Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Porozumienia międzyokręgowe 2015

Okręg PZW w Zielonej Górze zawarł porozumienia z Okręgami: Szczecin, Katowice, Wrocław. W załączniku podajemy szczegóły porozumień.

 

INFORMACJA DOT. POROZUMIEŃ NA 2015 ROK

 

Skład Strefy I w roku 2015 pozostaje bez zmian. Dlatego na zasadzie wzajemnego honorowania okręgowych składek za wędkowanie opłaconych w macierzystych okręgach bez dodatkowych opłat wędkujemy na wodach okręgów: Słupsk, Koszalin, Nadnotecki w Pile, Legnica, Jelenia Góra i Wałbrzych. Na wszystkich wodach obowiązuje wypełnianie rejestrów połowów, a do tego celu służą ostatnie 4 kartki w rejestrach – zezwoleniach wystawianych w naszym Okręgu. Należy wpisać nazwy i nr akwenów danego Okręgu. Po zakończeniu roku kserokopie tych danych można przesłać bezpośrednio do tych okręgów lub przekazać za pośrednictwem naszego biura. Na podstawie porozumień dwustronnych zawartych na rok 2015 możemy wędkować po wykupieniu składki ulgowych na wodach okręgów w:

- w Katowicach po wykupieniu znaczka za 56 zł

- w Szczecinie po wykupieniu znaczków na wody nizinne po 72zł lub wody górskie po 89 zł

- we Wrocławiu po wykupieniu znaczka z 50 proc. zniżką. Wysokość składki w ramach porozumienia międzyokręgowego zostanie przedstawiona na początku 2015 roku.

W wyniku porozumienia z Okręgiem PZW w Gorzowie Wlkp. ustalono poniższe wartości składek oraz regulacje:

1. Jednolite składki okresowe na wody nizinne w obu okręgach:

 • za 1 dzień z brzegu i z lodu 10,00 zł

 • za 7 dni z brzegu i z lodu 20,00 zł

 • za 14 dni z brzegu i z lodu 30,00 zł

2. Wysokość składek okresowych na wody górskie dla wędkarzy Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. zamierzających wędkować na wodach górskich Okręgu PZW w Zielonej Górze:

 • - za 1 dzień z brzegu i z lodu 23,00 zł

 • za 3 dni z brzegu i z lodu 30,00 zł

 • za 7 dni z brzegu i z lodu 43,00 zł

 • za 14 dni z brzegu i z lodu 50,00 zł

Wędkarze Okręgu PZW w Zielonej Górze zamierzający wędkować ze środków pływających na wodach Okręgu w Gorzowie Wlkp. są zobowiązani do wniesienia dodatkowo opłaty w wysokości 25 zł, płatnej raz w roku do w/w zezwoleń.

Poza tym obustronnie obowiązuje 50% zniżka przy wykupie składki za wędkowanie „na jeden akwen”.

Ponad to, nie zawarto porozumień z okręgami w Poznaniu, w Kaliszu i w Lesznie, które nie zwróciły się do nas w tej sprawie. Zarząd odmówił podpisania porozumienia z Okręgiem w Częstochowie pomimo wniosku z tego Okręgu, z powodu braku zainteresowania naszych wędkarzy w korzystaniu z ich wód.

 

 


 

[rw/ds/jt]

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Sawicki Daniel Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  dsawicki

  Witam Pana

  Bardzo proszę o kierowanie oficjalnych pytań do Biura Okręgu najlepiej drogą mailową na adresy podane w zakładce lub drogą listowną. Forum nie jest oficjalnym miejscem udzielania odpowiedzi, a jedynie miejscem na podejmowanie reakcji na oszczerstwa i bezpodstawne ataki na Zarząd i Okręg PZW.

  Pozdrawiam

  Daniel Sawicki
  RZECZNIK PRASOWY
  Zarządu Okręgu PZW
  w Zielonej Górze

 • www.grubyzwierz.pl Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  grubyzwierz

  Mam pytanie do Pana Rzecznika PZW: w Katowicach, Szczecinie i Wrocławiu możemy wykupić składki roczne a w Gorzowie tylko okresowe ???

 • Sawicki Daniel Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  dsawicki

  Odpowiadając na powyższy komentarz informuję, że Okręg PZW w Poznaniu nie zawarł porozumienia na rok 2015 z żadnym z Okręgów PZW. Mimo starań Prezesa i Zarządu Okręgu PZW w Zielonej Górze nie udało się nakłonić Okręgu Poznań do podpisania stosownego porozumienia na obecny rok.
  Sytuacja z Okręgiem Leszno wygląda analogicznie do sytuacji z Okręgiem Poznań, z tą różnicą, że szefostwo Okręgu Leszno za powód podało niejasną sytuację materialną ich macierzystego Okręgu. Kolejnym powodem, dla którego Okręg w Lesznie nie mógł podpisać porozumienia, był brak możliwości sfinansowania warunków porozumienia przez Okręg Leszno. Przypomnijmy, że Okręg PZW w Lesznie posiada blisko 300 ha wód przy ponad 6 tys. ha wód w Okręgu Zielona Góra. Przy tak dużych dysproporcjach posiadanych wód konieczna byłaby dopłata ze strony Okręgu Leszno.
  Z kolei Okręg PZW w Kaliszu nie jest okręgiem sąsiadującym z Okręgiem Zielona Góra stąd obustronna decyzja Okręgów o rezygnacji z porozumienia.

  Pozdrawiam
  Daniel Sawicki Rzecznik Prasowy ZO w Zielonej Górze

 • tonny_ Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  odnośnie informacji o nie zawarciu porozumień m.in z okręgami w Poznaniu, Lesznie, a czy szanownym działaczom OZG chciało się zwrócić do owych okręgów wnioskując o porozumienie? Mamy rozumieć że takiego porozumienia nie ma bo okręgi te jako pierwsze nie wyszły z taką inicjatywą a my "prosić się" nie będziemy, o to tu chodzi?! Ogromna rzesza wędkarzy wędkuje w tych sąsiadującyh okręgach i zamiast zrobić wszystko co w Waszej mocy aby umożliwić im jak najdogodniesze warunki na jakich mogliby korzystać z tych wód ot dostajemy wytłumaczenie, "nie zgłosili się z wnisoskiem". Do prawdy żenujące! Skoro jedyne jak potraficie Państwo działać to "na wniosek" nie widzę problemu aby zorganizować taką akcję która da Państwu odpowiedni impuls do działania i przekona poprzez odpowiednią liczbę wnisków złożonych przez nas, wędkarzy, aby należycie na reprezentować i działać w sprawach na których nam zależy a taką bez wątpienia jest zawarcie porozumienia z sąsiednimi okręgami.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin