Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spotkanie w Ministerstwie Sportu i Turystki

Aktualności | 2012-10-10 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

10 października odbyło się w Ministerstwie Sportu i Turystki, zwołane z inicjatywy MSiT, spotkanie władz Polskiego Związku Wędkarskiego, Aeroklubu Polskiego oraz Ligi Obrony Kraju. W spotkaniu z ramienia PZW uczestniczyli: prezes ZG kol. Eugeniusz Grabowski i dyr. Biura ZG kol. Władysław Waligóra.

 

Spotkanie, któremu przewodniczył sekretarz stanu Grzegorz Karpiński, poświęcono kolejnemu omówieniu zagadnień prawnych i organizacyjnych związanych z nadchodzącym terminem dostosowania się dotychczasowych stowarzyszeń, które posiadały ,,status polskiego związku sportowego’’ do wymogów Ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 r.

 

Po przedstawieniu przez przedstawicieli stowarzyszeń różnorodnych aspektów procesu dostosowywania się do wymogów prawnych, narzuconych przepisami Ustawy o sporcie, zapewniono ich o trwającym procesie analizowania skutków art. 82 Ustawy o sporcie dla stowarzyszeń działających w formie ogólnokrajowego stowarzyszenia osób fizycznych, a z mocy w/w art. Ustawy  zobowiązanych dostosowania swoich statutów odpowiednio dla polskich związków sportowych.

 

Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu