Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zasady Wędkowania w sezonie 2020 - PZW Okręg w Zielonej Górze

Ze względu na uchwalony nowy Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb przez Zarząd Główny (uchwała 172/IX/2019 z dnia 20 września 2019 r., który wchodzi w życie  01.01.2020 r), w którym to mowa, że zbiór przepisów dotyczących zasad uprawiania wędkarstwa ustala w swoim zezwoleniu uprawniony do rybactwa (Zarząd Okręgu PZW) określając w nim zasady: wędkowania, dozwolone metody połowu i ochrony ryb. W związku z tym prosimy o zwrócenie uwagi na zasady wędkowania ustalone na terenie działania naszego okręgu mając na uwadze, że w innym okręgu zasady mogą zawierać różnicę.

Dla lepszego przygotowania się do nowego sezonu i przyswojenia sobie wiedzy na ten temat w załączniku prezentujemy nowe zasady wędkowania, które obowiązywać będą od 01.01.2020 w Okręgu PZW Zielona Góra (ujęte w zezwoleniu).

 

>>Regulamin PZW uchwalony przez Zarząd Główny<<

 

  Zasady uprawiania wędkarstwa - PZW Okręg w Zielonej Górze

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • sebi1278 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  Zakaz Trollingu bardzo prosto obejść, wystarczy na kołowrotku mieć 200-300m pletki, zarzucić wobka, odpłynąć na 200m, zamknąć kabłąk i zwijać, ten sam efekt, a PSR i SSR może mi naskoczyć, bo nie trollinguję :D

 • sebi1278 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  Witam. Dołączam się do protestu w związku z wprowadzeniem przez Okręg PZW Zielona Góra, całkowitego zakazu metody trollingowej na wodach tego okręgu. Nikt tego nie uzgadniał, ani z kołami, ani z samymi zainteresowanymi. Za zakazem głosowała jakaś grupka wędkarzy, którym na jeziorach ściaga się linki z bojkami, tzw. znaczniki miejsc wędkowania i nęcęnia. Dlaczego Okręg z takimi wędkarzami nie zrobi porządku? Dlaczego zezwala się na zaśmiecanie wód sznurkami z uwiązanymi ciężarkami i butelkami? Do Okręgu została złożona niejedna petycja w tej sprawie jak i trollingu. Czekamy na decyzję jaka ma zapaść 16.12 na zebraniu. Nie damy się tak traktować. Kto zwróci pieniądze za sprzęt zakupiony do tekj metody, czasami rzędu kilkunastu tys zł? Koledzy wędkarze, szanujmy się i nie dajmy sobą pomiatać, za coś za co tak naprawdę płacimy!!! Utrzymywane z naszych pieniędzy są okręki, koła, wody, PSR, SSR. Dlaczego mamy się godzić z tak krzywdzącymi decyzjami kilku osób, które nie mają pojęcia jaki ukłon robią w stronę kłusowników!!! Sam osobiście dzięki metodzie trollingowej wyjąłem 2 żaki i sieć, na szczęście pustą. Spinningując są na to mniejsze szanse. Także szkód raczej nie robimy, a wręcz przeciwnie, systematycznie "patrolujemy" wody. W imieniu wszystkich wędkarzy, bez wyjątku, zwracam się do władz Okręgu PZW Zielona Góra, o odstąpienie od krzywdzącej decyzji i konsultowania w przyszłości takich decyzji wcześniej, żeby każdy miał prawo wyrazić swoją opinię, zdanie, a nie ciach i zakaz bez żadnego uprzedzenia. Tak się nie godzi. Pozdrawiam

 • Jacek Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  ZAKAZ POŁOWU METODĄ TROLLINGOWĄ !!!

  Jak wielu spośród nas wędkarzy łowiący tą metodą jestem mocno zbulwersowany wprowadzeniem tego przepisu od przyszłego roku . Próbowałem zrozumieć powód tej decyzji i idąc dalej komu przeszkadzają wędkarze łowiący ryby w ten sposób. Spotkałem się nad wodą z różnymi negatywnymi opiniami na ten temat ale były to zwykle subiektywne oceny wędkarzy , którzy łowiąc na spławik bądż z gruntu , nie akceptują tego rodzaju rozrywki . Twierdzą , że płoszymy im ryby lub , że zahaczamy o ich zestawy bądż , że ( cytuję ) każdy głupi potrafi tak złowić rybę i nie jest to sportowe a wręcz kłusownictwo. Odpowiadam : Nie jest to kłusownictwo i jak w każdej innej metodzie tak i tu aby osiągnąć skuteczność trzeba się uczyć - trenować i cały czas kombinować . Co do płoszenia czy zaczepienia zestawów kolegom łowiącym z brzegu odpowiadam , że kultura dotyczy wszystkich nas . Przepisy regulują min. odległości ale sami musimy także bacznie obserwować wodę oraz brzeg aby uniknąć takich sytuacji - musimy się szanować . Swoją pasję z trollingiem kontynuuję od 4 lat i jak kolega essox 1 zauważył , wielokrotnie zahaczamy o sznury , stare żyłki lub plecionki oraz inne pułapki i śmieci , które wyławiamy z wody . Zdarzyło mi się także zaczepić o sieci kłusownicze , gdzie po zgłoszeniu do SSR czekałem na Panów Strażników i sieci zostały wyciągnięte a ryby ( okazałe szczypaki i inne ) zostały uwolnione i zdrowe wróciły do wody aby cieszyć w przyszłości nas wędkarzy . Czuję się pokrzywdzony tą niezrozumiałą dla mnie decyzją . Zakupiony sprzęt nagle okazuje się narzędziem kłusowniczym a gdzie pasja i zamiłowanie ? A co by było gdyby wszyscy łowiący w ten sposób nie zapłacili składek na przyszły sezon lecz skierowali się do innych okręgów PZW , w których rozumie się potrzeby wszystkich wędkarzy ?

 • essox1 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  essox1

  c.d. ZAKAZ TROLLINGU
  Konsultacje w sprawie metody trollingowej oraz jakiejkolwiek innej -stanowiłyby dowód tego, iż Zarząd liczy się ze zdaniem swoich członków, którzy płacą na niego składki oraz, że nasz Okręg chce tych wędkarzy u siebie i ich szanuje.
  Ktoś zada pytanie: w jaki sposób taki zakaz jest krzywdzący? Uzasadnień odpowiedzi jest wiele, jednym z głównych powodów jest brak możliwości cieszenia się ulubioną metodą połowu – a o to chyba chodzi w naszym hobby. Ponadto poniesione koszty związane z uprawianiem tej metody są wysokie (łódź/ponton, silnik, echosonda, itp.). Ze swojego doświadczenia mogę także stwierdzić, że metoda trollingu ma wręcz zbawienny wpływ na nasze wody, gdyż niemal każdy wyjazd kończy się zahaczeniem siatki kłusowniczej, zerwanego zestawu z dziesiątkami urwanej linki, czy dziesiątki wyciąganych z wody tzw. „zrywek”
  Nie ma ludzi wszystkowiedzących, tym bardziej decyzje, które wręcz eliminują część społeczności wędkarskiej ze wszystkich wód Okręgu powinny być gruntownie przemyślane, skonsultowane i podejmowane z pełnym przekonaniem, że są słuszne. Czy w tym przypadku tak było? Śmiem w to wątpić, a po rozmowach z innymi pasjonatami trolingu jestem pewny, że decyzja ta jest nieprzemyślana i skrajnie niesprawiedliwa.

 • essox1 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 5 + / -

  essox1

  ZAKAZ TROLLINGU
  W wielu komentarzach można przeczytać: Jak to zobaczyłem, to mnie zmroziło…. Nie wierzę w to co czytam…. Czy to jest jakiś żart ….. i tym podobne w tonie niedowierzania, zażenowania i bezsilności.
  Ale czy na pewno my jako wędkarze jesteśmy bezsilni, czy Zarząd może sobie przegłosować cokolwiek, bez konsultacji, bez podania przyczyny, nie zważając na zdane tych, którym powinni służyć – otóż nie.
  Niedopuszczalnym jest dzielenie wędkarzy – czyli członków tej samej społeczności na lepszych i gorszych, wartościowanie metod połowu na dopuszczalne i niedopuszczalne – bez podania jakichkolwiek sensownych argumentów. Wyobraźmy sobie, że w ktoś wpadnie na kolejny odkrywczy pomysł i zabroni „karpiarzom” nęcić łowisko, bo oni dużo tego na zasiadce wrzucają do wody i to powiedzmy zakwasza wodę. Kolejną ofiarą tego kreatywnego myślenia padną „zwykli” spinningiści, bo w tych swoich woblerkach i blaszkach używają przecież kotwiczek – a jak wiadomo kotwiczki będą kaleczyć inne przypadkowe ryby…. I tak dalej idąc tym tropem zakaz obejmie wszystkich wędkarzy, bo używają haczyków, które są ostre i kłują ryby.
  Brak konsultacji, rozmów i chęci poznania stanowiska „drugiej” strony jest dla mnie niezrozumiały i skrajnie niesprawiedliwy. Jestem ciekawy kto z szanownego gremium Zarządu, którzy głosowali za tym zakazem trollingowania łowi tą metodą ryby? Może nikt? W zasadzie trudno jest tu mówić o zmianach w zasadach wędkowania, ponieważ zwyczajnie zobowiązano nas do bezwzględnego stosowania się do zakazu w dodatku bez jakiegokolwiek wcześniejszego sygnału ze strony Zarządu. Z jednej strony nie mieliśmy szansy przedstawić swoich racji i argumentów, gdyż najzwyczajniej w świecie o niczym nie wiedzieliśmy – a wystarczyło przekazać projekt do kół i członkowie tychże mogliby się ustosunkować do nich. Z drugiej strony w przypadku polubownego rozwiązania problemu, znalezienia konsensusu wszystkie strony byłyby zadowolone i nikt nie czułby się pokrzywdzony i oszukany. Konsultacje w sprawie metody trollingowej oraz jakiejkolwiek i

 • Łukasz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  Podstawowa zmiana to uprawnienia w kontroli SSR-u. Od 1 stycznia będą mogli podczas kontroli wstrzymać zezwolenie na amatorski połów ryb na wodach PZW. Reszta w zasadzie po staremu. Bardzo dobre da nich rozwiązanie bo nie będzie niepotrzebnych nerwów związanych z zajęciem wędek.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin