego (C.I.P.S.), któremu przewodniczył Prezydent CIPS Ferenc Szalay. 

Ze względu na poważną sytuację wywołaną pandemią koronawirusa COVID-19, po raz pierwszy w historii odbywał się on w formie wideokonferencji, zamiast jak to wcześniej planowano w Acapulco w Meksyku. 

 

Polski Związek Wędkarski reprezentowany był przez delegatów w osobach: Prezesa ZG PZW kol. Teodora Rudnika, Wiceprezesa ZG ds. sportu kol. Zbigniewa Mośko, kol. Jerzego Kowalskiego i kol. Andrzeja Jaworka.

 

Sztab Wideo-Kongresu mieścił się w Rzymie we Włoszech, w siedzibie CIPS - Viale Tiziano n. 70, 00196 Rzym, którego celem było omówienie następujących kwestii:

- przyjęcie protokołu z Kongresu w Ałma Acie (2019),

- Raporty Prezydium,

- Raporty Międzynarodowych Federacji C.I.P.S. i komisji,

- sprawozdanie Sekretarza Generalnego,

- sprawozdanie Rady Audytorów,

- zatwierdzenie rozliczenia za 2019,

- udzielenie pełnego absolutorium Prezydentowi i Skarbnikowi,

- ustalanie opłat na 2021 rok i zatwierdzenie budżetu na 2020 rok,

- podjęcie decyzji w sprawie ustalenia miejsca i daty Kongresów w 2021 i 2022 roku,

 

Ze sprawozdań poszczególnych Międzynarodowych Federacji: -FIPS-Mer, FIPS-Mouche, FIPSed wynika, że rok 2019 był bardzo dobry, jeśli chodzi o sport i pracę z młodzieżą, na co CIPS kładzie duży nacisk. Ustalono, że po tym kongresie zostaną rozesłane materiały dotyczące pracy z młodzieżą - do wykorzystania przez krajowe federacje członkowskie. 

Poinformowano, że planowano w 2020 r. rozegranie Mistrzostw świata w nowych dyscyplinach sportu wędkarskiego, ale plany te zostały zawieszone ze względu na stan pandemii. 

 

Sprawozdania finansowe za rok 2019 zostały przyjęte, a budżet na rok 2020 będzie wykonany w zmienionym kształcie ze względu na pandemię COVID-19.


W związku z tym, ze stan finansów CIPS i poszczególnych FIPS-ów jest dobry, zaproponowano i przegłosowano przesunięcie składek członkowskich do poszczególnych FIPS-ów z roku 2020 na rok 2021.

 

W sprawie Kongresu wyborczego CIPS w roku 2021 –  zaproponowano podjęcię decyzji w styczniu 2021 r. po rozpoznaniu sytuacji związanej z COVID-19. W dyskusji padły stwierdzenia, że Kongres wyborczy  musi odbyć się na miejscu, a nie przez wideokonferencję, gdyż wymagane jest głosowanie tajne. Natomiast Kongres CIPS w roku 2022 odbędzie się w Meksyku.

 

 

[T.Ch/MM]


Poleć znajomemu

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin