Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spotkanie w Ministerstwie Sportu i Turystyki w sprawie zmian w Statucie PZW

Aktualności | 2012-02-23 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Grzegorz Karpiński  sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki

W siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki 21 lutego br. odbyło się na prośbę władz ZG PZW spotkanie z sekretarzem stanu, wiceministrem Grzegorzem Karpińskim. W spotkaniu ze strony ZG PZW uczestniczyli: kol. Eugeniusz Grabowski, prezes ZG PZW oraz Władysław Waligóra, dyrektor biura ZG PZW. Przedstawiciele PZW poinformowali wiceministra o przebiegu prac związanych z obowiązkiem dostosowania Statutu PZW do przepisów Ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 r., a także wskazali na istotne problemy z tym związane.

 

Podkreślono, że poprzednie kierownictwo resortu nie przychyliło się do wniosków, jakie ZG PZW kierował w trakcie prac legislacyjnych do założeń Ustawy o sporcie, co stało się przyczyną aktualnych problemów.

 

Polski Związek Wędkarski zasadniczo odróżnia się w swojej działalności od pozostałych polskich związków sportowych, prowadząc szereg pozasportowych rodzajów działalności, które dominują nad działalnością sportową. Posiada też odmienna strukturę jednostek terenowych i klubów sportowych. Taki stan rzeczy winien skutkować odmiennym spojrzeniem na PZW. Stan prawny ustalony Ustawą o sporcie kwalifikowanym z 2005 roku uwzględniał tę odmienność.

 

Wskazano również na nieuprawnioną ingerencję ustawodawcy w działalność stowarzyszenia przesądzając o jego formie organizacyjnej. Może to stanowić dla nadzorującego ministerstwa poważny problem merytorycznej oceny pozasportowej działalności stowarzyszenia

 

Wiceminister G. Karpiński ze zrozumieniem odniósł się do argumentów przedstawionych przez przedstawicieli ZG PZW, a także zobowiązał się do opracowania i przekazania do PZW w ciągu miesiąca stanowiska MSiT uwzględniającego wnioski PZW na tle realiów wynikających z Ustawy o sporcie.

 

Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin