Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Młodzi wędkarze rywalizowali w Ostrowie. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich 2021 – wyniki

Rzuty na celność, zawody spławikowe, test sprawnościowy i test z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej – za nami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich 2021 w Ostrowie Wielkopolskim.

 

W dniach 19-22 sierpnia 2021 r. w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Wszystko rozegrało się na terenie zbiornika Piaski – Szczygliczka, na boisku K.P Centra oraz w obiekcie Stal L.A

 

 

O laury walczyło ponad 60 zawodniczek i zawodników z całej Polski (z 14 Okręgów PZW: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Lublin, Opole, Poznań, Szczecin, Toruń, Zielona Góra).

 

Tradycyjnie zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: do lat 12, do lat 14 i do lat 16. Najmłodszy zawodnik nie miał jeszcze 10 lat, najstarszy - 16.

 

 

Rywalizacja obejmowała cztery konkurencje: zawody spławikowe, zawody rzutowe (3-bój spinningowy), test ekologiczno-wędkarski oraz test sprawnościowy.

 

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

 

 

kat. do lat 12
Mikołaj Marciniak – Okręg PZW w Zielonej Górze,

 

kat. do lat 14
Marcin Frank – Okręg PZW w Katowicach


kat. do lat 16
Kamil Szołtysik – Okręg PZW w Katowicach

 

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna Okręgu PZW w Zielonej Górze, w składzie: Mikołaj Marciniak, Krzysztof Ksiuk, Klaudia Szczerbata. Natomiast najlepszym zawodnikiem całej Olimpiady został Mikołaj Marciniak z Zielonej Góry.

 

 

Pełne wyniki są dostępne pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1KZoIh1j6yrFdCKrn6zharaa1fr7vw2o-?sort=13&direction=a

 

- Dzieciaki zdecydowanie same się garną już do tego sportu. Mamy nawet takie przypadki, kiedy nikt w rodzinie nie łowi, a dzieciak - za namową kolegów - za wędkę chwyta. To fajna też alternatywa dla tych młodych ludzi, by nie spędzać czasu tylko przed komputerem czy telefonem. Do tego świeże powietrze. I - jak w przypadku takich zawodów jak te w Ostrowie - fajna, zdrowa, sportowa rywalizacja - mówił Wiesław Miś, wiceprezes ZG PZW ds. Młodzieży w rozmowie z radiem Eska, patronem medialnym wydarzenia.

 

Organizatorem wykonawczym Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich 2021, na zlecenie Rady ds. Młodzieży ZG PZW był Okręg PZW w Kaliszu z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim.

Tekst i zdjęcia: Patrycja Korczewska

Poleć znajomemu

Zdjęcia