Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Katastrofa na Odrze – Następna Informacja ZG PZW

Aktualności | 2022-08-19 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że zdecydowana postawa przedstawicieli Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego podczas obrad Komisji sejmowej i senackiej oraz liczne wystąpienia Prezesa ZG PZW – kol. Beaty Olejarz w mediach ogólnopolskich przynoszą pierwsze efekty.


W dniu wczorajszym, tj. 18.08.2022 r, w godzinach popołudniowych Okręgi PZW we Wrocławiu, Legnicy, Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. otrzymały emaile od instytucji podległej Ministerstwu Infrastruktury, że rozpoczęły się prace nad rozporządzeniem mającym na celu między innymi częściowy zwrot wędkarzom kosztów za wykupione zezwolenia w br. Okręgi te zostały poproszone o zestawienie kwot oraz ilości sprzedanych zezwoleń i wniesionych składek na ochronę i zagospodarowanie wód w roku 2022. Dane te miałyby zostać przekazane do nadawcy w dniu dzisiejszym tj. 19.08 do godziny 10.00. 


Doceniamy intencję Ministerstwa Infrastruktury i jesteśmy przekonani, że Okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego skorzystają z tej propozycji. 


Jednakże budzi nasz niepokój fakt, że w przesłanej wiadomości pominięto dwa „nadodrzańskie” Okręgi PZW, tj.: Katowice i Opole. Przypominamy, że wędkarze Okręgu PZW w Katowicach, podobnie jak i Okręgu PZW w Opolu aktywnie korzystali z możliwości wędkowania w rzece Odrze. 


Z uwagi na to, że sprawa dotyczy wędkarzy - członków PZW, wnioskujemy do Ministerstwa Infrastruktury, aby projekt rozporządzenia został skonsultowany z Zarządem Głównym Polskiego Związku Wędkarskiego. 

 

Zarząd Główny

Polskiego Związku Wędkarskiego


Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • SUKTA Andrzej Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

    asukta

    ,,Zestawienie kwot oraz ilości sprzedanych zezwoleń i wniesionych składek na ochronę i zagospodarowanie wód w roku 2022. Dane te miałyby zostać przekazane do nadawcy w dniu dzisiejszym tj. 19.08 do godziny 10.00.' - więc kiedy i jak pani prezes ZG PZW przekaże te dane? To są pieniądze wędkarzy i każdy wędkarz powinien mieć wiedzę o jakie pieniądze chodzi. Czas zakończyć erę ściśle tajne przez poufne. Oczekuję, że wreszcie ZG PZW przekaże pełną informację z rozdziałem na poszczególne Okręgi.

  • SUKTA Andrzej Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

    asukta

    No proszę jaka afera bo pominęli wielce szacownego prezesa Misia, jaka rozpacz musi w nim panować

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin