Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Wiosenny Dzień Wędkarza

Aktualności | 2011-03-17 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Tegoroczny Dzień Wędkarza – 19 marca, dla wielu wędkarzy i członków ich rodzin stanie się dobrą okazją do wiosennego spaceru nad wodę. W licznych kołach, o czym wiemy z napływającej do ZG PZW korespondencji, zaplanowano spotkania nad brzegami rzek i jezior, by wspólnie pozbyć się zimowych naleciałości i zaśmiecenia. Dzięki wiosennej, wspólnej pracy będzie można przyjemnie rozpocząć tegoroczny wędkarski sezon na czystych stanowiskach i łowiskach. Przede wszystkim zaś coraz częściej w wielu wędkarskich domach Dzień Wędkarza staje się okazją do wyjścia w plener, do sięgnięcia po długo przygotowywany sprzęt i dokonania pierwszego wpisu w rejestr połowów.

 

Jednocześnie w wielu miejscowościach, przede wszystkim tam gdzie wędkarze mają coś do powiedzenia, Dzień Wędkarza stanie się okazją do zaprezentowania wędkarskiej solidarności, sprawności i społecznej aktywności. Tak jak w Bełchatowie, gdzie tego dnia odbędą się uroczystości 60-lecia istnienia koła PZW, połączone z prezentacją wielopokoleniowego dorobku i najnowszych osiągnięć społecznych i sportowych.

 

Tak więc Dzień Wędkarza to nasza wspólna, wielka okazja do pokazania się z tej najlepszej, wędkarskiej strony, do ujawnienia dumy z uprawiania wspaniałego hobby, umiłowania przyrody i wyrażenia proekologicznych poglądów.

 

Zarząd Główny PZW docenia wszystkie przejawy aktywności uświetniające obchody Dnia Wędkarza przekazując z tej okazji wszystkim wędkarzom i ich rodzinom, wszystkim członkom, działaczom i pracownikom  PZW, najserdeczniejsze życzenia wielu wędkarskich sukcesów i radości, wędkowania w czystym środowisku i w przyjaznym otoczeniu, tak by Dzień Wędkarza stał się dobrym początkiem całego wędkarskiego sezonu.

 

Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu