Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Akcja „Bezpieczne Dziecko na Lodzie” przyciągnęła tłumy widzów

Aktualności | 2011-02-07 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

6 lutego 2011


Pokaz ratownictwa i konkursy z cennymi nagrodami. W minioną sobotę piknikiem zakończyliśmy zimową akcję „Bezpieczne Dziecko na Lodzie”.

 

Już cztery lata policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji prowadzą program „Bezpieczne Dziecko na Lodzie”. Funkcjonariusze w szkołach i przedszkolach uczą dzieci jak bezpiecznie zachować się nad wodą, co zrobić gdy są świadkami wypadku i jak postępować gdy same staną się jego ofiarą. 

 

W sobotę  służby ratownicze specjalnie dla najmłodszych zorganizowały piknik i pokaz ratownictwa. Nad Zegrzem zobaczyć można było techniki jakimi ratuje się osobę pod którą zarwał się lód. Przeprowadzona została również symulacja wypadku drogowego i ratowania ofiar z rozbitego pojazdu. Komendant Komisariatu Rzecznego Policji Piotr Kłys wspólnie ze Starostą Legionowskim Robertem Wróblem i Wójtem Gminy Nieporęt Sławomirem Mazurem odsłonili pierwszy znak informujący o kruchym lodzie. Znak ustawiono na Dzikiej Plaży. Piknik zakończyły konkursy i zabawy dla dzieci oraz ognisko i pieczenie kiełbasy.  

 
3 lutego 2011

Zimowy piknik rodzinny nad Zegrzem


Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami już w najbliższą sobotę 5.02.2011 nad Zegrze.


 

Od 4 lat funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego Policji chodzą do szkół i przedszkoli gdzie opowiadają najmłodszym o bezpieczeństwie nad wodą. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy pokazać ratownictwo w praktyce. Wspólnie z Legionowskim WOPR i Strażą Pożarną przeprowadzimy symulację wypadku na wodzie po zarwaniu się lodu. Dzieci będą mogły zobaczyć zintegrowane działanie służb podczas realnego zdarzenia. Na miejscu zaprezentowana zostanie również sytuacja wypadku drogowego i akcji ratunkowej w takim przypadku. O innych atrakcjach można przeczytać na plakacie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 

GK/ZGPZW

Poleć znajomemu