Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zielonogórscy strażnicy znów ubiegli kłusowników

W piątek (4 kwietnia), w godzinach południowych, zielonogórska Społeczna Straż Rybacka w asyście funkcjonariusza Państwowej Straży Rybackiej w okolicach wsi Brody odnajduje w Odrze kolejną sieć kłusowniczą stawianą na tym odcinku rzeki.

ssr

Strażnicy podczas rutynowego patrolowania łowiska spostrzegają i podejmują zastawioną taką sieć w zatoczce między "główkami".

Po wyciagnięciu jej z łowiska, okazało się, iż jest to ok. 20 metrowa sieć typu wonton. W siatce na szczęście nie było żadnej upolowanej ryby. Był to już kolejny tak udany pod tym względem patrol w asyście funkcjonariusza PSR.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych, dzięki coraz lepszej współpracy z wędkarzami, strażnicy społeczni z Krosna Odrz. zostali poinformowani o podejrzanych wędkarzach na łowisku w okolicach wsi Laski, którzy mogą łowić ryby na tzw. "szarpaka". Po przekazaniu informacji o tym kolegów ze straży zielonogórskiej i natychmiastowym przyjeździe na miejsce naszych strażników w asyście Policji okazało się, że jeden z wędkujących panów nie ma w ogóle uprawnień wędkarskich, za co został ukarany mandatem karnym.

Niestety, mimo posiadania przez niego poranionych, złowionych ta metodą ryb zestawy szarpakowe zdążył zerwać i wyrzucić do wody, a za wędkowanie bez uprawnień otrzymał jedynie wspomniany, kilkusetzłotowy mandat.

Społeczna Straż Rybacka wciąż daje odczuć kłusownikom swoją obecność na łowiskach niwelując im coraz częściej ich przestępcze plany, oraz skutecznie dyscyplinuje wędkarzy, którzy nie zawsze wędkują zgodnie z prawem.

Funkcjonariusze Policji, Straży Miejskich, Straży Leśnej, a przede wszystkim Państwowej Straży Rybackiej jeżdżący w dzień i nocami z naszymi strażnikami rybackimi niestety nadal mają dużo pracy związanej z wystawianiem sporej ilości mandatów karnych i kierowaniem wniosków do sądów powszechnych za różnorodne wykroczenia popełniane przez wędkarzy. Jednakże skala przestępstw stricte kłusowniczych zauważalnie maleje, a ujęci kłusownicy skazywani są na coraz surowsze wyroki.

Żaden kłusownik już nie będzie czuł się bezpieczny i bezkarny. A to kiedy zostanie złapany na kłusowaniu naszych ryb, to tylko kwestia czasu.

                                                                                            MACIEJ BRZEZIŃSKI

                                                                                               Komendant SSR

                                                                                       Powiatu Zielonogórskiego

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • pakier1953 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  pakier1953

  Brawa Maciej , dobra robota , gratki dla wszystkich strażników , pozdrawia Jurek .

 • bob55 Data dodania: 7 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • jggucio1 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Ej bobku 55 PSR i SRR pilnuje naszego wspólnego dobra jakim są wody PZW.Czytając twoją wypowiedz,odnoszę wrażenie że jesteś zwykłym kłusolem!takich jak ty powinno się izolować od zbiorników wodnych bo jestescie jak zombi,szukacie łatwego mięsa!

 • Frątczak Zenon Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  Nigdy nie pochwalałem i nie pochwalam działań łamiacych prawo,ale mam jedno zasadnicze pytanie.KIEDY PZW zacznie przestrzegać obowiazujacego w RP prawa. 1.Konstytucji (swobodny dostep obywatela do wód. 2.Prawo wodne (granice obwodów rybackich ,prawa własnosci wód ,zezwolenia na wedkowanie w obwodach rybackich i zawłaszczanie wód nie bedących w obwodach.)3 .Ustawa o rybactwie śródlądowym.(Jeżeli PZW jest uprawnionym do rybactwa to jaki akt prawny zezwala na pobieranie składek za wędkowanie??????}

 • bob55 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  To pogratulować PZW rybności rzeki. Skoro w sieć tam nic nie można złowić to co dopiero wędką. Teraz już możecie wyłączyć komentarze jak to macie w zwyczaju kiedy się was krytykuje. Niczym się od PZPR nie różnicie z tym, że oni za krytykę wsadzali do paki a w CCCP czapa albo gułag.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin